Šokující odhalení: Agent s ricinem má babičku! Koronavirový hacker českých nemocnic odhalen ve sklepě na periferii Moskvy. Ostudná práce českých dezinformačních médií

Kybernetický útok na české nemocnice měl velmi zvláštní průběh. První na něj upozornil ministr zahraničí USA Mike Pompeo, v českých médiích do té doby nebyla ani zmínka.

“Ten, kdo se podílí na takovýchto akcích, musí být připraven, že ponese následky svých činů”, uvedl překvapivě Pompeo a aniž by upřesnil, proč mu leží v době koronaviru na srdci zrovna České republika.Kontroverzní novinář Kundra vysvětluje, jak vznikla kauza agenta s ricinem. Prý má zdroje, které “nesmí” jmenovat. Podle mnoha pozorovatelů si celou kauzu vymyslel.

Bulvární novinář Janek Kroupa. Podle mnoha pozorovatelů zcela zničit pověst novinářské profese.

Jenže: žádná česká nemocnice v tu dob hackerský útok nehlásila. Přitom nejde o nic nevšedního, útoky se odehrávají takřka denně. Jenže – jako na potvoru – v tu dobu nic.


“Šlo vzdálený popel české Bakalově dezinformační scéně. Tak, chlapci, my si vás platíme, tak ukažte, co umíte. Bylo jen otázkou času, kdy se přidají dezinformační sekce jinak zajímavé redakce Seznam Zprávy, Aktuálně a samozřejmě České televize,” řekl deníku ARFA zdroj z okruhu bezpečnostních složek.


Agent Babička, nebo biatlonista Andrej?

A je to tu. Onen hacker, který napadl české nemocnice tak tajně, že o tom ani nevěděly, byl samozřejmě z Ruska. Dezinformační novinář Janek Kroupa se dokonce vytasil i s jeho jménem: Alexandr Alexandrovič Černyšov.


Čert ví, odkud to jméno vytáhli. Alexandr Černyšov je ruský biatlonista – takže umí střílet a všem ujede na lyžích.


První postavil papírové kulisy Bakalův Respekt, jehož kontroverzní novinář Ondřej Kundra (ideologický soudruh Kroupy) přišel s historkou, že do Prahy přijel ruský agent s ricinem v kufru a chystá se zavraždit několik českých politiků.Soudruh bez kufru

Tento příběh se nepodařilo ani potvrdit ani vyvrátit, i posměch utržil, každopádně faktem zůstává, že je údajný agent dosud na svobodě, a to včetně kufru. I do tohoto příběhu vstoupil dezinformační novinář Kroupa, soudruh Kundry.


“Agent s ricinem se jmenuje Andrej Viktorovič Končakov, je mu 34 let a je ředitelem Ruského střediska vědy a kultury,” vypátral bulvární novinář Kroupa zřejmě ve snaze dodat skomírající historce na důvěryhodnosti.

Obludnou zprávu uveřejnil portál Seznam zprávy, pak Aktuálně.cz a následně i Česká televize, soudružka Respektu.Ochranka pro nástěnkáře

Dodat zprávě na důvěryhodnosti se nejen nepodařilo, ale ještě dodalo grostesknímu výmyslu nové grády. Andrej Viktorovič Končakov, který v té době připravoval výstavku na téma Osvobození Prahy Rudou armádou, musel požádat o ochranku.

Po článcích v Respektu, Seznam Zpráva a “reportáže” České televize mu začali vyhrožovat rusofobní extremisté.Jaké budou tresty?

Otázka není, jak se kauza ricin dostala do médií. Otázka zní: Jaký trest dostal od vedení redakce autor článku Kundra (mimochodem – zástupce šéfredaktora) za to, že poškodil značku Respekt. Což platí i o Kroupovi a značce Seznam Zprávy.

Odpověď je děsivá: Žádný.

Tento fakt považujeme za mnohem nebezpečnější, než hypotézu, že po praze dosud chodí vrah s kufrem.


Kroupův článek o ruském hackerovi je stejně naivní jako ten o ricinu – a o to je to děsivější. Mají jedno společné: Absenci zdrojů.Žádné zdroje, také zdroje

Zatímco u Kundry to byly zdroje z bezpečnostních složek (které, chudák, nemůže jmenovat, a my víme proč), u bulvárního soudruha Kroupu šlo utajené hackery, o nichž víme jen to, že měli krátké kalhoty a byli “etičtí”.

Výpověď údajných hackerů, citovaných Kroupou, je jako z říše LSD: “Útočník sám po sobě zanechává stopy, jako by chtěl, aby byl chycen. Žádná data neukradl a přitom ho to muselo stát spoustu peněz.”


Babička v matrixu

Velmi pěkně situaco zachytil poslanec Zdeněk Ondráček:

“V pokračování se dozvíme, že reportér Seznam Zprávy (soudruh Kroupa, pozn. red.) zjistili, že se jedná o byt, který patří babičce agenta s ricinem. “
close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh