Jak Česká televize cenzuruje průzkumy veřejného mínění: Trikolóra před TOP 09, ale do grafu se nevešla. Vyfutrováno Kalouskem. Jak je to možné? Výmluva, která neobstojí

Podle nového průzkumu agentury CVVM (prosinec 2019) se dostalo nové hnutí Trikolóra před TOP 09. Česká televize, která podle mnohých vede dlouhodobě propagandu ve prospěch TOP 09, se s tímto faktem vypořádala po svém. Na grafu, který zveřejnila v pořadu Události a komentáře v pátek 24. ledna, hnutí Trikolóra chybělo.

V grafu, který zpracovala firma CVVM přitom bylo hnutí Trikolóra na 9. místě a TOP 09 až na 10. místě. Takže to v České televizi pěkně střihli, Trikolóru vyškrtli a TOP 09 posunuli o místo výš.


Graf CVVM

Graf České televize, který se dokazuje na CVVM

A aby bylo jasno, odkud vítr vane, ještě si Česká televize pozvala do studia zakladatele TOP 09 Miroslava Kalouska. Ten divákům svým typicky pregnantním způsobem, který dráždí voliče jako býka hadr, vysvětlil, že největší darebák na světě je premiér Andrej Babiš (podle CVVM podporuje ANO třetina voličů).Když se redakce ARFA.cz obrátila na Českou televizi s dotazem, proč cenzuruje výsledky průzkumů veřejného mínění, dostalo se nám této podivuhodné odpovědi: “V přehledech uvádíme jen parlamentní strany.”

Tato výmluva je chabá na první, i na druhý pohled. Diskriminace neparlamentních stran je na hraně zákona (a zřejmě i za ní) a hnutí Trikolóra navíc v parlamentu své zástupce má.

Její zakladatel Václav Klaus mladší sice byl zvolen za ODS, ale nyní již hájí barvy své nové strany (poté, co ho z ODS vyloučili). Druhým zástupcem Trikolóry v parlamentu je Zuzana Majerová Zahradníková (také původně zvolena za ODS).Česká televize má dlouhodobě problémy s politickou vyvážeností svého zpravodajství a její podpora politického spektra kolem TOP 09 je mnohdy až nehorázná.

Právě rozdíl mezi TOP 09 a hnutím Trikolóra představuje klíčový zlom tektonické vrstvy české politiky. Zatímco TOP 09 odchází ze scény, Trikolóra na ní přichází a čím dál zřetelněji dává své konkurentce pápá. V některých průzkumech je o Trikolóra o několik procent před TOP 09.

V případě úspěchu Trikolóry vyroste další varianta budoucího sestavení vlády po volbách 2022.

V stejném pořadu 24. ledna Česká televize v podstatě donutila lidovce Bartoška aby odmítl budoucí spolupráci s ANO. Přitom právě Lidovci (KDU – ČSL) jako konzervativní křesťanská strana by byli pro středové ANO vhodný koaliční partner.


Celý průzkum agentury CVVM zde


Události a komentáře ČT 24. ledna 2020close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh