“Migranti jsou invazivní druh,” uvedla poslankyně Maříková. Kdo a jak hlasoval o jejím vydání policii. “Předsudečná nenávist? Co je to za blbost!” Ostrý projev poslance Foldyny

Velmi důležité hlasování proběhlo včera ve sněmovně. Poslanci měli rozhodnout, zda poslankyni Karlu Maříkovou kvůli jejím názorům, na základě kterých byla zvolena do parlamentu, vydají policii. Ta chtěla Maříkovou vydat kvůli zmínce na facebooku, že jsou “migranti invazivní druh”.Poslanec Jaroslav Foldyna a jeho pozoruhodný projev: “Vždyť ona jen napsala, co si většina z vás myslí!”

“Je zakázané dovážet invazivní nepůvodní druhy rostlin a zvířat na území EU. Muslimští imigranti také nejsou původními obyvateli Evropy a stejně jako invazivní druhy znamenají nečekané šíření a postupné vytlačení původních obyvatel Evropy. Proto by měli mít také zákaz vstupu na území EU,” napsala loni poslankyně Maříková na svůj facebookový profil.


Příspěvek na FB poslankyně MaříkovéFoldyna: Nenecháme se naředit

Poslanec Foldyna (dříve ČSSD, nyní člen klubu SPD) k tomu ve sněmovně řekl:

“Přece není možné trestat někoho za to, jak přemýšlí. Tady jsme se začali zabývat pojmem předsudečná nenávist. Co to je za blbost? Co to znamená ta předsudečná nenávist? To jako budeme obviňovat lidi za to, co si myslí? Není žádná předsudečná nenávist.”


“Maříková řekla jen t, co si většina lidí myslí. My jsem biologicky úplně stejní lidé jako ti, kteří žijí v Africe. Ale kulturně, společensky a nábožensky jsme úplně jiní! Nezpochybňujeme život Afričanů na jejich život v Africe. Nevměšujme se do toho. Somálec nejlépe, jak má žít. Maďar zase nejlépe ví, jak má žít Maďar.”“Někdo jiný si ale myslí, že když k nám implantuje ty Afghánce a Somálce, tak naředí naši kulturu? Vždyď právě za ni bojovali naši předkové, umírali za to, aby se to nestalo,” řekl Jaroslav Foldyna.
Hlasování překvapivě hladké, ale

Z pozornost stojí 12 poslanců levicové Pirátské strany, kteří se zdrželi

Poslanci nakonec včera rozhodli drtivou většinou o nevydání poslankyně Maříkové. Přesto stojí za pozornost, že šest poslanců hlasovalo pro její vydání a 22 (!) se zdrželo.

Oněch šest poslanců, kteří se zdrželi, pocházelo z různých stran. Zdrželo se 12 poslanců Pirátské strany, (z 20 přítomných, tedy více, než polovina. Z 8 přítomných poslanců Lidovců se zdrželi 3.


Pro vydání byli: ANO: Josef Kott, ODS:  Ivan Adamec, Pirátská strana: Tomáš Martínek, ČSSD: Ondřej Veselý, Alena Gajdůšková, Lidovci: Jan Čižinský.


Za pozornost stojí hlasování Jana Čižinského (Lidovci, Praha sobě, starosta Prahy 7, zástupce primátora…) pro vydání. Předseda levicové Pirátské strany Ivan Bartoš byl nepřihlášen. Kalousek z TOP 09 hlasoval proti vydání.


Celé hlasování o vydání Maříkové ZDEKdo ji udal?

Poslankyni Maříkovou podle informací, které máme k dispozici udal sympatizant Pirátské strany.

Téma migrace je jedním z nejsilnějších politických témat, které rozděluje nejen politickou scénu, ale i celou společnost.
Předsudečná nenávist je když…

Pro tento účel schválila vláda v dubnu loňského roku termín “předsudečná nenávist”. Ti údajně šíří ten, kdo “svým jednání šíří strach, štěpí společnost a vyvolává antagonismy.” Zejména se to týkí výroků a činů vůči určité skupině obyvatel.

Termín “předsudečná nenávist” je úlitbou Evropské unii, která se jím dát do policii do ruky zbraň proti těm, kteří neschvalují povinné kvóty přerozdělování migrantů.Zdravotní sestra Maříková byla zvolena do Sněmovny za SPD v říjnu 2017. Zprávu ministerstva vnitra, která zmínila policejní vyšetřování jejích slov, poslankyně komentovala slovy:

“Nenávist šíří ministr vnitra Hamáček, jelikož lidem omezuje svobodu slova, jsou na sociálních sítích blokováni a stíháni policií za svůj názor, čímž je popíraná ústava.”

close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh