Šílený primátor Hřib: “Rudá armáda byla spojencem Hitlera.” Brutální přepisování dějin podle nacistických not. Jak Míša Jílková v “Máte slovo” seřvala diváka, který nesouhlasil

Pokud byl měl Hitler napsat učebnici dějepis, bylo by to tak, že Německo ve II. světové válce vlastně zachránilo Evropu před Sovětským svazem. Pořad “Máte slovo” moderátorky Michaely Jílkové se zcela vymkl kontrole.Primátor Hřib ve vývrtce: “Německo a Sovětský svaz rozpoutali II. světovou válku společně.” Moderátorka Jílková drsně seřvala na diváka, který měl jiný názor

“Sovětský svaz byl první dva roky spojencem nacistického Německa,” uvedl primátor Zdeněk Hřib (Pirátská strana) v posledním díle kontroverzního pořadu České televize “Máte slovo”. A to dokonce třikrát – to pro ty, kdo si mohli myslet, že se přeslechli.


Nejprve Mnichov, až pak ostatní.Volně ke stažení, sdílejte, šiřte

Nejprve Mnichov, až pak ostatní.Volně ke stažení, sdílejte, šiřte

Nacistický výklad dějin

Tento pokřivený výklad dějin je plně v souladu s usnesením “Společný návrh usnesení o významu evropské paměti pro budoucnost Evropy“, které přijala Evropská unie loni v prosince. Cílem tohoto dokumentu je očištění Německa od krve 70 milionů lidí, kteří přišli o život ve II. světové válce.


Za tímto účelem dojde k přepisování učebnic (doslova) a šíření této “nacistické verze dějin” politickými stranami, které jsou součástí německého projektu Evropské unie. Pirátská strana jako extremističtější nástupnická verze Zelených je jednou z nich.

Obětovali nás jako jitrnici

Tvrzení, že bylo Německo a Sovětský svaz první dva roky dva roky války spojenci, je stejně šílené, jako tvrdit, že spojenci Hitlera byla Francie a Velká Británie – do té doby, než je Německo napadlo. Stejně jako bylo spojencem Hitlera Polsko – do té doby, než ho Německo napadlo.


Skutečnou příčinou II. světové války byla především naivita Spojenců (Francie, Anglie…) že se dá s Německem dohodnout – například tak, že mu obětují Československo. Mnichovská zrada (o nás bez nás) – to byl začátek nejkrvavějšího konfliktu v dějinách.


Naivita Spojenců

Před Německou agresí (Drang nach Osten) byla politická situace propletená a provázela jí různá jednání a pakty o neutralitě a podobně. Zatímco politika Spojenců se záhy ukázala jako zcela naivní a hloupá, postup Sovětského svazu byl jediný, který nakonec vedl k porážce Německa.

Necelé dva roky na začátku války, které se podařily získat Sovětskému svazu, umožnily dozbrojit Rudou armádu tak, aby měla proti Německu šanci. I tak ovšem vedla cesta k vítězství jen díky strašlivým obětem (23 milionů občanů Sovětského svazu).

Fake News: Praha se osvobodila sama

Nejen v pořadu “Máte slovo”, které se proměnil v čirou propagandu, pokračuje úporná snaha pokroutit historický fakt, kterým je osvobození Prahy 9. května, jako že: “Němce vyhnali pražští povstalci náhodou v době, kdy Rudá armáda postupovala do Prahy.”


Vždy je dobré připomenout, že kvůli snaze Německa ovládnout svět zahynulo 365 tisíc Čechoslováků (jako dní v roce). Při osvobození Československa padlo 144 tisíc vojáků Rudé armády a jen několik set vojáků tzv. ostatních Spojenců.


Celý pořad Máte slovo ze 14. 5. ZDE

close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh