Prezident Putin: “Kandidát Biden je dobrý soudruh.” VIDEO. Demokratická strana USA staví na černošských dělnících. Také pro ně je hlavní nepřítel kapitalismus a imperialismus. Od toho se dá odpíchnout, míní prezident Ruska

Ruský prezident Vladimír Putin se vyjádřil velmi vstřícně o vyzyvateli Donalda Trumpa v boji o Bílý dům Joe Bidenovi, který kandiduje na post prezidenta USA za Demokratickou stranu. Označil ho za dobrého soudruha a černošské dělníky za jeho důležité voliče. Tento úžasný rozhovor pro ruskou televizi Rossia vznikl letos v říjnu.
VIDEO 3 minuty. Vladimír Putin. Rozhovor o Bidenovi.

Putin: Biden je dobrý soudruh


Prezident Ruské federace Vladimír Putin:

“Co mohu říci o Joe Bidenovi, kandidátovi Demokratické strany? Také zde můžeme slyšet ostrou aniti-ruskou rétoriku. Už jsme na to ostatně zvyklí. Ale některé věci stojí za to zmínit. Za prvé: Demokratická strana je blíž k tzv. liberálním hodnotám, sociálně demokratickým ideím ve srovnání s Evropou”.


Arfa říká: Prezident Putin je jedním z mála světových vůdců, která dosud neblahopřáli Joe Bidenovi ke zvolení prezidentem USA. Faktem je, že Biden dosud prezidentem není a možná ani nebude. Prohlásila ho za něj média, paralelně však probíhá vyšetřování z volebních podvodů.


“Je to sociálně demokratické prostředí, ze kterého vyrostla Komunistická strana. A já byl členem Komunistické strany skoro 20 let, přesněji 18 let. Byl jsem jen řadový člen, ale mohu říci, že jsme věřil v ideje strany,” vzpomíná Vladimír Putin.


loading…

“Dosud uznávám mnoho těchto levicových hodnot. Rovnost a bratrství. Co je na tom špatného? V zásadě vycházejí z křesťanských hodnot. Ano, může být obtížné je uvést v praxi, ale každopádně jsou velmi lákavé.”


Černošský dělník (potomek otroků) tvoří klíčovou voličskou základnu Demokratickém strany USA. Také jeho nepřítelem je imperialismus.

Afroameričtí dělníci mají nepřítele kapitalismus

“Jinými slovy: Tohle může být ideová báze pro rozvoj kontaktů s Demokratickou stranou USA. Afroameričané jsou stabilními voliči Demokratické strany. To je známý fakt. Sovětský svaz podporoval Afroameričany v jejich boji za legitimní práva,” zdůrazňuje Vladimír Putin.“Když se vrátíme do roku 1930. V Kominterně je psáno, že bílí i černi dělníci mají společného nepřítele: Imperialismus a kapitalismus. Také napsali, že tito lidé mohou být nejúčinnější skupinou pro budoucí revoluční boj. Takže tohle jsou společné hodnoty, ze kterých lze vycházet. Nemám strach to říct. Je to tak.”


loading…


Angela Davis visela v Moskvě

“Vzpomínáte – ano, vy jste ještě mladý – ale lidé mé generace si pamatují na velké portréty Angely Davisové, členky Komunistické strany USA a bojovnice za práva Afroameričanů, které visely po celém Sovětském svazu,” říká Vladimír Putin.


Angela Davisová (*1944) je americká marxistická aktivistka a feministka. V 60. a v 70. letech 20. století byla aktivní v celé řadě hnutích, včetně Černých panterů či na vlně feminismu. Byla velmi populární v Sovětském svazu.

“Takže věříme, že je mnoho témat, o nichž se dá hovořit, a to ještě ani zdaleka není všechno. Například: Kandidát Biden veřejně prohlásil, že je připraven na NOVÝ START, nebo podepsat smlouvy o odzbrojení. To je důležitý prvek našich budoucích vztahů.”


Arfa říká: Zatím není známo, kolik hlasů získal Joe Biden v prezidentských volbách. Probíhá vyšetřování z volebních podvodů a machinací, kterých se měly dopustit na Bidena napojené struktury. Prezidentem zůstává Donald Trump.
V této době cenzury sociálních sítí je nutno zůstat v přímém kontaktu
close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh