Tribunál hrůzy: Evropský parlament drtivou většinou odhlasoval, že si myslí, že je Andrej Babiš asi ve střetu zájmů a pokud náhodou není, tak je aspoň “sprostý podezřelý”. Český premiér jako oběť inkvizičních procesů 50. let

Evropský parlament drtivou většinou odsouhlasil rezoluci, která má v kauze premiéra Babiše vytvořit tlak na politbyro (Evropská komise) a na nezávislé české soudy. Návrh podnítil lidovec Zdechovský, který mimo jiné požaduje, aby byla potrestána celá i Česká republika.



Hohlmeierová, Zdechovský a Peksa v Praze. Trestní výprava Evropského parlamentu v Praze (konec února 2020)

Paní Hohlmeierová (předsedkyně kontrolní komise Evropské unie) s plackou Milionu chvilek na klopě (loni v prosinci v Evropském parlamentu). Ve stejném kostýmku pak přijela do Prahy

V kauze jde především o to, zda je vůle Evropské unie nadřazená českým zákonům. Kauza Babiš je zásadním a přelomovým momentem v této snaze o německou dominanci.


Rezoluce je zatímním vrcholem inkvizičního tažení, které začalo úspěšným vstupem Babiše do politiky. Výsledek bude někde mezi těmito dvěma mantinely: 1) ANO získává ve volbách přes 50 procent. 2) Druhým mantinelem je kriminál.


Pan Zdechovský před svým zvolením do Parlamentu Evropské unie jako zástupce firmy, která od občanů vybírá zálohy na půjčky, které jim pak nedá. (Sestřih z reportáže České televize). Nyní chce pokutu pro Českou republiku

Nehorázné: Tlak na české soudy

Proti hlasovali oba europoslanci za SPD, tedy pan generál Hynek Blaško a MUDr. Ivan David (jehož komentář uveřejňujeme níže), Kateřina Konečná z KSČM se zdržela.

Evropský parlament se tímto krokem, připomínající inkviziční procesy 50. let, též snaží vytvořit tlak na české nezávislé soudy, což nelze označit jinak, než jako skandální a nehorázné.



loading…

Při poslední návštěvě trestního komanda EU letos v únoru, se dokonce bizarní duo Zdechovský – Hohlmaierová (dcera Franz-Josefa Strausse) pokusilo o schůzku s nejvyšším státním zástupcem Pavlem Zemanem (mělo ji v programu).


Problém pěkně vystihl europoslanec Ivan David (SPD) v komentáři, který uveřejňujeme

Pletení unijního biče na Babiše a Českou republiku

Evropský parlament bude dnes hlasovat o potrestání České republiky za Babiše. Mezi navrhovateli rezoluce jsou mezi sedmi navrhovateli dva z České republiky: lidovec Zdechovský a Vrecionová z ODS.

Zcela jistě mě nelze podezírat ze zvláštních sympatií k premiéru Babišovi. Nejsem ale jistě jediný, pro koho je vláda premiéra Babiše, nepříliš věrohodně slibujícího, že „bude líp“, rozhodně přijatelnější než „demoblok“ těch, kteří už „dokázali, že to dokáží“. O to ale nejde, mělo by platit „brácha nebrácha z hrušky dolů!“ Ale neplatí.



Slušný oligarcha si na zprostředkování svého vlivu a dosažení prospěchu najme odborníky. „Politiku“ dělají oni, on dělá prachy. Pak je sobě prospěšný a pro veřejnost neviditelný.

Babiš se však rozhodl, že bude viditelným terčem a politiku bude dělat sám. A prachy taky.

Dotace dostává jako jiní, kteří ovšem v konfliktu na první pohled nejsou, protože na to mají lidi, tedy lobbisty, členy důležitých výborů a komisí, politiky, úředníky, správce vlastního podnikání… Koho zaplatí, ten/ta je jejich.


loading…

Návrh usnesení Evropského parlamentu je zajímavé čtení. Dozvíme se, že Babiš je sprostý podezřelý, má majetek a vliv. Světe div se, že se miliardář nedá tak snadno ulovit.



Rozhodně se nedočtete, že by byl usvědčen z nějakého trestného činu. Vše je „pravděpodobné“ a „potenciální“. S články v médiích se nakládá jako s důkazy.

Horší je, že dobráci Zdechovský a Vrecionová obviňují speciálně nejen Babiše, ale i Českou republiku z nepravostí, ačkoli jinde to není o nic lepší.


A hlavně připomínají laskavý návrh auditorů, kteří chtějí uvalit na Českou republiku „finanční opravu“ ve výši asi 150 krát vyšší, než byla dotace na Čapí hnízdo. Takže naši poslanci si přejí, aby naše země přišla „za trest“ o velmi značnou sumu a stala se „čistým plátcem“.

PROTO BUDU HLASOVAT PROTI NÁVRHU USNESENÍ.

Návrh usnesení konstatuje, že nejvyšší státní zástupce obnovil vyšetřování, protože jeho ukončení označil za „nezákonné a předčasné“. Dále se konstatuje to, co všichni víme, že Andrej Babiš je skutečným majitelem Agrofertu.


Babiš je také faktickým vlastníkem 30 % soukromých sdělovacích prostředků v ČR. (To také není trestné, horší je, že se redaktoři veřejnoprávních medií chovají, jako by byla jejich soukromá).



Návrh usnesení „vítá obnovení vyšetřování…“, „odsuzuje potenciální situace střetu zájmů…“, žádá Komisi, aby „bojovala proti všem formám střetu zájmů“ a vyzývá jí, aby „vytvořila kontrolní mechanismus k zamezení střetu zájmů“ a „dbala na rychlé navracení dotací, které byly potenciálně vyplaceny neoprávněně“, vyzývá ji, aby „přijala vhodná opatření k ochraně rozpočtu EU“.


Evropský parlament vyzývá Komisi aby „důkladně dohlížela na postup vyplácení plateb v ČR“. Je znepokojen, že „podniky koncernu Agrofert jsou schopny uměle přesouvat aktiva mezi dceřinými společnostmi“. (Proč by to právě v tomto koncernu mělo být jinak než jiných koncernech?)

Evropský parlament je též znepokojen „znevažujícími poznámkami premiéra Andreje Babiše na práci NKÚ… (premiér označil Hohlmeierovou za pomatenou, Zdechovského a Peksu za udavače, pozn. red.)“.

Ivan David

Celý článek ZDE




close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh