Děsivé video: “Hvězda České televize” Světlana Witowská jako trhovkyně překřikuje hejtmanku. Na poradě: Pochvala. Přesně tak to nemá vypadat, říká nová členka Rady České televize

Šílený rozhovor odvysílal v přímém přenosu Česká televize. Reportérka Světlana Witowská se v něm překřikuje hejtmanka Jaroslavu Jermanovou kvůli údajnému nedostatku roušek, k němuž mělo údajně dojít před dvěma měsíci. Veřejnost zděšeně kroutí hlavou, Česká televize redaktorku chválí.


Hejtmanka Jermanová se snaží marně dostat ke slovu… Česká televize s ní jedná z pozice moci

Děsivý rozhovo Witowská – Jermanová

Redaktorka Witowská tak vyvolala přesně tu situaci, o které mluvila nově zvolená radní České televize Hana Lipovská: “Pokud redakce tlačí hosta do odpovědi, pokud ho vychovává, místo toho, aby ho nechala, aby se projevil, aby on ukázal, co v něm je, tak je něco špatně.”


Strašlivý výkon moderátorky

Nová radní ČT Hana Lipovská

“Ze strany redaktorky Witowské šlo o děsivý výkon. Překřikovala se s respondentkou, která jen chtěla vysvětlit své stanovisko. Ta trapná situace trvala několik desítek vteřin. Tohle by snad střihli i obecní televizi,” říká zdroj ze zákulisí České televize.


Vedení zpravodajství České televize prý přitom na poradě moderátorku Witowskou nijak nenapomenulo, ani neupozornilo, že to je úplně špatně. “Naopak tady panuje nálada, že je třeba takzvaně jít Babišovi po krku,” uvedl zdroj.

ČT: Ten důkaz nás nezajímá

Moderátorka během rozhovoru zabránila hejtmance ukázat graf dokazující, že počet roušek byl v uvedené době dostatečný, jak ostatně ukázala kontrola.


VIDEO (15 vteřin): Klíčová část. Hejtmanka Jermanová: “Kontrola dokázala, že roušek bylo dostatek.”

Hejtmanka Jermanová ukazuje klíčový důkaz, ale moderátorka Witowská ho nechce vidět

Politický kontext

Premiér Andrej Babiš stojí za svou hejtmankou, byť považuje za nešťastné řešit případ trestním oznámením. Kauza se různě větvila, ale podstata zůstává stejná: Nejde o žádnou kauzu. Je to ukázka nenávistného útok “nezávislé” České televize pod praporem novinářské podjaté agresivity – velmi podobné médiím Deep State v USA.


Útok na hejtmanku Jermanovou má širší politický kontext. Jde o víc, než jen o údajný nedostatek roušek ve Zdibech.

Především jde o obecnou interpretaci “boje proti koronaviru”, který vynesl hnutí ANO rekordní popularitu v průzkumech. Česká televize se pokouší vytvořit mediální obraz, že premiér selhal – ač si veřejnost zjevně myslí něco jiného.

Pak se také blíží krajské volby (2. a 3. října 2020). V nich bude podle dostupných informací paní Jermanová obhajovat post hejtmanky. Vzhledem k průzkumům má šance, hraničící s jistotou znovuzvolení.

Snaha veřejnoprávního média ovlivnit voliče

Česká televize se tak snaží ovlivnit náladu voličů před volbami vyvoláním negativních emocí vůči hejtmance z hnutí ANO.

Téma dostatek či nedostatek roušek z první fázi údajné koronavirové epidemii je přitom vratké a slabé, když stojí na vratké konstrukci tvrzení proti tvrzení.

Podle záchranářky bylo soušek málo, podle hejtmanky to není pravda, a že “byla provedena kontrola, která zjistila, že je roušek dostatek.”


Opozice tleská a přikládá polínka

“Jde tu o krystalický pokus o manipulaci s veřejným míněním. Jako hlavní postava je zneužita záchranářka – tzv. žena z první linie, do své konstrukce dosadili téma roušek, které ve v Čechách jaksi posvátné, a jako předem záporná postava je tu ,zlá hejtmanka’. Přesně takto by zpravodajství vypadat nemělo,” říká zdroj ze zákulisí České televize.


Téma přinesla sekce Reportéři České televize a na ně se nabalila ostatní liberální média za potlesku Pirátské strany, ČSSD a Demobloku. Stejné uskupení vyjádřilo nelibost s novými členy Rady České televize.
Hvězdou díky prezidentovi Zemanovi

Moderátorka Witowská se stala údajnou hvězdou České televize poté, kdy moderovala prezidentskou debatu mezi prezidentem Zemanem a vyzyvatelem Drahošem. Fakt, že při ní neskákala prezidentovi Zemanovi do řeči a kladla mu normální otázky, byl liberálními médii vysvětlen tak, že “byla skvělá”.

“Ve skutečnosti šlo zcela průměrný výkon,” hodnotí tehdejší vystoupení Witowské zdroj.loading…

Česká televize jako jedna velká rodina

Moterátorka České televize Světlana Witowská je bývalou manželkou sportovního moderátora České televize Roberta Záruby, který je nyní partnerem jiné moderátorky České televize Nory Fridrichové. Ta byla předtím manželkou ředitele programu České televize Milana Fridricha.


Nyní je Světlana Witowská manželkou Petra Witowského, ředitele pražského dopravního podniku. Pár se podle posledních informací rozvádí.

close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh