To snad ne! Česká státní televize zve na protistátní demonstrace. Video jako důkaz. Milion chvilek a nehorázná reklama. Přijďte všichni, bude sranda. Přijde i pan Křeček?

Česká televize pozvala veřejnost v hlavním zpravodajské relaci Události (od 19 h) na demonstrace hnutí Milionu chvilek, kterému se nelíbí demokraticky zvolený ombudsman Křeček. Následujícího dne přibyla na účtu Milionu chvilek částka 30 tisíc korun.

“Teď čerstvá zpráva. Spolek Milion chvilek uspořádá v neděli 1. března demonstraci v Praze, reaguje tak na zvolení Stanislava Křečka ombudsmanem,” ohlásila moderátorka Světlana Witovská.


V den zvolení Stanislava Křečka ombudsmanem vysílá České televize výzvu na demonstrace proti němu

JAN MAŘENKA (komentátor ARFA.cz) říká: Kdo dřív vypne, vyhrává.

Není běžné, aby Česká televize informovala o něčem, co bude. Většinou má problém zachytit i to, co bylo. Pozvánka na protistátní demonstraci je však daleko za čarou i na poměry ČT, kterou mnozí označují za propagandistickou – v zájmu “liberální” části politického spektra.


Smršť nenávisti

Stanislav Křeček byl zvolen ombudsmanem ve stejný den, kdy Čt výzvu odvysílala, tedy 13. února. Poslanci si ho vybrali na základě hlasování v demokraticky zvoleném parlamentu. Křeček e vyhlášeným odborníkem, který se věnuje problematice ochrany lidských dlouhá léta.Po zvolení Stanislava Křečka (82) se roztrhly brány liberálního pekla a smršť nenávisti a kritiky byla nevídaná. Bakalova média – včetně těch veřejnoprávních – vyslala své nabuzené novináře, kteří se snažili panu Křečkovi vnutit, že šíří dezinformace, je rasista, xenofob, komunista a ještě k tomu “starej”.


Stanislav Křeček byl zvolen ombudsmanem hlasováním poslanců v parlamentu

Následující den po oznámení České televize přibyla na transparentním účtu Milionu chvilek částka přibližně 30 tisíc korun od celkem 29 dárců. To je přibližně třikrát víc, než o den dříve.


Účet Milionu chvilek klikni ZDE


Reklama v hlavním vysílacím čase a vložená přímo do zpravodajství (tedy redakční části) má odhadem cenu 300 tisíc Kč.20 milionů za tu srandu?

Spolek Milion chvilek je největší českou soukromou crowdfoundingovou agenturou, která pod záminkou “ochrany demokracie” pořádá už dva roky demonstrace namířené proti vládě, premiérovi Babišovi, prezidentu Zemanovi a dalším. Za tu dobu vybrali od důvěřivých občanů částku takřka 20 milionů korun.

Spolek má dva účty, jeden tzv. “transparentní”, druhý tajný, že kterého čerpá devět vedoucích. Kolik mají plat odmítají zveřejnit.

Skutečným záměrem Milionu chvilek je odstranění politiků, kteří stojí v cestě zrušení Benešových dekretů (miliardové majetky sudetských Němců a šlechty), “vítačské” proimigrantské politice, ekologickému třeštění ohledně “záchrany planety” a podobně.

Ideologie spolku je tatáž, jakou mají Piráti, Zelení, Praha sobě a další strany tzv. “Demobloku“. Tyto stejné strany a hnutí jsou velmi spokojeni s prací redaktorů České televize a jsou připraveny bojovat ze jejich “nezávislost”.
Dopis Radě o nehorázné propagaci ČT

Člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) Vadim Petrov zveřejnil dopis řediteli Úřadu RRTV. V dopise upozorňuje na nehoráznou propagaci spolku Milion chvilek v pořadu České televize Události a žádá RRTV o prošetření, zda se nejedná o skrytou reklamu.

Vadim Petrov

„V hlavním zpravodajském pořadu ČT Události 13. 2. 2020 moderátorka Světlana Witowská vložila mezi reportáže Spor o polskou justiční reformu a Nejstarší studna na světě větu propagující demonstraci Milionu chvilek,” píše Vadim Petrov.

“Protože jde o zpravodajství veřejnoprávní televize, tak musí být zpravodajství vyvážené, jinak by to vypadalo, že má někdo vliv na veřejnoprávní ČT a platí si redaktory…,“ citoval Petrov z podnětů, které dostal.

„Sdělení působí sugestivně (přerušením předchozího řazení zpráv informace získává příznak výlučnosti a závažnosti). Působí politicky – 14 dní předem propaguje akci spolku ve prospěch konkrétní akce s politickým plánem.”

“Hodnota sdělení je vyjádřitelná obchodním výnosem od přispěvatelů spolku. Obecně parametry obchodního sdělení obsahuje výzva ke konzumaci: Bude to, tak tam přijďte,“ uvedl Petrov.

„Pane řediteli, domnívám se, že je důležité, aby RRTV jednoznačně vyvrátila nebo prokázala případ skryté reklamy, protože pokud by se jednalo o zvýhodnění jedné politické akce před jinou, má toto jednání negativní dopad na veřejné mínění, právní vědomí veřejnosti a dopad na důvěru ve správní orgán RRTV, který má tomuto jednání zamezit,“ dodává Petrov.

Předsedou RRTV je režisér Ivan Krejčí.


Není to poprvé

Pozvnání České televize na protistátní demonstraci se nestalo poprvé. Loni 31. května lákala ČT veřejnost v hlavním zpravodajské relaci Události na demonstrace na Václavském náměstí.

Demonstrace tehdy proběhly pod záminkou “ochrany nezávislosti soudů” proti nové ministryni spravedlnosti Marii Benešová a na podporu nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana.

Psali jsme ZDE


Jistě je jen náhoda, že nevyšší státní zástupce Pavel Zeman pak vrátil k prošetření trestní stíhání premiéra Babiše, proti kterému jsou aktivity Milionu chvilek hlavně namířeny.

Bude zajímavé sledovat, zda se na konci února Pavel Zeman setká s komisí Evropské unie, vyšetřující Babišův údajný střet zájmů. Komisi má vést Monika Hohlmeier (CSU, dcera bývalého bavorského premiéra Franze Josefa Strausse), která nosí v Evropském parlamentu placku Milion chvilek.

O Frau Hohlmeier jsme psali ZDE


close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh
0 0 vote
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Zajímají nás tvoje myšlenky. Můžeš připojit komentář.x
()
x