CO SE V MAINSTREAMU NEDOČTEME: Tabule hanby revoluce 17. listopadu 1989 podle prezidenta Zemana. Kdo je agent Plavec a kdo člen KSČ, který dnes sytým hlasem brání svobodu médií?

Prezident Miloš Zeman přednesl v den zahájení výstavy Pád železné opony pozoruhodný projev, ve kterém uvedl čtyři případy odpudivého pokrytectví, které v souvislosti s revolucí 1989 (blíží se výročí 30 let) považuje za nejkřiklavější.

„Mějme hluboké pohrdání vůči lidem, kteří si přisvojují výsledky listopadové revoluce, i když ve své době dělali všechno, aby tato revoluce neuspěla“, řekl prezident Miloš Zeman při zahájení výstavy „1989: Pád železné opony“.

Prezident nikoho nejmenoval, pouze nabídl vodítka. Například: „Pilný antichartista z časopisu Reflex napíše článek, že naši voliči špatně volí, a odsoudí tím demokratické a svobodné volby“. Nebo: „Student, který v lednu 1989 na titulní stránce Rudého práva odsoudil Palachův týden, sytým hlasem ocení účast studentů v listopadové revoluci.“

Začali jsme pátrat koho tím prezident myslel, protože – jak Miloš Zeman také uvedl: „Právě tato skupina bude na třicáté výročí listopadové revoluce vystupovat, jako její největší obhájci“.

  • Karel Steigerwald („Pilný antichartista z časopisu Reflex napíše článek, že naši voliči špatně volí, a odsoudí tím demokratické a svobodné volby.“). Dodejme, že postava Karla Steigerwalda je obtížně uchopitelná, každopádně jeho podpis Anticharty (odsouzení Havla a spol.) je silná káva – vzhledem k jeho následné hysterii z opačné strany barikády.
  • Tomáš Zima („Student, který v lednu 1989 na titulní stránce Rudého práva odsoudil Palachův týden, sytým hlasem ocení účast studentů v listopadové revoluci.“). Nynější rektor Univerzity Karlovy, který v lednu 89 jako student odsoudil demonstrace na podporu Jana Palacha. O několik let později kladl věnečky a horlil na Palacha jako největšího hrdinu.
  • Petr Dvořák („Muž, který v září 1989 vstoupil do Komunistické strany Československa, neméně sytým hlasem bude hájit svobodu našich médií, jichž je čelným představitelem“). Ředitel České televize byl před listopadem 89 členem Komunistické strany Československa. Nyní horlí za svobodu médií. Česká televize bývá považována za nástroj propagandy.
  • Jaromír Štětina („No a zezadu to vše bude chránit, dříve z Bruselu, nyní naštěstí už jenom z Prahy, agent Plavec“). Potvrzený agent Státní bezpečnosti. Následně poslanec Evropského parlamentu (dnes bývalý) a nynější podporovatel ukrajinských neonacistů.

Celý projev prezidenta Miloše Zemana ze dne 29. 5. 2019 ZDE.


close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh