Jejda! Letos podle nových statistik ZEMŘELO MÉNĚ LIDÍ než loni a výrazně méně, než předloni. Prý: epidemie koronaviru apokalyptických rozměrů?! Jako že to celé byla lež? Český statistický úřad nabízí odpověď

Český statistický úřad zveřejnil aktuální výsledky počtu zemřelých v ČR roku 2020. Ač u nás měla řádit epidemie apokalyptických rozměrů, podle zveřejněných statistik zemřelo NEJMÉNĚ lidí za poslední čtyři roky. Jak je to možné?



Rozhovor dermatoložky Alice Tomkové o hysterii kolem koronaviru se Stanislavem Novotným pro Slobodný vysielač (pořad Na prahu změn). Audio 15 minut

Podle Českého statistického úřadu letos zemřelo do 26. dubna (tedy do konce 17. týdne) celkem 38 705 obyvatel České republiky. To je o 282 lidí méně, než za stejné období v roce 2019, kdy bylo 38 987 zemřelých – kdy nebyla vyhlášena žádná epidemie, ani žádná karanténa.

V roce 2018 zemřelo (za stejné období) 40 920 lidí, což je o závratných 2 215 více než letos – a přitom nebyla žádná epidemie, ani žádná karanténa.


Statistiky ČSÚ počty úmrtí do 26. dubna (17. týden)

Laik žasne: Jak to, že míň?

Ve srovnání s dlouhodobým průměrem od roku 2011 byl letošní rok dosud zcela běžný, odchýlil se jen zcela nepatrně, také v podsekcích věkových skupin jde o mírné odchylky.

Laikovi by se tak mohlo zdát, že byl rok 2020 zcela běžným rokem, včetně pravidelného období chřipek – se stejným průběhem, ale s drastickými karanténními opatřeními.


Dr. Andrew Kaufmann: Podle statistik letos zemřelo v USA stejně lidí jako v předchozích letechVelmi podobná situace jako i České republice (titulky). USA je přitom považování na nejvíc postiženou zemi

Korekce – ale mírná, základní problém trvá

Jak je to možné? Jedno z možných vysvětlení je, než nejde o finální výsledky. Pokud se však podíváme na korekce již provedené ČSÚ v minulých týdnech, zjistíme, že se konečné výsledky liší jen v řádech jednotek. Pokud tedy dojde ke korekci, bude zanedbatelná.

Takřka jistě se nedostaneme nad rok 2018 – kdy nebyla vyhlášena žádná epidemie, žádná karanténa ani jiné omezení občanských práv a svobod.


Český statistický úřad zveřejňuje výsledky se zpožděním až osmi týdnů (na rozdíl od jiných zemí), údajně kvůli pomalé poště a matrikám. Je však zcela vyloučeno, aby i po korekci dosáhla letošní čísla vyššího počtu, než v roce 2018 – kdy také žádná pandmie vyhlášena nebyla.


17 týden: Podle věkových skupin. Letošek je do 65 let podprůměrný, nad 65 mírně nadprůměrný, ale nižší počet zemřelých než v roce 2018. Zdroj: ČSÚ

Umlátili jsme pandemii rouškami?

Je to tedy tak, že jsme apokalyptickou epidemii přemohli rouškami, hlášením těch, co je nenosí, odstupy a zastavením ekonomiky přemohli na mocně, až to podle statistiky vypadá, jako by vůbec žádná epidemie nebyla?

“Rouška je něco Petriho miska, přilepená na obličeji,” uvedla pro Arfa.cz významná dermatoložka Alice Tomková. “Už měla být dávno dole.”

Stejného názoru je i profesor Žaloudík, bývalý ředitel onkologické kliniky v Brně, který opakovaně upozorňuje, že roušky jsou takřka k ničemu, a že média statistiky o koronaviru zkreslují a tím vyvolávají paniku.

V konečném důsledku tak zřejmě bude více obětí “hysterie kvůli koronaviru”, než těch, kteří “zemřeli s koronavirem”.


České televize se samozřejmě zbláznila”, říká světově uznávaný lékař profesor Jan Žaloudík

Mediální masáž hub

Za posledních devět let (od roku 2011) došlo v křivkách počtu zemřelých k jedinému výraznějšímu výkyvu, a to v březnu 2018, kdy byl nárůst zemřelých o 15 procent. Letos nic.


Epidemii koronaviru byl přitom podřízen chod celé země, média chrlila jednu strašlivou statistiku za druhou, televizní moderátoři a a politici chodili v rouškách, byly odkládány jiné operace (rakovina).

Zabrždění ekonomiky přineslo obrovské škody a následné půjčky za stovky miliard korun – a ještě větší závislost na globálních finančních institucích.



Poloprázdné ordinace, žádná přímá oběť koronaviru

V České republice dosud nebyl zaznamenán jediný případ “zemřel na covid-19”. Jsou jen případy “zemřel s koronavirem”, mezi které spadá také rakovina v pokročilém stádiu (ale shodnou okolností s koronavirem), masivní infarkty (ale shodnou okolností s koronavirem) atd.


“Ordinace jsou poloprázdné, protože se lidé zmasírovaní médii báli, že se nakazí koronavirem. Oběti koronaviru nebudou lidé, kteří zemřeli s koronavirem, ale lidé, kteří zemřou na zanedbané nádory,” říká dermatoložka Alice Tomková.

Uvnitř skupiny “zemřeli v tomto roce” skutečně již došlo ve sledovaném období (do 26. 4.) k mírnému nárůstu úmrtí ve skupině nejstarších občanů 65+, ale dopad zanedbaných operací nádorů bude dlouhodobý.


Přibyde obětí zanedbaných nádorů?

Podle propočtů německého analytika Stephana Kohna může letos zemřít až o 20 tisíc občanů České více proti běžnému stavu, a to kvůli tomu, že byla jejich léčba zanedbána kvůli opatřením kolem koronaviru. Kohn svůj model vypracoval pro Německo, kde odhadoval nárůst až 125 tisíc zemřelých kvůli zanedbaným chorobám (například nádory) v tomto roce.

Analytik Kohn dostal po zveřejnění své analýzy okamžitou výpověď (pracoval pro krizový štáb při ministerstvu vnitra Německa).


Vakcinace? Takřka jisté!

K mírnému poklesu počtu došlo ve skupinách středního a mladšího věku (ubylo například dopravních nehod). Celkově však letos zemřelo nejméně lidí za poslední čtyři roky, ač tu měla řádit obrovská epidemie.


Politici však již nyní mluví o celoplošném očkování proti COVID-19, v Jevanech Prahy vzniká továrna na vakcíny v předpokládanou produkcí miliardy vakcín ročně.



Zdroje: ČSÚ 17. týden, ČSÚ celkově, Veřejná databáze ČSU





close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh