Tak přece! Moderátor Xaver Veselý vydražil anticenu Zlatý citrón za závratných 112 tisíc korun! “Lidé pojali aukci jako výsměch České televizi,” říká expert

No vida! Citron přemalovaný na žluto by šlo pořídit asi 10 Kč, ale moderátor Xaver Veselý ho dnes vydražil za závratných 112 tisíc Kč. Moderátor cenu obdržel před měsícem v pořadu České televize za údajně “nevyvážený způsob moderování”.

Částku Xaver Veselý použije na provoz internetové televize XTV, kde moderuje a kterou spoluvlastní.

Anticena Zlatý citrón měl být jakousi pomstou České televize, že je Xaver jako moderátor málo politicky angažovaný a když už – tak jinak, než by měl podle politruků ČT měl být. Zatímco ČT preferuje spíše protivládní přístup za hranicí propagandy, Xaver volí umírněnější postoj formou potlachu.


Xaver Veselý přebírá cenu Zlatý citrón v České televizi

“Aukce se zvrhla spíše v recesistickou švandu a Zlatý citrón v jakousi anticenu pro Českou televizi,” míní moderátor a mediální expert Jan Mařenka.


Kromě pomalovaného citronu dostane vítěz aukce plakety ve žlutých deskách s logem společnosti Trilobit (odhadovaná cena 2 koruny), která udílení anticen pořádá. Aukce začala na tisíci korunách a během pár hodin od zahájení dražby se již cena pohybovala v řádech desetitisíců. Dohromady přihazovalo devět lidí.


K přihazování v aukci Xaverova citronu vyzval i portál ARFA.czČT mu jde po krku

Xaverův citrón šel do dražby ji podruhé. Poprvé však byl z aukce stažen, kvůli údajnému nedodržení podmínek.V tu dobu byla výše vkladu 40 tisíc korun. Situace působila dojmem, že ve zrušení aukce měli politruci České televize.


Mezi Xaverem a ČT je ostrý spor, který začal po rozhovoru Xavera s premiérem Babišem pro Český rozhlas. Tehdy Newsroom České televize usoudil, že je třeba moderátora potrestat, protože se premiéra nezeptal na psychokauzu Čapí hnízdo. Pokusil se Xaverovi v Českém rozhlase zařídit výpověď.


Rozhovor Xavera s Babišem, který se nelíbil strážcům jediné pravdy z České televize a spřátelených organizaci jako je kontroverzní dezinformační médium Hlídací pes.

Když v tom politruci ČT neuspěli, poslali na Xavera trestní komando v podobě štábu, který se snažil Xavera postrašil dezinformačním portálem Hlídací pes, který je strážcem pravy, protože ho podporuje Ústav nezávislé žurnalistiky.


Testní komando Newsroomu ČT u Xavera: “Jaký pes?”Xaver vrací úder

Xaver si to nenechal líbit a rozjel se do Ústavu podívat na jeho adresu v brdských lesích. Na místě zjistil, že jde o vybydlenou chatku, zarostlou kopřivou, která dříve patřila zakladateli Newsroomu České televize a provozovateli dezinformačního kontroverzního webu Hlídací pes pan Ondřejovi Neumannovi.Na prahu změn

Xaver Veselý nyní kandiduje do Rady České televize, která může odvolat ředitele České televize. Také na toto téma poskytl rozhovor pořadu Na prahu změn moderátora a předsedy Asociace nezávislých médií Stanislava Novotného.close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh