Rozloučení s Karlem Gottem: Nejčtenější německý deník Der Bild poslal do Prahy svého elitního reportéra

Pohřeb Karla Gotta byl samozřejmě tématem nejen pro česká média. Nejčtenější německý deník Der Bild poslal do prahy svého elitního reportéra Johna Puthenpurackala, který šéfuje reportérskému týmu vydavatelství Axel Springer. John Puthenpurackal je specialistou na dění v showbyznysu.


Reportér Puthenpurackal mimo jiné informoval o drobnosti, která českým médiím unikla: Že při rozloučení spadla jedna starší dáma ze schodů.

Celé video z rozloučení s Karlem Gottem deníku Der Bild ZDE


K videu připojit der Bild tento článek:

Dnes se Praha loučí s Karlem Gottem

Miliony lidí znaly a zpívaly jeho “Včelku Mája” – Karel Gott, “Zlatý hlas z Prahy”, zůstává nezapomenutelný.

Karel Gott, jedna z největších hvězd světa šlágrů, zemřel 1. října těsně před půlnocí ve věku 80 let. Zpěvák zveřejnil až 12. září, že trpěl akutní leukémií. Dnes se přátelé, rodina, známí a stovky tisíc fanoušků rozloučili se zpěvákem v Praze. Jeho uzavřená rakev leží na slovanském ostrově v pražském Žofíně.


Německá veřejnoprávní stanice MDR informovala, že Karel Gott pro Čechy znamená totéž, co královna pro občany Velké Británie. ZDE


Z pohřbu přinesl reportáž také rakouský nejčtenější deník Kronen Zeitung ZDE


O rozloučení se zpěvákem přinesl informace mimo jiné také New York Times.Nejslavnější český zpěvák populární hudby Karel Gott patřil mezi hudební osobnosti i v zahraničí. Desky prodával například do Británie, Japonska, USA,  Kanady či Ruska. Mimo jiné prodal i desítky milionů desek v sousedním Německu a zařadil se tam mezi pět nejprodávanějších německy tvořících interpretů hudby všech dob.

O úmrtí Karla Gotta informovaly deníky po celém světě. Nejčastěji v nich byl označován jako “Sinatra Východu”.

close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh