Karel Gott: Jak mu chtěli ukrást pohřeb, ale národ byl proti. Kádrovák Halík vykasal kutnu, ale než to stihl, vypískali ho. Řádí v pražské kavárně Maryša?

Zádušní mše v katedrále svatého Víta na Pražském hradě… a pak už jen takový ten zvláštní smutek, který bývá například po koncertě. A že to byla opravdu zajímavá hudba. Zatímco národ hrál na harfy a loutny, z děr vylezli tajtrdlíci s bubínky a pokličkami.

S velkou elegancí se s nelehkou úlohou zhostila vdova po Karlovi Gottovi Ivana. Mimo pozornost médií její kamarádka a Gottova mluvčí v tom frmolu porodila dceru, které dala jméno Karla. Ale to jen tak na okraj.


Úmrtí nedostižného zpěváka se z dojemné tryzny změnilo v politický boj, který měl být zřejmě něčím jako “zápasem o odkaz”, ale záhy se proměnil v trapas a ostudu těch, kteří ho rozpoutali. Jako by v Pražské kavárně řádila Maryša, ale místo otrušíku jim tam šoupla LSD.

Nabuzení tajrdlíci se zvedli od stolků a plivali nenávist a zlobu. Vše se náhle objevilo v temnějších, ale o to kontrastnějších barvách, mezi kterými převládala černá, rudá a brčálově zelená.


Nejhlasitěji mlátil do poklic bývalý normalizační kádrovák Tomáš Halík, který toho času vystupuje v převleku za kněze, ač má vizáž čerta. “Toho nemusím ani podsvěcovat, aby vypadal jako démon,” svěřuje se se známý fotograf, kterého kádrovák oslovil, aby mu udělal fotky.

Pravdou je, že takový kontrast se povede málokdy a my za to děkujeme. A do toho, samozřejmě český význam jména Gott. Nádhera!


“Halík a Gott představují dvě tváře husákovského režimu. Bývalý kádrovák Halík může symbolizovat dohled nad lidmi, vyhazování z práce a další represe. Karel Gott zase může symbolizovat, že i v takovém prostředí k sobě někteří dokázali být slušní, jednat poctivě, pomáhat si, tvrdě pracovat a odvádět fantastickou práci,” shrnul situaci velmi trefně sociolog Petr Hampl.

Pěkně se to vybarvilo. Zatímco Gott, přezdívaný “Zlatý hlas Prahy” nebo “Sinatra Východu” rozdával radost a lásku, z děr vylezli politruci, ideologové a kádrováci, křepčili, hudrovali, kázali, poučovali, moralizovali, mlátili do nádobí, jen aby to celé co nejvíc zamotali a vydojili do svého krajáče, co to dá.


Tohoto děsivého pátera – nostera však považujeme za tak obludnou postavu, že se místo dlouhých řečí v tento chmurný den připojíme k názoru prezidenta Zemana: “Reakcí bych mu prokázal příliš velkou čest”.


Se svou trochou do mlýna přispěli dezinformační weby typu Forum24, které díky svému psychadelicko – extremistickému přístupu po smrti Karla Gotta vykoukli z temnoty agresivních podivínů do kuželu reflektoru zájmu. To s sebou, podobně jako u můr, samozřejmě přináší efekt ztráty orientace.

Jak napsal dezinformační web Forum24 na téma kádrovák Halík vs. zpěvák Gott: “Připomíná to kuriozní žánr, s nímž kdysi legendární záporožští kozáci psali dopis tureckému sultánovi: Ó sultáne, čerte turecký a čertův bratře, ty, přítelíčku Satanáše, samému Luciferu děláš sekretáře!“


Výstižně řečeno!

close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh