Svazáci z Milionu chvilek hrozí: Jestli bude ombudsmanem Křeček, vezmeme bubínky a píšťalky a uděláme revoluci. Vlastní komanda. Obsazení budov? Pamětník: “Takhle to začínalo v Sudetech!”


Do útoku troubí svazácká buňka Milion chvilek. Poslanci hnutí ANO prý dostali doporučení hlasovat na post ombudsmana pro Stanislava Křečka, což by v praxi znamenalo, že má post jistý. Pokud bude zvolen, hrozí aktivisté demonstracemi.

Milionu chvilek docházejí témata, tak se pokusí udělat ze Stanislava Křečka, který byl dosud zástupcem Šabatové, veřejného nepřítele číslo 1. Pan Křeček má na funkci ombudsmana podporu prezidenta Miloše Zemana.

Stanislav Křeček má nahradit odcházející Annu Šabatovou, která budila velké kontroverze svou hysterickou podporou nelegální imigrace. Stanislav Křeček je naopak v této záležitosti velmi zdrženlivý.

Poslanci rozhodují o novém veřejném ochránci práv dnes.


Chvilkaři: Bubínky ven!

Organizátoři protestů se tentokrát rozhodli přitvrdit, a to důrazně. Argumenty & Fakta získali tuto informaci ze zákulisí aktivistické skupiny Milion chvilek, vedené proimigračním aktivistou Minářem. Budou pískat na píšťalky, bubnovat na bubínky, a rozdávat statisíce letáků. Ze svých členů sestavili komando, kterému říkají “Antikonfliktní tým”.

“Takhle to začínalo v Sudetech,” vzpomínají pamětníci.


Tento model měli organizátoři připravený i na akci, během které loni v prosinci obsadili budovu Hlavního nádraží. Na poslední chvíli se však rozhodli bubínky a píšťalky vynechat, protože (to je pech) došlo k masakru v čekárně ostravské nemocnice.

“Odvolali jsme bubeníky, pochod tedy nebude tak hlučný jako měl být,” uvádí Milion chvilek na svých webových stránkách k prosincové akci.Na účtu to drhne

Při pohledu na transparentní účet Milionu chvilek zjistíme, že je to stále zlatý důl, ale již to začíná zadrhávat. Ty tam jsou příspěvky kolem 30 tisíc denně, kleslo to na na 20 a tu a tam probleskují vyloženě slabé dny: například 8.2 přišly jen dva příspěvky za celkem 350 Kč, o den později

Transparentní účet Milionu chvilek ZDE


Přesto platí, že Milion chvilek je úspěšný crowdfoundingový projekt, který dává lidem za peníze zábavu. Občané posílají spolku na účet peníze a za to získají pocit, že bojují za demokracii.

Demonstrace však nemají žádný reálný základ, jen témata vycucaná z prstu. Například boj za nezávislost justice, kdy došlo pouze ke změně na postu ministra spravedlnosti. Nebo boj proti odvolání státního zástupce, kterého nikdo odvolat nechtěl. Zlatým hřebem chvilkařů je boj proti premiérovi Babišovi na základě “čapí” kauzy, která je ve fázi šetření.

“Cyničtější zneužití termínu demokracie si snad nelze ani představit,” řekl pro ARFA.cz mediální expert a komentátor Jan Mařenka.Co na to Křeček?

„Půjdou do ulic a co? Taky bych šel do ulic, že nejsou byty pro lidi, ale tím se nic nevyřeší,“ říká Stanislav Křeček k chystaným protestům.

“Ombudsman nemá vůbec žádné výkonné pravomoci. Jestli chtějí demonstrovat jenom proti tomu, že někdo upozorňuje na porušování zákona, to už zcela ztrácí jakékoli racionální zdůvodnění a dostávají se do politické hry, které nerozumím,” uvedl Stanislav Křeček.

“Ze strany Milionu chvilek je to nepochopení věci a nemá to vůbec žádné racionální jádro. Myslím, že tímto prohlášením se ti chvilkaři dostávají mimo racionální politiku a mimo jakékoli rozumné zdůvodnění a občané to musí vidět,“ dodává pan Křeček.


Podle aktivistů z Milionu Chvilek by bylo Křečkovo zvolení bylo popřením smyslu funkce ombudsmana. Křeček je podle nich symbolem „agrofertizace“ České republiky (což už je opravdu šílené tvrzení, pozn. red).close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh