Představujeme nejdivnější kandidáty do parlamentu Evropské unie: Miss ráhno slečna Glajchšaltová chce vyváženou Evropu a oblá fakta, ne že ne.

Zdaleka ne se vším souhlasí se svým šéfem a mnohdy mu klade i ožehavé otázky, například v okamžiku, kdy šéf máčí pytlík čaje a není ve střehu. Europoslankyně Dita Charanzová je euro víc, než bychom čekali. Vlastně – víc už to nejde.

Tato žena žije napůl v Bruselu (Belgie) a napůl ve Štrasburku (Francie) se svým partnerem, snaživým úředníkem Tomášem Bočkem, bývalým zaměstnancem Rady Evropy. Za plat takřka čtvrt milionu měsíčně hlasuje tak, jak po ní chce její zaměstnavatel, tedy Evropský unie.

Slečna Dita, kterou si premiér Babiš vybral jako vedoucí kandidátky do voleb Evropského parlamentu (již 24. 5.), našla útěchu v posilovnách, činkách a šlapadlech, potu a slzách na pásu v přítmí mezi německými bradly, olympijskými kruhy a švédskou bednou. Evropa je spojila. Evropa je nerozdělí.

Glum číhá pod vlajkou…

Milostné vzplanutí s manželem popisuje tato europoslankyně, která bude s největší pravděpodobností znovuzvolena, takto:
“On byl hlavním právníkem ministerstva zahraničí a měl na starosti přípravu přístupové smlouvy České republiky do Evropské unie. Já byla hlavní koordinátor, zajišťovala jsem vstupy ze všech ministerstev.”

Nečekané souznění dvou euroduší pod lampičkou porozumění vyvalilo plody výstupů a vstupů vášně u razítka, kymácejícího se na hraně eurostolu. Ale pak…
“On překládal do právnického jazyka. Strávili jsme nad tím několik dlouhých večerů a z toho přátelství se to pak nějak překlopilo.”

A proč hnutí ANO?
“Oslovil mě pan Telička (odpadlík od ANO za dramatických eurookolností). Dával tehdy dohromady eurokandidátku a že by tam chtěl mít lidi, kteří umějí Evropu,” vzpomíná slečna Dita.

Vida. Umět Evropu!

Mimochodem: Oponenti poslance Teličky ho přezdívají “Glum české politiky”.

“Bavili jsme se s Teličkou o hnutí ANO, které vnímám jako alternativu k systému levice-pravice. Přišlo mi zajímavé, že se tam seskupují lidé, kteří nebyli v politice…” vzpomíná paní Dita.

Její názor je mnohavrstevnatý.

Z jedné vrstvy ANO, ale pak je tu také NE a Telička a fakt, že je naléhavý. Takže…

close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh