Jak se krásná Česka Kristýna (26) stala džihádistkou: “Vrátím se a budu zabíjet”, napsala matce. Po boku manžela, pražského muslima, teď bojuje v Sýrii. U soudu padaly tresty, ale

Kristýna Hudková (nyní Fátima) je připravena zabíjet ve jménu Alláha. Teď bojuje v Sýrii po boku svého manžela Omara, který se narodil a vyrůstal v Praze. Jeho bratr Sámer Shehadeh, bývalý pražský kazatel (imán), byl odsouzen na 10 let za to, že jim poslal peníze.Kristýna s Omarem

“Teď jsem mudžahid džihádu, je to nádherný,” zavolala Kristána Hudková do Prahy poté, co se jí na druhý pokus podařilo dostat se autobusem za manželem přes Turecko do Sýrie.

Její manžel Omar Shehadeh (oddával je Sámer) už v Sýrii bojuje a dokonce se vypracoval na velitele. Válčí na straně uskupení Fronta za dobytí Sýrie, která může být považována za teroristickou organizaci, ale právě tak i za bojovníky za svobodu. Jejich cílem je svržení vlády, podporované Ruskem.


Nahrávka Kristýny, která je nadšená, že je mudžahíd

Sámer vysvětluje, že je to s tím mírem složitější

Otec džihádisky: Běžte dopr…e!


Situace v Sýrii je nepřehledná, u moci je prezident Asad, Turci tlačí ze severu, Rusko podporuje Asada, do toho různé frakce, mnohdy vycvičené USA. Za této situace označovat někoho za teroristy je ošemetné a mnohdy o tom rozhoduje až výsledek.

Kristýna Hudková (nyní Fátima) z obce u Mělníka to doma neměla jednoduché, když se Česká televize přijela optat, poslal její otec reportéry ČT do pr…e.Sámer včera u soudu. Roušku si vzal, ale při rozsudku nevstal. Neuznává právo státu, do kterého byl zavlečen proti své vůliLáska nadvakrát

Omarovi je Kristýna plně oddána, proto se za ním snažila dostat do Sýrie hned dvakrát a její víra je ta v Alláha, včetně možnosti zabíjet ty, kteří nevědí.

Bratři Omar (bojovník) a Sámer (kazatel) se narodili v Praze arabským rodičům. Sámer se začal o islám zajímat přibližně v 18 letech a odešel náboženství studovat do Saúdské Arábie. Když se vrátil ze Saúdské Arábie, byl zvolen do čela Muslimské obce v Praze.

Jeho bratr Omar, manžel Kristýny, se údajně radikalizovat ve Velké Británii při studiích na univerzitě.Sámer při procesu v lednu. V České republice se narodil, ale žít tu nechtěl. Deportovali ho do Prahy z Jordánska.Zatčen, když už byl jinde

Oba bratři už tady dávno neměli být. Omar bojoval v Sýrii, Sámer kázal v Jordánsku, kde ho za záhadných okolností zatkli na základě mezinárodního zatykače – a vrátili do České republiky rovnou do vězení.


Ještě před odjezdem do Jordánska uspořádal Sámer sbírku na podporu raněných v Sýrii. Výtěžek pak poslal Kristýně a Omarovi.

U soudu Sámer tvrdil: “Nepodporoval jsem terorismus, ale dva konkrétní lidi, které miluji: svého bratra Omara a jeho ženu Kristýnu.”Kazatel Sámer Shehadeh byl pražským soudem odsouzen na deset let.

Jeho bratr Omar dostal 11 let. Nyní bojuje v Sýrii.

Kristýna Hudková šest let. Nyní bojuje v Sýrii po boku manžela.Zdroj: Pěkná reportáž České televize (Ondřej Gulis) ZDE

close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh