„Au au au! Pomóc! Proč mě mlátíte!“ Unikátní zvukový záznam brutálního zásahu justiční stráže proti lékaři, který označil hlavního znalce v kauze Kramný za podvodníka

Zlomili mu dvě žebra, rozbili hlavu a přivodili další zranění. U okresního soudu v Ostravě dne 27. května zmlátila čtyřčlenná justiční stráž přítomného lékaře MUDr. Víta Marečka tak brutálně, že pro něj musela přijet záchranka. Zmlácený lékař je drobné postavy, členové stráže byli hromotluci o hlavu větší než on. Při zásahu nekladl žádný odpor.

Unikátní zvukový záznam ze zásahu justiční stráže v soudní síni ZDE

Zmlácený MUDr. Mareček

MUDr. Vít Mareček je respektovaný praktický a pohotovostní lékař s mezinárodní prestiží. K incidentu došlo při projednávání případu údajného domácího násilí při výpovědi soudního znalce Igora Dvořáčka, kterou MUDr. Mareček okomentoval z publika: „Že je to úsměvné“. Justiční stráž povolala soudkyně.

Pokud by se neobjevila svědectví jiných odborníků, vyvracející (jak se ukázalo) nepravdivý posudek znalce Dvořáčka (údajně zlomená čelist), hrozily by obviněnému Ing M. G. čtyři roky vězení.

MUDr. Igor Dvořáček, ostravský podnikatel v oboru soudního znalectví a majitel několika vozů ferrari, je veřejnosti známý z případu Petra Kramného (vražda v Egyptě).

Tým Igora Dvořáčka dospěl k šokujícímu závěry, že Kramný zabil svou rodinu elektrickým proudem. Následné znalecké posudky to však vyvracejí.

Petr Kramný byl v roce 2016 odsouzen bez jediného důkazu – jen na základě posudků Dvořáčkova týmu – za údajnou vraždu manželky a dcery elektrickým proudem. Dvořáčkovy posudky byly následně zpochybněny dvanácti znalci (z podnětu spolku Šalamoun) jako (parafrázujeme) vycucané z prstu. Za nejpravděpodobnější příčinu smrti obou žen byla označena otrava jídlem. Případ je nyní ve fázi obnovy, Kramný si odpykává trest 28 let věznici na Mírově.

Igor Dvořáček mezitím nechal v případu Kramný zničit důkazní materiál ZDE

Stihl to krátce předtím, než byl odvolán z funkce přednosti Ústavu soudního lékařství k Ostravě. Oficiální důvodem bylo manažerské selhání, když nechával posudku zpracovávat firmami, které vlastnil. V ústavu skončila i jeho manželka.

O Dvořáčkově odvolání ZDE

MUDr. Mareček, který zná velmi dobře poměry ostravské justice, již dříve obvinil podnikatele Igora Dvořáčka z „podvodů“, „zvěrstev“ a „ničení lidských životů za peníze a na objednávku“.

Zraněný MUDr. Mareček byl po zásahu justiční stráže odveden do kanceláře soudce, kde se musel svléknout do slipů a byl prohledán, zda u sebe nemá zbraň (kontrola přitom byla již provedena při vstupu do budovy soudu). Jeho zranění byla tak vážná, že musela přijet záchranka.

Mareček později vypověděl, že se v ostravském justičním prostředí dějí „hrozné věci“ a hlavní postavou v této zájmové struktuře je právě podnikatel – znalec Igor Dvořáček.

U soudu o údajném domácím násilí musel Igor Dvořáček vysvětlovat, proč je jeho posudek o „zlomené čelisti“ v přímém rozporu se závěry několika dalších odborníků. Tvrdil, že k závěru, že měla napadená žena zlomenou čelist, zřejmě došel tak, že „špatně vyhodnotil vstupní podklady”. 

Aktivity znalce Igora Dvořáčka dlouhodobě monitoruje spolek Šalamoun, usilující o nezávislost justice.

„Při výpovědi ostravského capo tutti di capi MUDr. Igora Dvořáčka projevil svou občanskou neposlušnost občan, který je shodou okolností nejen lékař, ale znalec místních ostravských poměrů a poměrů na Ústavu soudního lékařství Ostrava. Meritem celé věci je skutečnost, že zde byly naprosto zjevné nesrovnalosti a zkreslení znalce MUDr. Dvořáčka, který ve věci domácího násilí vypracovával znalecký posudek,“ říká Václav Peričevič ze spolku Šalamoun.

Igor Dvořáček tak v soudní síni selhal dokonce dvakrát, když kromě vypracování nepravdivého znaleckého posudku nepomohl zraněnému kolegovi.

close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh