“Českej srab, kterej hajloval náckům”? VIDEO. Vlastenec Černohorský přemaloval nechutný nápis v galerii DOX českou trikolórou. Přitom byl napaden

„Jsem českej srab, kterej čuměl, když nakládali židy, hajloval náckům, mával komoušům a pak chtěl jistotu desetinásobku.“ Takto zněl nápis na chodbě galerie DOX v pražských Holešovicích a vedle toho byl stejný v angličtině.

Vlastenec Jiří Černohorský se rozhodl vzít situaci do svých rukou a urážlivý nápis z galerie DOX odstranit. Sehnal si barvy a tyč válečkem a nápis přemaloval bílou, modrou a červenou barvou, což jsou barvy trikolóry. Při tom byl napaden skupinou mladíků.


Video z akce “přemalování odporného nápisu v galerii DOX.”

„Mě hluboce uráží. Tak jsem se rozhodl, že to takhle nenechám, že to tady nebude,“ řekl portálu ARFA.cz vlastenec Černohorský, který je známý pod přezdívkou Nezdolný Jiří a aktivně vystupoval mimo jiné proti odstranění pomníku maršála Koněva.


Skupina mladíků útočí na vlastence Černohorského

Pod drsně urážlivým nápisem je podepsána skupina “Pode Bal”. Tato kontroverzní jednotka, zaměřená na politická témata, pořádá výstavy, na nichž ukazuje portréty bývalých spolupracovníků státní bezpečnosti a komunistické soudce.
Napadení vlastence

Při odstraňování nápisu byl napaden skupinou mladíků, kteří se mu snažili odebrat malířské náčiní. Incidentu byla přítomna žena, která upozorňovala na to, že ji nápis uráží a rozzuřenou partu vyzvala, ať zavolají policii.


Vlastenec Černohorský s malířskými potřebami v galerii DOX

Skupina mladíků na Černohorského útočila a snažila se mu odnést malířské náčiní. Některé útoky proběhly zezadu. Černohorský se ubránil a svou práci dokončil.


Mladík zezadu útočí na vlastence Černohorského„Už voláme policii,“ oznamuje jeden z útočníků. „Můžeš, už je to hotový,“ opáčí Černohorský. Přichází galerista Leoš Válka, který galerii DOX provozuje. Válka před emigroval do Austrálie, kde zbohatl podnikáním ve stavebnictví.


Galerie DOX v pražských Holešovicích

Podnikatel Válka (DOX)

„Tihle kluci Jirku mlátili,“ oznamuje mu žena držící kameru. Následně si Černohorský balí nářadí a odjíždí.


Zatím není jasné, zda galerie DOX trikolóru odstraní, a znovu tam vloží nápis „Jsem českej srab, kterej čuměl, když nakládali židy, hajloval náckům, mával komoušům a pak chtěl jistotu desetinásobku.“

ARFA.cz bude situaci sledovat – a vy sleduje ARFA.cz.close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh