Přelom v kauze vražd ricinem: Ruského diplomata teď hlídá ochranka. Útoky extremistů po fake news Respektu, České televize a Seznam zprávy. Bažina českých médií. Kdo tedy přijel zabíjet?

Před ruskou ambasádou a kulturním střediskem v Praze už několik dní stojí policejní hlídky. Střeží kulturního vedoucího, diplomata Andreje Končakova, který podle tří českých médií přijel do Prahy vraždit české politiky. Agent – vrah, který dostal ochranku? Tady něco nehraje.Reportáž České televize (168 hodin) z 10. května. Kulturní vedoucí Andrej Končakov po této reportáži požádal o ochranku. Celá děsivá reportáž ČT ZDE. Pozor – otevře se v novém okně, nejprve tedy dočtěte tento článek.

Před měsícem vydal Bakalův magazín Respekt šokující zprávu o “agentovi s ricinem”, který přijel z Moskvy vraždit české politiky.

Později se přidal na Bakalův Respekt napojený Seznam Zprávy a Česká televize, když dokonce uvedli agentovo jméno: Andrej Končakov, vedoucí kulturního střediska Ruské federace v Praze.


Novinář Kundra z Bakalova Respektu vysvětluje, že nemůže prozradit zdroj. Jsou jen tři možnost: 1) Žádný není, 2) Má to od BIS a pak ji podrazil, 3) BIS vypustila nepravdivou informaciZpravodajská hra pod vlajkou USA?

Objevily se vážné pochybnosti o pravdivosti zprávy, která působila dojmem, že jde o provokaci na objednávku – podle všeho ze strany vlivových skupin napojených na zájmy USA.

Bezpečnostní služby informaci nepotvrdily, BIS po dlouhém váhání připustila, že jakousi zprávu toho typu má od údajného anonymu, který nedoložila.


Šéf BIS Roman Koudelka s medailí od americké tajné služby CIA “za spolupráci”.

Zpráva smrděla od samého počátku a po pár dnech to byl takový puch, až si prezident Miloš Zeman pozval šéfa BIS Koudelku na kobereček. Ke schůzce dosud nedošlo, snad pan ředitel mimo jiné také vysvětlí, na základě čeho dostal vyznamenání za spolupráci od americké CIA.


loading…

Útoky extrémistů na diplomata

Mladý vedoucí kulturního střediska Andrej Končakov musel záhy požádat ministerstvo zahraničí o ochranku. Extrémisté, kteří věří Bakalovým médiím a České televizi, napsali panu Končakovovi několik výhružných e-mailů a bylo prý i pár děsivých telefonátů.

Teď diplomat Končakov na pokyn českého ministerstva zahraničí policejní ochranku dostal, což je zlom v celé kauze. Celé to smrdí ještě víc.


Podle BIS teď po Praze chodí nebezpečný agent s ricinem, který přijel vraždit. Agent označený médii však místo zatčení dostane policejní ochranu.Vypustila BIS falešnou zprávu?

Připusťme, že onen anonym existoval, ale lhal, a BIS, než nestihla všechno ověřit, poslala zprávu do médií.

V tom případě v mediální rovině:

a) Respekt pustil neověřenou a zřejmě i lživou zprávu
b) ve stejné lži pokračoval Seznam zprávy, když označil za nájemného vraha nevinného člověka
c) Česká televize kauzu rozvinula
do surrealistických foremJe BIS filiálkou CIA?

Je opravdu možné, aby BIS nesloužila českým občanům, z jejichž daní je placena, ale jen vykonávala rozkazy z USA?

Může to souviset s ideologickým bojem o Prahu, jehož cílem je vykázat z Prahy ruské diplomaty, oslabit vazby s Čínou, a přepisovat historii?


“Pokud je verze s falešným zdrojem z BIS správná, pak je třeba okamžitě odvolat ředitele BIS Romana Koudelku,” shodují se experti Stanislav Novotný (bývalý policejní prezident) a generál Andor Šándor (bývalý šéf rozvědky).Mediální matrix KKF

I kdyby skutečně onen anonym existoval, pak je vše následovalo, obrovský průšvih, z mediální bažiny se vynořuje monstrum – chobotnice, skupina novinářů, vytvářející kauzy na objednávku.

Z vymyšlené či nepotvrzení informace se pokusila tři česká média “udělat realitu” – a to i když věděli, že jde s velkou pravděpodobností o fake.


Matrix, vytvořený třemi médii, respektive třemi novináři: Ondřej Kundra (Respekt), Jan Kroupa (Seznam Zprávy), Nora Fridrichová (Česká televize). Je zřejmě zbytečné připomínat, že se všichni tři dobře znají – mimo jiné z předávání různých novinářských cen “za pravdu”.
Jsou jen naivní, nebo si za to nechávají platit?

Je to poprvé, co nám tito tři novináři ze skupiny KKF (podle iniciál) lhali? Nebo se tak děje pravidelně a dlouhodobě?

Kundra (zástupce šéfredaktora Bakalova Respektu) má kontroverzní pověst dlouhodobě, stejně jako Kroupa (dříve TV Nova), který má zákulisní přezdívku “Posedlý pohádkář”. Nora Fridrichová ani nijak nezastírá, že je aktivistkou a vystupuje na různých politických akcích.Na kafíčko s celebritou: Nosí agent spodky, nebo trenýrky?

Kdyby měli stejný přístup k realitě novináři například z magazínu “Na kafíčko s celebritou”, tak proč ne, ale tady je řeč o médiích, jejichž existence stojí a padá s jejich pověstí.

Nezodpovědnost, naivita a možná i ideologický zápal této trojce přerostly v mezinárodní skandál.

Vymýšlet si agenty, to je opravdu tenký led – vše nasvědčuje tomu, že to zdaleka není konec.


close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh