Už je tady! Bill Gates koupil továrnu u Prahy (Jevany). Má chrlit až miliardy vakcín proti koronaviru. BONUS: Bude obsahovat látku, z níž se vyrábějí saponáty

Americká firma Novavax, mezi jejíž štědré dárce patří Nadace Billa a Melindy Gatesových, koupila továrnu u Jevan. Výroba vakcíny má být zahájena už v říjnu. Plánuje se výroba až 100 milionů dávek měsíčně.Nová Gatesova továrna u Jevan (Novavax, Vaccine Praha). 100 milionů vakcín měsíčně

Může to být odpověď na otázku, zda u nás na podzim bude nebo nebude druhá vlna koronaviru.

Zveřejněné informace o vakcíně však příliš klidu nepřidají: Výroba proběhne ještě před ukončením testů, účinky vakcíny mají být asi padesátiprocentní a bude obsahovat látky, z níž se vyrábí mýdlo nebo odstraňovač skvrn.


Zajímavé video s titulky. Čtenář nechť si udělá názor sámZnámé duo: Gates a Soros

Již bylo zahájeno testování na lidech. Druhou fázi podpoří Bill Gates a jeho další nadace CEPI částkou 10 miliard korun, což je největší suma, kterou kdy na druhou fázi testů CEPI poskytlo. Gates je také největší sponzorem Světové zdravotnické organizace (WHO), která vyhlašuje pandemie.


Dalším významným sponozorem CEPI jsou Norské fondy, jejichž adinistrátorem je u nás Open Society fond miliardáře George Sorose. Miliardáři Gates a Soros jsou považovány za významné postavy za záhadnou epidemií koronaviru, která na více než dva měsíce paralyzovala světovou ekonomiku.Mýdlo, odstraňovač skvrn…

Vakcína prý bude mimo jiné obsahovat rostlinný saponin z chilského stromu s názvem mydlokor tupolistý (Quillaja saponaria), z něhož se vyrábí mýdlo, kostka na nádobí, odstraňovač skvrn či různé saponáty.


Dosud chybí důkazy, že je tato údajná epidemie s označením COVID-19 byla horší než chřipka, nebo jiné nemoci, kvůli kterým žádný krozový stav vyhlášen nebyl.
Miliarda dávek ročně: Pro celou Evropu?

Americká firma Novavax koupila továrnu Praha Vaccine u Jevan za 4,1 miliardy korun od indické společnosti. Továrna má asi 150 zaměstnanců se zkušenostmi z výroby vakcín. Jde o první takovou investici u nás.


“Továrna vyprodukuje až miliardu dávek ročně”, uvedl ředitel Novavaxu pan Stanley Erck. Jeho firma dosud nemá na trhu žádný lék, ale cena jejích akcií se od začátku roku 2020 zvýšila o více než 912 % díky vývoji vakcíny proti koronaviru.

Zatím není jasné, zda bude vakcinace povinná, a to včetně dětí – jak to vyžaduje Gates, který chce očkovat všech sedm miliard lidí na planetě.Testování na lidech, ale…

Koupě továrny na výrobu vakcíny proti koronaviru byla oznámena před několika dny. Krátce předtím bylo zahájeno testování na lidech – vakcína se testuje v Austrálii, byla podána 131 zdravým lidem ve věku mezi 18 a 59 lety, aby se prokázalo, že látka nemá vedlejší účinky.

Nebylo zveřejněno, zda testování obsahuje také placebo – test, kdy se porovnává účinek vakcíny s jinou, která nemá žádné účinky. Testovaná skupina (18 a 59 let) je navíc z hlediska poznatků o koronaviru zcela okrajová. Přes 80 procent nakažených COVID-19 je starší 60 let.

Výroba ještě před výsledky testů

Výroba má být zahájena ještě před konečnými výsledky testů. Neúplné výsledky první fáze testů by měly být známé v červenci. Následovat bude druhá fáze klinických testů.

„Výroba vakcíny bude zahájena ještě před ukončením klinických zkoušek. Věci poběží paralelně a ne po sobě. Kdybychom čekali, než dostaneme data z fáze jedna, ztratili bychom šest měsíců. Myslíme si, že šest měsíců je za pandemie příliš důležitých,“ uvedl ředitel firmy Novavax pan Stanley Erck.


Podle Ercka není nutná stoprocentní účinnost: „Efektivita se u chřipky pohybuje mezi 10 až 50 nebo 60 procenty, ale i to je lepší než nula. Jestliže máte včas očkování s účinností 40 až 50 procent, nebo nic, pak to má skutečně význam.“loading…

Další vakcíny vlastní také Gates

Vakcína Novavaxu je jednou z deseti, které se už zkouší na lidech, celkem se vyvíjí asi 100 vakcín. Nejdále se dostala firma Moderna, která už zahájila druhou fázi klinických zkoušek. Také tuto firmu dotuje Nadace Billa a Melindy Gatesových.


Továrna na výrobu vakcín u Kostelce nad Černými lesy vznikla v roce 1920. Před 30 lety ji koupila americká společnost Baxter a od ní ji v roce 2017 odkoupili Indové.


Odkazy: Bizjournal, Novinky, Kostka na nádobí,


close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh