Kavárna v panice: “Pomóc! Je tu Křeček! Jsme v hajzlu.” Milion chvilek se chystá blokovat vládní budovy? Podpálí Čapí hnízdo? Ombudsman zvolen s převahou. A zatím, ve stínu Křečka…

KOMENTÁŘ JANA MAŘENKY: Začíná to být zvěřinec. Nejdřív čáp, pak chobotnice a teď do toho Křeček! To budou, panečku demonstrace!


Pro Stanislava Křečka, kterého navrhl na ombudsmana prezident Miloš Zeman, hlasovalo 91 poslanců z celkem 175, přičemž na zvolení potřeboval 88 hlasů. Druhého kandidáta, neomarxistu Víta Alexandera Schorma (Piráti, STAN) vypráskali s pouhými 53 hlasy. Pro Křečka hlasovalo ANO, Trikolóra, ČSSD, SPD a KSČM.


Václav Klaus (Trikolóra): Kdybyste pořád nepomlouvali Křečka, tak bychom ho teď nevolili.

Test demokracie: “Jsme v hajzlu”

Volba pana Křečka (82), dlouholetého předsedy Sdružení nájemníků České republiky, nyní ukáže, jak jsou na tom nájemníci České republiky, tedy občané a jejich političtí představitelé – především ti opoziční.
“Jsme v hajzlu,” komentovali volbu opoziční poslanci. Příznivci Milionu chvilek už malují transparenty a vyrábějí vycpané křečky, kteří budou mít na hlavě čápy. Demonstranti se prý chystají obsadit vládní budovy a vypálit farmu Čapí hnízdo. Volbu Křečka ombudsmanem tito svazáci již předem označili v šílené psychedelické smyčce za “agrofertizaci” České republiky.


Piráti se radí, koho udají teď a hlavně komu. Vyštípali první kandidátku Válkovou na základě knihy staré takřka půl století a teď tohle: Hlodavec!

Ombudsman přitom nemá žádné pravomoci, pouze jedinou: Upozornit úřady, pokud byl podle jeho názoru někdo poškozen. Jde o spíše o symbolickou funkci, která by klidně mohla být zrušena, protože se kryje s jinou.

ODS se vytasila s verzí vytažená jako z knihy Ze světa zvířat: Prý nejde ani tak o Křečka, jako spíš o chobotnici.Ve stínu Křečka

Demonstrace proti někomu, kdo nemá žádné pravomoci, budou skutečným unikátem. Jejich potenciál je velký: Může ukázat tupost a prázdnotu aktivit Milionu chvilek, nejúspěšnější crowdfoundingový projekt v ČR s příjmem milion korun měsíčně a nulou v položce charita.


Rudolf Jindrák

P.S.: A to bude mít ještě premiér Andrej Babiš (ANO) od poloviny února nového zahraničně – politického poradce, kterého mu doporučil prezident Zeman. Stane se jím Rudolf Jindrák, který současně působí na postu ředitele zahraničního odboru Pražského hradu a je velkým kritikem současného ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD), který zjevně na svou funkci nestačí.close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh