Proboha! Kalousek zvažuje odchod z katolické církve! A to jsme si mysleli, že už dávno slouží druhé straně. Kardinál Duka je pro. Noví členové Rady České televize přijímají gratulace

Málokoho rozlítilo demokratické zvolení nových členů Rady České televize více, než zakladatele TOP 09 Miroslava Kalouska. V jakési podivné vývrtce prý dokonce zvažuje odchodu z katolické církve – jíž je k překvapení mnohých stále ještě členem.Hana Lipovská (29), ekonomka přemítá o smyslu současné České televize

Do Rady České televize byla zvolena Hana Lipovská (29), nominantka České biskupské konference, a to suverénním způsobem. Ke zvolení v tajném volbě bylo nutných 97 poslaneckých hlasů. Lipovská jich obdržela 114 (Veselý 111, Matocha 108).

Tím. Že je Lipovská křesťanka se zřejmě nastartovala u Kalouska ideologickou vichřici do vývrtky, která nakonec vyplivla výrok: „Otče kardinále, kvůli Vám dnes přemýšlím o tom, že z katolické církve vystoupím.”


Mladý Kalousek, ještě jako pionýr. Pravost fotografie sám potvrdil.Celé je to takto:

„Otče kardinále, Vámi nominovaná osoba se vyjádřila, že nerozumí smyslu veřejnoprávních médií. Ideální kvalifikace pro radní ČT. Díky Vám jsem byl desítky let hrdý na to, že jsem katolík. Kvůli Vám dnes přemýšlím o tom, že z katolické církve vystoupím,“ vzkázal kardinálovi Kalousek.


Kalouskův Twitter

Kalouskova cesta z komunistického Svazu mládeže

Kalousek se stal členem Československé strany lidové v roce 1984 poté, co byl deset let členem v komunistické organizaci Socialistický svaz mládeže. Dnes je tedy již více než třikrát déle katolíkem, než byl svazákem.

Postupně se vlastní pílí a pracovitostí dopracoval až do čela Lidové strany, kterou však musel v roce 2006 opustit, protože prý tajně jednal o menšinové vládě s podporou komunistů.Po vzpouře uvnitř lidovecké strany se Kalousek rozhodl že se na ideologickém spektru posune. V roce 2009 založil TOP 09 se zaměřením na “pravicový konzervatismus”.

Nyní se tato strana již dávno překulila ještě jinam a nyní skomírá pod praporem hysterického multi-kulti liberalismu, eurohujerství, nenávisti vůči Rusku a Číně na hranici volitelnosti do sněmovny. Zkrátka tam, kde už je demo-plno.
Multi – kulti – amen

Není to zdaleka poprvé, se Kalousek řešil odchod z církve. Například loni, když držel palečky slovenské kandidátce na prezidentku Čaputové, vyznavačku extrémního liberalismu, přestože se i ona se hlásí ke konzervativnímu středu.

“Jeho Excelence Ján Orosch, arcibiskup trnavský, vyhlásil od oltáře, že podpora Zuzany Čaputové je pro věřícího těžkým hříchem. Díky biskupům tohoto ustrojení je velmi těžké být katolíkem…,” kádroval Kalousek kněze na sociálních sítích.Kalouskova favorita Čaputová je podporovatelkou umělého přerušení těhotenství a manželství osob stejného pohlaví – ostatně stejně jako současná Kalouskova TOP 09. To je od ideálů pravicového konzervatismu s křesťanským akcentem asi tak daleko, jako je od čerta k ďáblu.

Někdy ze zdá, že jsou pro mnohé politiky hlásící se ke křesťanství blíže spíše dudy, než nebe.
Kardinál tleská

Kardinál Duka Lipovské blahopřál: „Gratuluji Haně Lipovské k úspěšné kandidatuře. Oceňuji její statečnost a pokoru, s jakou po několik měsíců dokázala čelit vyloženě nenávistné a naprosto nepochopitelné kampani některých zájmových skupin. Podobný dík patří i poslancům, že těmto křiklounům nepodlehli.“Podle liberálních stran (TOP 09, Lidovci, STAN, Piráti) je zvolení Lipovské přímým ohrožením jednoho z hlavních pilířů demokracie – aniž by měla jako ekonomka šanci cokoli předvést.

Tohle si v tzv. Demobloku opravdu nepřáli: Duo Hana Lipovská – Xaver Veselý může být pohromou pro jejich rejdy. A to ještě vzadu vyčkává šikovný novinář a šachista Pavel Matocha.


„Nerozumím smyslu existence veřejnoprávních médií. Zárukou nestrannosti či svobody slova nejsou – rozhlas přece existoval i během německé okupace, televize vesele sloužila komunistickému režimu. Nikoho by dnes nenapadlo volat po veřejnoprávních novinách, je proto nepochopitelné vyžadovat (a platit) veřejnoprávní rozhlas a televizi,“ řekla Lipovská loni na jaře.


close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh