Prdíme chytře! Piráti a Zelení chtějí v Evropské unii omezit prdění krav tím, že o třetinu zvýší cenu za maso! Celé dohromady to má zachránit planetu

Zelení a Piráti v Evropském parlamentu 5. února vyzvali Evropský parlament, aby začlenil nový způsob oceňování masa do Evropské zelené dohody (New Green deal), která má být novou potravní politikou EU. Přidali se k nim ještě socialisté.

Nová sazba má zdražit maso přibližně o třetinu. Hovězí má zdražit o 117 Kč za kilo, vepřové o 90 Kč a kuřecí o 42 Kč. Nyní stojí kilo hovězího (zadní bez kosti) 180 Kč za kilo. Po zdražení tedy za 240 Kč.


Čeští Piráti v Evropském parlamentu (na snímku) jsou členové frakce Zelení / Evropská svobodná aliance, kterou vede ultralevicová Němka Ska Kellerová, nesmlouvavá propagátorka imigrace (přestěhujeme celé vesnice). Piráti jsou též členové Pirátské internacionály, založené v Bruselu. V čele internacionály je švýcarský muslim a kanadská anarchistka.

Pirátská internacionála na wikipedii ZDE


Daň na maso by měla být podle Pirátů a Zelených uplatňována postupně již od příštího roku a v roce 2030 plně. Cílem daně je snížit spotřebu masa, omezit tak chov dobytka a podpořit posun obyvatel Evropy k rostlinné stravě. Chovatelé dobytka by měli dostat z vybraných peněz na dani odměnu za to, že dobytek nechovají.Piráti: Prdíme proti CO2

Prdění krav má podle Pirátů a Zelených za následek zvýšení CO2 (kysličník uhličitý), který je úhlavním nepřítelem bojovníků za záchranu planety. Chtějí proto omezit chov dobytka, omezit tak prdy, dát CO2 na frak a tím spasit svět.


ARFA říká: To je nehorázné! Souvislost mezi kravskými prdy a CO2 je hypotéza. Dokonce není ani jasné, zda kvůli CO2 dochází ke zhoršování klimatu – či zda vůbec dochází ke zhoršování klimatu. Ze tří spolu nesouvisejících věcí, z nichž některé možná ani neexistují, vytvořili Piráti, Zelení a socialisté v EU ideologickou konstrukci – a potřebu zavést daň.


Daň z masa by podle zprávy eko-soudruhů do roku 2030 snížila spotřebu kuřecího, vepřového a hovězího masa o 30%, 57% a hovězího masa o 67%. Tyto cifry se zdají být vytažené z paty, ale kdo ví, kam to povede.


Tradiční české jídlo Vepřo-knedlo-zelo. Nyní za cca 120 Kč. Pokud Piráti prosadí svou daň z masa, bude stát tento pokrm skoro 200 Kč.

Čeští Piráti a němečtí Zelení, přisátí k cecíku EU tak, že nejdou ani odtrhnout, si od daně na maso slibují, že bude hovězí pro méně majetné obyvatele hůře dostupné a budou ho méně jíst. Tím se sníží poptávka, ubude skotu – a tedy i prdů.

Zvýšení cen hovězího a dalšího masa má být zahrnuto do nadcházející strategie Evropské komise s nechutně hravým názvem „Z farmy na vidličku“, která bude v březnu představena v rámci právních předpisů EU o zeleném obchodu.


Univerzita CE Delft v Nizozemsku vypočítala, že by zvýšení cen masa mohlo vést ke snížení emisí až o neuvěřitelných a (neověřitelných) 120 milionů tun CO2 ročně. To prý představuje 3 procenta všech emisí skleníkových plynů v EU.


Chudáci zemědělci

Farmář, kterého navštívili Piráti s návrhem členství

Poslanec Evropského parlamentu Mohammed Chahim z Nizozemska považuje daň za „spravedlivý posun“ a zdůraznil, že návrh není namířen proti zemědělcům.

“Měli bychom rozlišovat mezi zemědělci, kteří berou ohled na životní prostředí, a těmi, kteří jen hledají zisky,” vysvětlil trochu nesrozumitelně Chahim.

Příjmy vybrané z daně z masa měly být přerozdělovány zemědělcům, kteří přispívají k udržitelnému produktu s vysokými standardy dobrých životních podmínek zvířat, míní levicoví poslanci z řad Pirátů a Zelených.


ARFA: Kroky českých Pirátů je třeba zohlednit v příštích volbách. Ty do českého parlamentu jsou na podzim 2021. Do Evropského parlamentu jsou v roce 2024.


Zdroje:

https://www.forbes.com/sites/davekeating/2020/02/03/eu-urged-to-put-climate-tax-on-meat/close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh