Šokující statistika! Stát odtajnil údaje o “mrtvých s koronavirem” v ČR: 92 % nezemřelo na COVID-19. A navíc: Úmrtnost je letos nižší než loni i předloni – o dva tisíce! Epidemie nebo krutý vtip?

Podle údajů zveřejněných ředitelem Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) Ladislavem Duškem nezemřelo 92 procent lidí, jejichž úmrtí jsou v koronavirových statistikách v ČR, primárně na nemoc covid-19. Tyto údaje zásadně mění situaci.



Toto číslo (92 %!) je obrovské a potvrzuje, že tvrzení “zemřeli na koronavirus” je jedna velká mediální lež. Média denně přinášejí zprávy u úmrtích “na koronavirus”, i když je tato formulace nepravdivá – a také velmi nebezpečná, protože mezi obyvatelstvem šíří paniku.


Hlavní statistik Ladislav Dušek odborné konferenci “Co víme a nevíme o COVID-19” pořádané Univerzitou Karlovou. 92 procent “covid pozitivních” zemřelo na jinou nemoc, 60-70 procent mělo dokonce kumulované komorbidity (vícero nemocí).

“Nejsou žádná data, že zemřeli v příčinné souvislosti nebo z primární příčiny COVID – 19. Taková data podle mě ještě nemá žádný stát,” uvedl statistik Dušek na konferenci, na které byly vůbec poprvé zveřejněny statistiky týkající se vazby COVID-19 a zemřelých.


Vrchní statistik Ladislav Dušek. Letos zemřelo podle údajů ČSÚ o dva tisíce méně lidí než v roce 2018 za stejné období.



92 procent zemřelých mělo jednu až několik smrtelných nemocí.




Letos je méně zemřelých než loni i předloni ve stejnou dobu

Média šíří poplašnou zprávu

Média v čele s Českou televizí, která hnala šíření strachu do krajnosti, se tak podle některých právních expertů opakovaně dopouští trestného činu šíření poplašné zprávy. Stejně zkresleným a agresivním způsobem by bylo možné interpretovat jakákoli nemoc, ať už chřipku, rakovinu, nebo infarkty.


Letos o 400 méně zemřelých než loni ve stejnou dobu a dokonce o 2 219 lidí méně než v roce 2018.



Dosud není zaznamenán jediný případ úmrtí jen “na koronavirus”, a to nejen u nás, ale podle dostupných informací nikde na světě.

V České republice dokonce letos zemřelo podle nově zveřejněných statistik méně lidí, než loni i předloni. Nabízí se otázka: Co je to za pandemii, během které umírá méně lidí, než v jiných letech?


Častým argumentem šiřitelů fake news je, že “covid oslabil organismus”. Stejnou vlastnost však má i chřipka, která je 4 x častější.



Nejčastější příčina smrti: selhání srdce

“Nejčastěji šlo o nemoci srdce, dýchací soustavy nebo cukrovku,” uvedl na konferenci hlavní zdravotnický statistik Ladislav Dušek na včerejší odborné konferenci Co víme a nevíme o covid-19 pořádané Univerzitou Karlovou. Zda by lidé zemřeli, kdyby neměli covid-19, neuvedl.


Na konferenci se dokonce objevil názor, že lidé s koronavirem žijí déle, ale toto tvrzení nebylo podloženo žádným důkazem (celá konference v odkazu níže).


Na konferenci byl také přítomen hlavní architekt “boje proti koronaviru” náměstek ministerstva zdravotnictví Roman Prymula, který je některými odborníky považován za “prodejčího” vakcín.

Na otázku, proč má Bělorusko k kauze covid tak skvělé výsledky, i když nezavedlo žádné opatření (bojuje vodkou, hokejem a poctivou prací), Prymula odpověděl, že falšují statistiky. Na to mu jiný z řečníků odpověděl, že je asi falšují opravdu dobře, protože tomu nic nenasvědčuje.



Celá odborná konference “Co víme a nevíme o COVID-19” pořádané Univerzitou Karlovou. (Duškovi vystoupení cca v čase 2:20:00)

Pouhých 13 procent zemřelých bylo mladší 60 let

Statistiky ÚZIS zachycují stav k 1. květnu, kdy bylo zaznamenáno 240 případů úmrtí, při kterých byl pacient pozitivně testován na koronavirus. Pouhých 19 zemřelých bylo mladších 60 let.

Média se dlouze rozplývala nad případem pacienta, kterému bylo 44 let a byl “údajně první, který zemřel jen na korkonavirus”. Pak se ukázalo, že umřel na devastující infarkt, který se covidem vůbec nesouvisel (Arfa informovala jako první).


Statistik Ladislav Dušek uvedl, že při práci na statistikách pracoval s termínem “Zemřeli v souvislosti s COVID-19”.

“Šedesát až sedmdesát procent zemřelých mělo dokonce kumulované komorbidity, tedy ne jen jednu, ale dokonce několik vážných nemocí. Obecně se domnívám, že bude příčinná souvislost úmrtí s onemocnění COVID-19 velmi nízká,” řekl Dušek.





Proč ta drastická opatření?

Tyto šokující statistické údaje otvírají otázku, zda byly nutné masivní karanténní opatření, trvající více než 70 dní. která zastavily ekonomiky a přivedli mnoho občanů do finanční i psychických potíží.

Počet zemřelých v souvislosti s koronavirem mnohonásobně nižší, než na jiné nemoci, a to i když jsou čísla koronaviru zkreslována.


Zdroj: Český statistický úřad





close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh