STŘET ZÁJMŮ ředitele České televize PETRA DVOŘÁKA. Důkazy: VIDEO. Sestřih nepřiznané reklamy na firmu ředitele Galerie Leica ve vysílání ČT. Hrubé porušení kodexu. Jediné řešení: Okamžitá výpověď

Jasné důkazy o střetu zájmů ředitele České televize Petra Dvořáka. Jasné propojení České televize a Galerie Leica, kterou vlastní ředitel Petr Dvořák. V “normálním světě” by dostal ředitel Dvořák okamžitou výpověď.

Galerii Leica řídí Dvořákova manželka Milena, která na obrazovce České televize vystupuje pod jménem Milena Dubská.


Galerie Leica v České televizi. Střet zájmů děsivých rozměrů.

Česká televize vyzývá diváky, aby si koupili fotografie z Leica Gallery (ČT24)

Rada ČT: “My nic nevíme!”

Ředitel Dvořák navíc nemluvil pravdu, když loni na podzim na otázku poslanců, zda o propojení svého podnikání a Českou televizí informoval Radu pro rozhlasové a televizní vysílání, odpověděl: “Ano.”


Petr Dvořák nemluví pravdu, když tvrdí, že Radu ČT informoval o svém podnikání

Ředitel ČT Petr Dvořák o své firmě Galerie Leica: “Mezi Leica Gallery a Českou televizí není žádný obchodní vztah. Informace dávám Radě na vědomí, Rada všechny tyto informace ví.”


Předseda Rady České televize Jan Bednář to však obratem popřel: “Není mi nic známo o nějakých finančních souvislostech mezi Českou televizí a touto galerií. Členové Rady nebyli informování o této skutečnosti.”


Manželka ředitele Dvořáka Milena, vystupující v České televizi pod jménem Dubská (ČT Události a komentáře)Dubská – Dvořáková na ČT2

Kodex ČT: Měl vyčkat doporučení

V kodexu České televize je jasně uvedeno:

“Střet zájmů zaměstnanců České televize je nepřípustný. Osoby pracující pro Českou televizi musí vyloučit, aby osobní zájem ovlivňoval vysílání nebo nevysílání určitých sdělení či pořadů. Generální ředitel v případě své osoby o takové skutečnosti informuje Radu České televize a vyčká jejího doporučení.”


Kodex České televize o střetu zájmů ZDE


Dubská – Dvořáková na ČT Art


Xaver Veselý, který kandiduje do Rady ČT

Podle informací Argumenty & Fakta (ARFA.cz) došlo k následnému mazání zmínek o Leica Gallery z online archivu české televize.

Odhadem odvysílala o Dvořákově firmě Leica Gallery Česká televize desítky reportáží. V některých vyzvala diváky, aby si koupili fotografie či knihy. Galerie přitom není nijak významná. Její unikátnost spočívá jen v tom, že ji vlastní ředitel České televize.

Za odvysílaný čas a prodané fotografie a další zboží na základě reklamy “zdarma” by měla firma Leica Gallery zaplatit České televizi částku v řádech milionů korun.Odvolá nová Rada ředitele?

V nejbližších dnech se bude volit nová třetina Rady České televize. Mezi kandidáty patří také moderátor Xaver Veselý. Očekává se, že nová Rada podnikne razantní kroky proti hospodaření České televize a propagandistickému charakteru zpravodajství.

Ředitel Dvořák podle informací ARFA.cz posledních pět vydával rozpočet hospodaření České televize na vyvážený, za což pobíral roční odměnu 2,4 milionu korun. Je to desetinásobek jeho měsíčního platu. Rozpočet však podle analýzy vyvážený nebyl, ztráta byla dorovnávána z úspor minulého vedení.

Není dosud jasné, zda bude muset ředitel Dvořák tuto částku (cca 10 milionu korun) vrátit.


Nepřehlédněte:
close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh