Je to tady: Hitler a Stalin byli kamarádi do deště! České ministerstvo školství pod tlakem Německa a EU již koná kroky ke změnám učebnic dějepisu. Železná Uršula buduje armádu

Na ministerstvu školství už funguje skupina, která se vážně zabývá přepsáním učebnic dějepisu ve prospěch německého úhlu pohledu. Podle nové verze, které se mají učit české děti, nezačal válku Hitler, ale Německo společně se svým nejlepším kamarádem Sovětským svazem (!). Česko – německá skupina expertů již koná. Redakci Argumenty & Fakta to sdělil dobře informovaný zdroj.


Ministr školství Robert  Plaga (ANO)

Německo po nástupu bývalé německé ministryně obrany Uršuly von der Layen do funkce vrchní protektorky Evropy před několika týdny protlačilo v Evropském parlamentu dokument, podle kterého nerozpoutal II. světovou válku jen Hitler, ale zásadním způsobem k tomu přispěl i Sovětský svaz.

Dokument se lstivým názvem “Společný návrh usnesení o významu evropské paměti pro budoucnost Evropy“ prošel hladce a odhlasovali ho i všichni čeští europoslanci, kromě poslankyně Konečné z KSČM.


Podpis Mnichovské dohody, která proslula pod heslem “O nás bez nás”. Sovětský svaz tu neměl nikoho. Jsou tu (zleva): Velká Británie, Francie, Německo, a Itálie. Všimněte si, že že Velká Británie a Francie jsou v civilu, ale Německo a Itálie už mají uniformy

Německo usilovně pracuje na své prioritě, kterou je vytvoření Evropské armády, vyzbrojené výhradně zbraněmi od evropských výrobců a postupné vyštípaní NATO (USA) z evropského trhu se zbraněmi. K tomu potřebuje zamlžení dějin, protože podle jejich stávajícího výkladu se může mnohým stále zdát nepatřičné, aby po Evropě pochodovala německá vojska.

Každopádně doba na přepis dějin už nazrála, protože poslední generace pamětníků už takřka není mezi námi. Jsou to ročníky cca 1930 a nižší – vyjdeme – li z toho, že zhruba od deseti let je dítě schopno jakž takž podat svědectví tehdejší politické situaci.Tajné služby Ex Machina

Všechno do sebe zapadá. Začátkem roku se sešli zástupci ministerstva školství s s ředitelem Bezpečnostní informační služby (BIS) Michalem Koudelkou, aby probrali obsah výuky moderních dějin. Podle BIS je výklad dějin poznamenám sovětskou propagandou. Tato groteskní schůzka vzbudila bouři nevole – mimo jiné u prezidenta ČR Miloše Zemana.

Ministerstvo školství nicméně připustilo, že proběhnou změny. Výuku moderních dějin chce zajistit změnou rámcově vzdělávacích programů, podle kterých školy učí. Na revizích těchto programů již pracuje Národní ústav pro vzdělávání, který spolupracuje s Česko-německá pracovní skupina pro učebnice dějepisu.


Německo obsazuje Polsko. Září 1939

Dosud se mělo za to, že klíčovou událostí pro začátek II. světové války bylo obsazení Sudet, resp. Mnichovská dohoda 30. září 1938. Při jejím podpisu Sovětský svaz nebyl. Podepsali ji: Německo (Hitler), Francie (Daladier), Velká Británie (Chamberlain) a Itálie (Mussolini). Mnozí považují za faktický začátek války německé napadení Polska 1. září 1939.

Jen pro pořádek: Začátek války v datech je to takto.

1938, 12. března: Německo obsazuje Rakouska (Anšlus)
1938, 30. září: Mnichovská dohoda, Německo následně obsazuje Sudety (Československo)
1939, 16. března: Vyhlášen Protektorát Čechy a Morava
1939, 23. srpna: Smlouva Německa o neútočení se Sovětským svazem (tzv. dohoda Ribbentrop – Molotov)
1939, 1. září: Německá invaze do Polska

Vytvořit z těchto faktů verzi, že II. světovou válku začal Hitler společně se Stalinem, je úplná pitomost. Což ovšem nevylučuje, že se tak stane.


Na počátku roku 1939 zahájil Sovětský svaz jednání s Velkou Británií, Francií, Polskem a Rumunskem o spojenectví proti nacistickému Německu., ale neuspěl. Neúspěšný výsledek zmíněných jednání přivedl 23. srpna Sovětský svaz k uzavření smlouvy o neútočení s Německem.

Smlouva obsahovala tajný protokol rozdělující sféry vlivu v severní a střední Evropě. V září dobyl Sovětský svaz východní Polsko, které držel až do léta 1941, kdy byly vytlačeny německými jednotkami postupujícími na východ v rámci Operace Barbarossa.close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh