TO SNAD NEMYSLÍTE VÁŽNĚ! Soud pustil na svobodu brutální vražedkyni jen proto, že je těhotná! Navíc ji pouštět nemusel. Soudní znalci: Udělá to znova! VIDEO ze zatčení.

Čtvrtá nejnebezpečnější česká vražedkyně Petra Janáková (28) je na svobodě. Soud ji propustil z vězení, kde si odpykávala trest za vraždu a čtyři pokusy o vraždu. Janáková je v šestém měsíci, otěhotněla spermatem, které si tajně opatřila ve vězení. Soud ji přitom pouštět nemusel.

Zatčení Petry Janákové. Zdroj: Policie ČR

Jde o přelomový případ. Je to další mez, kterou probořila česká justice ve své dévótnosti vůči ženám – matkám. Dál už to snad ani nejde: Symbolicky je tímto rozsudkem postaveno těhotenství nad vraždu. V historii není znám podobný případ. Janáková je podle výše trestu jedna z nejnebezpečnějších žen u nás.

Soud při propuštění Janákové jednal podle § 325 Trestního řádu, kde je uvedeno: (1) “Předseda senátu vždy přeruší výkon trestu na těhotné ženě nebo matce dítěte mladšího jednoho roku.” Ve stejném paragrafu je však též uvedeno (2): “Je-li obava, že odsouzený uprchne, nebo zneužívá-li povoleného přerušení, předseda senátu přerušení výkonu trestu odvolá.”

Petra Janáková u soudu (2018)

Soud měl tedy možnost nechal těhotnou nebezpečnou vražedkyni ve vězení, ale nevyužil ji. Možnost útěku se vzhledem ke znaleckému posudku, vypracovaném před doživotním rozsudkem Janákové, rovná takřka jistotě.

Přerušení výkonu trestu, § 325
ZDE


POPRAVILA SBĚRATELE ZNÁMEK
Nad brutalitou, se kterou vraždila, se tají dech. 31. července 2017 zastřelila Janáková zezadu do hlavy sběratele (50) mincí a známek z Prahy. Pod záminkou, že mají něco na prodej, ho s manželem vylákala na schůzku a pak ho zabila při společné jízdě autem. S manželem pak odtáhli mrtvé tělo do kukuřičného pole. Ukradli muži telefon 34 tisíc korun. Janáková se k vraždě přiznala.

Stejný osud chystali manželé Janákovy i dalším nejméně dvěma sběratelům, které měla Janáková měla střelit zezadu do hlavy v okamžiku, kdy si budou prohlížet domnělou sbírku v kufru auta. Jeden muž schůzku na poslední chvíli zrušil. Druhému zachránilo život to, že napsal esemesku, že přijede bez peněz a nabízené předměty chce nejprve vidět.

Dvakrát se pokusili o vraždu zaměstnance svého baru, který provozovali v Nové Pace. Přemluvily ho, ať uzavře životní pojistku na milión korun. Akci připravili společně se známým z pojišťovny (dostal 8 let). Poprvé do pojištěného zaměstnance najížděli autem, ale utekl. Krátce na to ho omámili rohypnolem a posadili do auta, aby havaroval.

Janáková ovládla svého manžela, která dělal, co mu poručila, aspoň to tvrdila advokátka manžela Janákové podle které byly hlavní “pákou”přísliby sexu. V tomto ohledu připomíná případ kauzu manželů Stodolových, kteří zabili nejméně osm lidí.

Janáková je nebezpečná vražedkyně, jejíž návrat do společnosti označila soudní znalkyně za takřka nemožný. Proto dostala doživotí, které jí bylo následně zkráceno na 30 let (její manžel dostal 28 let).


POSUDEK: UDĚLÁ TO ZNOVA
Soudní znalkyně popsala Janákovou před soudem v říjnu roku 2018 jako chladnokrevnou ženu bez známek lítosti a sebelítosti, který se snaží jakýmkoliv způsobem dosáhnout cíle. Podle posudku trpí poruchou osobnosti, její myšlení je výrazně egocentrické, disociální a agresivní. Je citově chladná, nemá morální zábrany.

„Šance na resocializaci Janákové a její návrat do společnosti, aniž by hrozilo riziko, že bude trestný čin opakovat, je nízká, ne-li vyloučená,“ uvedla znalkyně.

Janáková odjela po přerušení trestu z věznice v Hradci Králové do Jilemnice (u Vrchlabí), kde předtím bydlela. “Nemůžeme věřit, že ji pustili, říkají sousedé.” Není hlídaná policií. Do vězení se má vrátit rok po narození dítěte (viz § 325 ), tedy v cca v září 2020.

Je velmi pravděpodobné, že se do věznice nevrátí a zmizí někde v zahraničí. Soud musel toto riziko znát, kdy ji pouštěl z vězení. Po návratu do vězení by seděla ještě 28 let (dva už má za sebou), pustili by jí, až jí bude skoro 60.


ČTVRTÁ NEJNEBEZPEČNĚJŠÍ ŽENA U NÁS
V českých věznicích si odpykávají doživotí tři ženy.Dana Stodolová (vraždy osmi lidí), Jaroslava Fabiánová (jako prostitutka zabila tři muže) a Romana Zienertová (zabila své čtyři děti).

Jak si Janáková opatřila sperma, které ji dostalo na svobodu je předmětem vyšetřování. Z nejvyšší pravděpodobnosti ho dostala od spoluvězně formou tzv. “koňování”, tedy předávání balíčku na šňůrách vně věznice. Měla také údajně (ona tvrdila) poměr s vězeňským kuchařem, podle všeho také vězněm. Tuto možnost však odborníci na poměry ve věznici vylučují.


close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh