Do čela Evropské unie míří Železná Ursula, velitelka německého Bundeswehru. Dvourychlostní Evropa tři dva jedna teď! Soumrak NATO v Nové Evropě

Pro Českou republiku zřejmě znamená volba Ursuly von Leyen definitivní konec kontroly nad vlastním osudem. Parlamenty jednotlivých států budou jen do počtu, vše má být řízeno z Bruselu. Budou zavedeny imigrantské kvóty, protože Německo imigranty nezvládá.

Záhy přijde soumrak vlivu NATO na Evropu a úlohy USA v něm, protože Nová Evropa chce prodávat svým zemím své vlastní zbytečné zbraně. Nejvíc zbraní do armád evropských zemí zatím prodávají Spojené státy.

V tomto smyslu je volba německé ministryně obrany na post komisařky EU velkým vítězstvím německého a francouzského zbrojního průmyslu. Naopak v defenzívě se zřejmě ocitají USA, Velká Británie a Rusko.

Železná Uršula je považována za prodlouženou ruku německé kancléřky Merkelové (CDU/CSU). Z pozice německé ministryně obrany mimo jiné zařídila, že česká jednotka (4. brigáda rychlého nasazení z Žatce) spadá pod velení německého Bundeswehru v rámci NATO. To je historický průlom v podřízenosti. Před vstupem do politiky se Uršula živila jako gynekoložka, má sedm dětí.

Velitelka německé armády Uršula von der Leyen (zdroj: youtube)

Volba klíčové funkce v Evropské unii se odehrála v režii tandemu Německo – Francie. Mnohé nasvědčuje tomu, že zde hraje Francie roli užitečného idiota. Výměnou za funkci vrchní komisařky pro Ursula Von Der Leyen dostala Francie post ředitelky Evropské centrální banky (ECB) pro Christine Lagardeovou (63), která je generální ředitelkou Mezinárodního měnového fondu.

Největší obchodníci se zbraněmi na světě podle států 2014 – 2018

Rozpuštění NATO

Německo a Francie podepsali nedávno tzv. Aachenskou smlouvu (leden 2019), podle které budou usilovat o vytvoření společné armády a německo – francouzské bezpečnostní rady jako protiváhy vůči vojenské radě NATO v Bruselu. Obě země tak zatroubily signál k rozpuštění NATO, tedy potažmo k odchodu USA z NATO v Evropě. Smlouva obsahuje i snahu vymazání pojmu vlastenectví a plné podřízení se Nové Evropě. Země, které se nepřizpůsobí, nebo budou neposlušné, budou odsunuty na druhou kolej.

Nová ředitelka Evropské centrální banky (ECB) Francouzka Christine Lagardeová. Není animovaná.

Mnohé nasvědčuje tomu, že se státy při volbě vrchní komisařky nechali zmást, když se soustředily na blokaci voby extrémisty Timmermanse, který nedávno vyhrožoval státům východní Evropy žalobami, pokud nepřijmou uprchlické kvóty. Uršula jim byla podstrčena na poslední chvíli a jakoby natruc, že jsou vzpurné.

Ještě před volbou! Ivanka Trump na probíhajícím sumitu G20 v Japonsku ve společnosti Christine Lagardeové do čela Evropské centrální banky

Předsedou Evropského parlamentu se stal italský socialista David Sassoli, bývalý novinář a propagátor migrace. Volba Sassoliho je velkou ranou pro země východní Evropy (včetně ČR), jejichž pozice se oslabí.

David Sassoli, nový předseda Parlamentu EU

Pro další osud českého premiéra Andreje Babiše je volba železné Uršuly čistě soukromě vlastně dobrá zpráva, protože nebyla vybrána neomarxistka Ska Kellerová (Zelení), což by pro jeho firmy znamenal velký problém kvůli hodnocení čerpání evropských dotací.

Přesto stojí za pozornost blok, který se proti tomuto marxistovi spojil: Česká republika, Slovensko, Maďarsko, Polsko, Itálie, Bulharsko, Chorvatsko a Irsko. Je to vlastně taková rozkošatělá skupiny V4, jen škoda, že se nepřidalo Rakousko (které se podařilo zlomit).

To ale neznamená, že Ursula nebude ještě větší svízel. Ska Kellerová, úzce spolupracující s českými Piráty, však ještě mohla vyzobnout post předsedkyně Evropského parlamentu. I z této funkce by měla významný vliv na úhel pohledu, pod kterým budou dotace hodnoceny a jejich negativní, tedy nezákonné hodnocení by mohlo znamenat pád české vlády. Před pár minutami přišla zpráva, že Ska Kellerová skončila ve volbách až třetí.

Železná Uršula je považována především za pěst na neposlušné Maďarsko a především jako razantní odpověď na úspěch euroskeptických stran v posledních volbách do Evropského parlamentu.

Ursulu von der Leyen má ještě schválit ve funkci komisařky nový Evropský parlament, ale nepředpokládá se, že by dělal potíže.


close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh