Mediální odborník Petr Žantovský uděluje anticenu Černé prasátko za nejodpornější článek minulého týdne za nechutný nekrolog o Karlu Gottovi. Dezinformačnímu portálu Forum 24 cena unikla jen o fous.

Minulý týden bylo hlavní událostí ve všech médií úmrtí zpěváka Karla Gotta (†80) . Různá ideologická dezinformační média jako Česká televize se pokoušela dát této smutné události politický podtext. To je sice odpudivé, ale na hlavní cenu to tentokrát nestačilo. Vlna nenávisti proti zemřelému populárnímu zpěvákovi se však vyvalila i okrajových dezinformačních médií jako Deník N nebo Forum 24.

Mediální odborník Petr Žantovský teď pravidelně uděluje anticenu Černé prasátko. Tu dostává to které médium za mimořádně odporný počin, kterým zaneřádilo veřejný prostor. A je věru z čeho vybírat.


“Černé prasátko tentokrát uděluji Denníku N, který po smrti Karla Gotta přinesl článek, ve kterém zemřelého zpěváka označil za zombie a idiota hudby,” uvedl Petr Žantovský.

“Denník N vyšel s oním článkem 2. října, ale byl připraven 21. července. Flákli to tam tak, jak to měli připravené i datem 21. července. To je opravdu amatérismus. Nejen tedy sprosťáctví, ale ještě i amatérismus.” říká Petr Žantovský, člen Rady ČTK, vysokoškolský pedagog a zakladatel Asociace nezávislých médií.


“Mírou sprostoty Denníku N ‚zdatně‘ konkuruje komentář Pavla Šafra na Forum24. Od něj však už takové výrazy jako komunistický lokaj první třídy nemohou překvapit vůbec nikoho,“ doplňuje Žantovský.

(Odkaz na články v Denníku N a na Forum24 neuvádíme, jelikož na dezinformační weby neodkazujeme, pozn. red.)


Dezinformační web Forum 24 nelenil a pokusil se jako odplatu Petra Žantovského “pozvracet”. Označil ho za “údajného” mediálního odborníka a spatlal odpudivě lživou konstrukci, jako že “přistihl Žantovského při lži”.

Dezinformační web Forum 24 v článku z 5. října uvádí: “Tentokrát se mu nelíbil článek o Karlu Gottovi, v němž se v titulku objevilo sousloví idiot hudby. Žantovský za něj haní Deník N, jenže v něm text nevyšel, objevil se v jeho slovenské verzi.”


To je samozřejmě lež jako věž. Pan Žantovský nikdy netvrdil, že onen nechutný článek vyšel v české verzi tohoto skomírajícího dezinformačního deníku. Naopak vždy ve svém textu důsledně uváděl Denník N, tedy se dvěma “n” ve slově Denník. Tak zní slovenský název toho propagandistického média – ve slovenštině se slovo deník píše se dvěma “n”. Věta dezinformačního webu Forum24 Žantovský z něj haní Deník N je tedy lživá – a to ostatní je konstrukce.


Odpudivý článek na dezinformačním webu Forum24. Černé prasátko mu uniklo jen o fous.

Dezinformační portál Forum24 by si však zřejmě první místo zasloužil, a to za článek ze dne 3. října s titulkem “Gott po smrti poslouží Zemanovi a Babišovi víc, než když žil”.

(Ani zde odkaz na článek neuvedeme, jelikož na dezinformační weby neodkazujeme, pozn. red.)


Cenu Černé prasátko uděluje mediální odborník Petr Žantovský pro portál Parlamentní listy. Celý text si čtěte ZDE

close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh