Tleskáme! Ministryně spravedlnosti Marie Benešová na stopě nejnebezpečnější vražedkyně Česka. Proč je na svobodě a těhotná? Přepadovka v Hradci. Milion chvilek pro lepší justici.

Ministryně spravedlnosti Marie Benešová se pěkně od podlahy chopila své funkce – nejen proto, aby přesvědčila statisíce demonstrantů, že je dobrou volbou. Nyní zorganizovala “přepadovku” ve věznici, kde otěhotněla nejnebezpečnější žena Česka.

Ministryně Benešová tak vyslyšela výzvy portálu Argumenty a fakta k nápravě neudržitelného stavu, kdy je těhotenství postaveno nad vraždu. Tleskáme.

Ve věznici v Hradci Králové ministryni spravedlnosti především zajímalo, jak zde mohla otěhotnět vražedkyně Petra Janáková, odsouzená na 30 let. Jaké vlastně panují bezpečnostní poměry ve věznici, kde sedí i mnohanásobní vrazi a otěhotnět tu může zřejmě každý s každým? A co i tom myslí ředitel vazební věznice v Hradci Králové Ilja Jurka? Ministryně již činí patřičné kroky, vedoucí k nápravě.

Ředitel vazební věznice v Hradci Králové Ilja Jurka. “Těhotná? Jak to?”

Janáková zastřelila zezadu do hlavy v autě sběratele starožitností a plánovala vraždu dalších nejméně čtyř lidí. Svou oběť pak pohodila v kukuřičném poli. Její těhotenství je zneužití zákona, aby se dostala na svobodu.

Otázka pro filosofy: Je těhotenství víc než vražda? Odpověď na první dobrou: To ne, i když…

Janákovou, kterou po otěhotnění propustil dočasně na svobodu (na rok) nyní nikdo nehlídá. V její blízkosti se pohybují svědci, jejichž výpověď jí dostala za mříže. Jde o skandální situaci, kterou je třeba řešit – ani nikdo před Marií Benešovou to neudělal – ostatně jako mnoho dalších věcí. Je velmi pravděpodobné, že se Janáková po porodu do vězení nevrátí a zmizí i dítětem (nebo bez něj).

Ředitel Jurka si to úplně vysvětlit nedovede a jako řešení záhady nabízí tzv. “koňování”, což je přesun spermatu v uzavřené schráně mezi okny věznice na soustavě lan. Každopádně: Hradec se ocitl na čele mezi pokusy o umělé oplodnění v celosvětovém měřítku. Podobný případ známý není.


Kuchař, nebo dozorce?

Šetření složek GIBS zatím neprokázalo, zda vražedkyně Janáková otěhotněla s vězeňským kuchařem, o kterém prohlašovala, že s ním má poměr. Nebo za ji měla styk v dozorcem, což také tvrdila, ale je to velmi nepravděpodobné. Nebo zda získala sperma o jiného vězně (v Hradci je smíšená věznice – samozřejmě s oddělenými bloky).

“Na výsledky šetření GIBS stále čekáme,” říká ministryně Benešová. Proč to vyšetřují tak dlouho, je záhadou. Jedinou omluvou by bylo odebírání vzorků DNA, které by otce dítěte našli s jistotou. Víme, že dárce spermatu (otec) musí být z areálu věznice.

Ministryně Benešová pochopitelně nechala vyšetřování na vyšetřovatelích a řeší tento skandální případ v rovině paragrafů. Podle současných zákonů totiž musí soud propustit vězeňkyni, když ve vězení otěhotní, i kdyby šlo o masovou vražedkyni. Jediným důvodem, proč to by to soud neudělal, by by byla obava z útěku. Ta se v případě Jonákové rovná takřka jistotě, Soud přesto této možnosti nevyužil.

„Už tam máme návrh na legislativní změny, který nejspíš budu akceptovat,“ řekla Benešová. Těhotné ženy se podle neměly automaticky opouštět vězení. „Hledáme možnost, jak se o ně postarat v rámci vězení,“ doplnila ministryně spravedlnosti a redakce portálu arfa.cz tleská.

ČTVRTÁ NEJNEBEZPEČNĚJŠÍ ŽENA U NÁS
V českých věznicích si odpykávají doživotí tři ženy. Dana Stodolová (vraždy osmi lidí), Jaroslava Fabiánová (jako prostitutka zabila tři muže) a Romana Zienertová (zabila své čtyři děti). Janákové trest je čtvrtý nejvyšší. Rozhodně je nejnebezpečnější ženou, která je na svobodě.

Nová ministryně spravedlnosti ukazuje, že je ženou na svém místě a po svým neviditelných předchůdcích dává naději na změnu české justice. Ta je víc než žádoucí – a nejen v žánru těhotných vězeňkyň.


Marie Benešová a spolek Šalamoun

Před několik dny se ministryně Marie Benešová sešla ze zástupci spolku Šalamoun, se kterými řešila nejen kauzu těhotné vražedkyně Svobodové.

Tématem byly třeba případu nespravedlivě odsouzeného Petra Kramného (podle spolku Šalamoun i všech dostupných důkazů).

Nebo případ nespravedlivě odsouzeného Libora Žondry v případu tenistky Petry Kvitové (podle spolku Šalamoun i dostupných důkazů).

Nebo v obecné rovině užití pachových stop jako stěžejního důkazu, což bývá (podle názoru spolku Šalamoun zneužíváno policií)

Pachová stopa není důkaz ZDE

Ministryně Benešová je nadějí pro českou justici. Proto je zarážející a chabé, že jsou proti ní pořádány organizací Milion chvilek pro demokracii masové demonstrace.

close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh