Stop Korona-tyranii: Exprezident Václav Klaus: “Je třeba říci vládě dost! Nikdy se očkovat nenechám!” Desetitisíce na Staroměstském náměstí za okamžité ukončení ponižujících a likvidačních zákazů

Nestává se často, aby na protistátní demonstraci řečnil bývalý prezident. “Je třeba řícíi vládě dost,” řekl jasně Klaus, o kterém se stále hlasitěji hovoří jako o nástupci Miloše Zemana na Hradě. Zároveň – velmi opatrně – vyzval k pouličním nepokojům – pokud selže dialog.


Sdílej tento článek, zlepšíš svět! Redakce Arfa děkuje!Osmiminutový projev Václava Klause. Zdroj: Raptor TV, Žarko Jovanovič. Celé video (hodina) z demonstrace proti vládě a korona – teroru zde.

„Vždycky bylo v historii zvykem, že v případě pandemie byli izolovaní nemocní. Nyní poprvé jsou při pandemii izolovaní zdraví lidé,” připomněl Klaus.


Exprezident Václav Klaus cestou na pódium…

Klaus už prezidentskou funkci zastával v letech 2003–2013. Patří mezi dva nevýznamnější české politiky po listopadu 89. Na Staroměstské náměstí se včera dočkal se ovací a skandování „Vašek na Hrad!”


Odhadem: Deset tisíc lidí. Masmédia píší tři.

Klaus: Zázračná vakcína neexistuje

„Teď nám slibují, že nás zachrání nějaká zázračná vakcína, když se jí všichni necháme proočkovat. Myslím, že je třeba jasně říci, že žádná zázračná vakcína neexistuje. Páni doktoři, co přede mnou mluvili, říkají, že si všichni kontaktem s nemocí musíme vytvořit přirozenou imunitu,“ řekl exprezident Václav Klaus.


loading…

„Virus si dělá, co chce, bez ohledu na to, jak štěká vládní PES ministra Blatného,“ poznamenal dále Klaus. „Zákazy jsou účinné v něčem jiném. Mají zničující efekt na naše životy, na naši ekonomiku, na naše státní finance a na duši našeho národa.“ Účastníkům akce vyjádřil Klaus bezvýhradní podporu.


Protivládní nálada rezonuje ve společnosti…

„V poslední době jsem byl mimořádně v uvozovkách vyznamenán tím, že mě označili za jednoho ze dvou hlavních dezinformátorů, kteří svými názory svádí nebohé spoluobčany za scestí,“ ironicky poznamenal bývalý prezident. “To ale není pravda. Jen se dívám otevřenýma očima a vyjadřuji nesouhlas s tím, co vidím.”Klaus: Když dialog selže, je třeba vyjít do ulic

„Jako tři desetiletí fungující politik vím, že to potřebuje akci politickou. Když ale politická akce nepřichází, je třeba přikročit k akcím tohoto typu,“ prohlásil bývalý prezident. „Je třeba jednoznačně a nahlas vyhlásit náš nesouhlas,“ dodal Klaus.


„Chci sdělit naší vládě a říci to jasně a jednoznačně: Už toho bylo dost! Už bylo dost všech příkazů a zákazů, které zásadními způsoby poškozují naše životy,“ řekl též Klaus.


Čtěte ZDE: Z toho mrazí: Kam policie odvlekla bezvládného muže z protivládní demonstrace na Staroměstském náměstí? Šokující VIDEO. Byl mrtvý? Proč o něm nic nevíme? Ministr vnitra divně mlží…

Na Staroměstském náměstí v Praze se sešli demonstranti na akci pořádané iniciativou Chcípl PES. Demonstrace čítající deset tisíc přítomných se účastnili také živnostníci a podnikatelé. Základním požadavkem bylo okamžité ukončení restriktivních opatření a případné odstoupení vlády.


Daniel Landa na demonstraci 10. ledna

Do čela davu také Landa a Suchánek

Účastníci měli v rukou české vlajky a transparenty s nápisy „Stop covid-tyranii. Zastavme totalitu ve jménu covidu!“, „Nejsme ovce“, „V pondělí do školy!“ či „Stop koronateroru“. Akce trvala zhruba hodinu a půl. Účastníci ji zakončili zpěvem státní hymny.


loading…

„Už bylo dost všech zákazů a příkazů. které porušují naše životy a aktivity,“ řekl Václav Klaus a kritizoval přístup vlády a její opatření.


V úvodu na pódiu vystoupil hudebník Daniel Landa, hlavní tvář demonstrace, aby upozornil, že se jedná o mírové shromáždění: „My jsme síla, ale nejsme násilí,” shrnul trefně.


Z pódia promluvil také herec Michal Suchánek. „Je těžké nařízení dodržovat, když už jste psychicky na konci. Jde o míru zodpovědnosti a svobody. Už to nechci přežít, chci žít,“ uvedl, za což se mu dostalo bouřlivého potlesku.


V této době cenzury sociálních sítí je nutno zůstat v přímém kontaktu


close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh
5 2 votes
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Zajímají nás tvoje myšlenky. Můžeš připojit komentář.x
()
x