Konec ředitele České televize Dvořáka? Padák pro Moravce? Parlament zvolil nové členy Rady. Xaver, na kterého dělala ČT hon, a ekonomka, která by ČT nejraději zrušila… Kavárna v panice

Noční můra Pražské kavárny se stala realitou. Sněmovna dnes zvolila nové členy Rady České televize, která může odvolat generálního ředitele, nebo mu neschválit rozpočet. Noví členové: Moderátor Lubomír Veselý, ekonomka Hana Lipovská a novinář Pavel Matocha jsou zcela revoluční volbou.



Rada České televize k 27. 5. 2020. Jediný orgán, který může odvolat ředitele České televize.

Všechny tři kandidáty doporučoval portál Argumenty & Fakta jako nejlepší – a vyplnilo se to do puntíku.

Červeným hadrem pro kavárdnu a tzv. “Demoblok” je především zvolením Xavera Veselého, kterému šla televize po krku kvůli “příliš přátelskému rozhovoru s premiérem Babišem” tak důsledně, že mu málem zařídila padáka v České rozhlase.



Ke zvolení v tajném volbě bylo nutných 97 poslaneckých hlasů. Lipovská jich obdržela 114, Veselý 111, Matocha 108. Je zřejmé, že pro ně hlasovalo nejen hnutí ANO, ale také SPD, komunisté a sociální demokraté.


“Bývalý premiér Andrej Babiš”.Zprávu odvysílala Česká televize.



Dostane ředitel padáka?

Česká televize je dlouhodobě pod tlakem kvůli místy až propagandistickému vysílání ve prospěch tzv. Demobloku, tedy TOP 09, ODS, Lidovců, STANU a Pirátů. Navíc je v ní patrná vysoká přezaměstnanost a plýtvání, kam se podíváš.

Česká televize má rozpočet 7 miliard korun ročně, navíc čerpá peníze z fondu, který zdědila po minulém vedení – a vydává rozpočet za vyrovnaný. Sílí hlasy volající po odvolání ředitele Dvořáka a moderátora – politruka Moravce, moderátorů Železného, Fridrichové a dalších.


Nenávistná reakce extrémistického aktivisty z Milionu chvilek (Puls of Europe) Tomasze Peszynského na výsledek volby nových členů Rady ČT. Tím “svině” myslí zřejmě poslance parlamentu České republiky.


Demoblok bije na poplach, protože tohle je pro něj opravdu výprask. Proti jmenování těchto tří svěžích kandidátů navíc demonstroval i spolek Milion chvilek a čím dál jasnější, že jeho vliv na veřejné dění nulový a jde spíše o zábavní sdružení.





Kdo je kdo

Pro moderátora Xavera Veselého je volba velkým vítězství, ještě před půl rokem to vypadalo, že se tvrdému jádru České televize (Newsroom) podaří ho profesně zlikvidovat. Všechny výpady však skvěle vykryl a nyní slaví.


Ekonomka Lipovská je ženou, za kterou stojí ve stínu bývalý prezident Václav Klaus, jehož názory jsou v přímém protikladu s propagandou, šířenou Českou televizí (Evropská unie, Rusko, Trump atd.). Role Lipovské však bude především v kontrole lstivě zamotaného rozpočtu České televize.





Novinář Matocha má blízko k premiérovi Babišovi a lidem kolem něj. Právě premiér Babiš je častým terčem útoků České televize, včetně slavné reportáže “bývalý premiér Andrej Babiš.


Nová trojice sama nemá sílu na radikální změny v České televizi – například odvolání ředitele (rada ČT má 15 členů), ale jako základ je to výborné.



Radalce Arfa gratuluje všem nově zvoleným členům České televize.

Blýsklo se na lepší časy.





close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh