Zákulisí České televize: Zuřivost a panika. Budou padat padáky! Nejčastěji skloňovaná jména: Wollner, Fridrichová, Moravec, Železný… Drsná urážka nového radního Xavera

„Nic nekončí, dokud to doopravdy neskončí,“ napsala na svůj facebook reportérka Nora Fridrichová která stojí za kontroverzním pořadem 168 hodin. Sdělení doplnila fotografií s Markem Wollnerem, vedoucím kritizovaného pořadu Reportéři ČT.Bizarní příspěvek členů tvrdého jádra České televize

Náš zdroj ze zákulisí vedení České televize sděluje, že po volbě nových členů Rady České televize Hany Lipovské, Xavera Veselého a Pavla Matochy tu vládne směs zuřivosti a paniky. “Členové tvrdého ideologického jádra České televize křičí, nadávají a zesměšňují nové členy Rady…

“Někteří reportéři a dramaturgové si možná ani neuvědomují, jak pokřivenou žurnalistiku servírují diváků. U jiných jsem naopak přesvědčen, že to vědí velmi dobře.”


Padáky, kam se podíváš

V souvislosti s koncem v České televize jsou nejčasněji skloňována jména: Nora Fridrichová (168 hodin), která se ani netají svými protibabišovskými a proevropskými postoji. Marek Wollner je vedoucím pořadu reportéři ČT, kteří mnozí považují za čirou propagandu – jmenujme například obludnou reportáž o Lidicích.

Moderátor Václav Moravec je sice už tak rochu fosílie, ale z jeho pořad Otázky Václava Moravce čiší antibabišovskou a antizemanovskou propagandou. Dalšími jmény jsou Jakub Železný, “nezávislý” protiruský, protizemanovský a protibabišovský agitátor a šéfredaktor zpravodajství Per Mrzena.


Tvrdé jádro: Jsme nenahraditelní

Rada ČT je kontrolní orgán televize a jejího managementu a má zásadní vliv na jeho složení. Může také upozorňovat na politickou nevyváženost pořadů České televize, kderá je mnohými považována za filiálku miliardáře Bakaly. Politický názor, který podsouvají divákům, je politicky vyhraněný.

“Mnozí z tvrdého jádra České televize budou hrozit odchodem, protože se považují za nenahraditelné. Neuhnou ze svého politického přesvědčení, který vnucují divákům, považují ho za jediný správný. Budou volat, že jsou nezávislí a jako takoví nedotknutelní,” říká zdroj.

Železný přirovnal Xavera ke komunistickému udavači

K volbě nových členů se velmi drsně vyjádřil moderátor Jakub Železný, když přirovnal Xavera Veselého ke komunistickému udavači.

„Nejbizarnější člověk z dějin našich médií si dal pseudonym XAVER. Nevzdělanec, adorující totalitu, šířící konspirace. V rádiu blábolící nesmysly, přehnané i dle jeho soukmenovců, pro normální lidi blázen (Vl. jm. Miroslav Mráz, žil 1925-?, agent StB), Nějak se mi dnes vybavil,“ napsal Železný na twitter.


Drsná urážka nového člena Rady ČT Xavera Veselého. Její autor moderátor Jakub Železný tím porušil kodex ČT. Samozřejmě bez trestu.

Novinář Miroslav Mráz, známější pod pseudonymem Xaver, byl komunistický udavač, který pracoval v 50. letech v Československém rozhlasu. Později konvertoval k judaismu a emigroval do Izraele.

Železný svým vyjádřením porušil kodex České televize, který zakazuje zaměstnancům vyjadřovat své politické názory na sociálních sítích.

Změna poměru sil

Volba tří členů rady převážila poměr sil v tomto orgánu, ale zůstává otázkou, zda to bude stačit. Každopádně všichni tři noví členové mají vazby a opačnou část politického spektra. Ekomomka Lipovská je považována ze stoupenkyni Václava Klause, Xaver má dobré vztahy s premiérem Babišem a prezidentem Zemanem, Matocha s premiérem Babišem.

Jádrem problému je hospodaření České televize, od toho se odvíjí vše ostatní, a právě na tomu se chce Lipovská věnovat. Připomeňme, že ředitel Dvořák bere dlouhá léta odměnu více než dva miliony korun za to, že hospodaří s vyrovnaným rozpočtem – ač rozpočet vyrovnaný nebyl.


Ještě před třemi lety Rada ČT (ve starém složení) dokonce řediteli Dvořákovi zvýšila plat o 12 tisíc na 242 tisíc Kč.

Prvním signálem změn na bude, zda ředitel Dvořák dostane od Rady i letos bonus deset měsíčních platů. O tom budou radní jednat ve druhé polovině roku.


loading…

close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh