Jako že všichni umřeme? VIDEO. Drsná satira o koronaviru: Rakve, náhrobní kameny a pojízdná krematoria. Policie pátrá po původci videa, které hýbe internetem. Ruská stopa?

Českým internetem hýbe video, ve kterém se moderátor České televize Bohumil Klepetko v rozhovoru s vážným pánem dozvídá, že:

“Tak já bych rád řekl, že všichni umřeme. Jsou tady zaznamenány tři případy koronaviru a to je tak vážný, že já po skončení tohoto rozhovoru sedám na letadlo a budu emigrovat.”


Video o tom, že všichni umřeme. Drsná satira na úkor České televize

Redakce Argumenty & Fakta (ARFA.cz) čtenáře důrazně upozorňuje že onen vážný pán je Roman Prymula, předseda České vakcinologické společnosti a nikdy by nic takového neřekl.

Video je předabováno dvěma muži, kteří jako by mluví hlasy pana Klepetka a pana Prymuly.


Rozhovor pokračuje:

Klepetko: “Dobře, je to tak, že všichni vymřeme?”

Epidemiolog: “Je to tak, v tito chvíli jsme všichni odsouzeni ke zkáze. Koronavirus toje horší, než ebola.”


“Zřídili jsme tu malé krematorium a pálíme to i s postelí…”Klepetko: “A myslíte si, že umřou úplně všichni, nebo je nějaká šance, že někdo přežije, ten kdo si třeba udělal zásoby z Lidlu? Že by měl nějakou šanci na přežití, alespoň chvilku?”

Epidemiolog: “Ne. Není to prostě možný. Všichni jsou na infekční klinice, tady už jsme zřídili takové menší krematorium a rovnou to pálíme. To co jde s postelí.


“Tady vidíte, jak je to nebezpečné, dokonce jsou potřeba i rukavice z Lidlu.”
Jogurt Pilos

Epidemiolog: “Takže ani ten, co se zásobil v Lidlu, i když uznávám že jogurty Pilos třeba zvyšují obranyschopnost, ale maximálně o pár hodin. Jinak umřete úplně všichni. Tak to prostě bude.”
Podle informací ARFA.cz se videem již zabývá policie a pátrá po jeho původcích. Podle této fotografie z videa lze usuzovat, že je záběr na televizní obrazovku pořízen v bytě milovníka hlasité hudby – soudě podle “nabušené” a aparatury. Není vyloučena ruská, nebo dokonce čínská stopa.


Záběr z úvodu videa napovídá, že bylo pořízeno milovníkem hlasité hudby

Epidemilog Prymula pokračuje ve fiktivním rozhovoru:

“Tady vidíte, jak nebezpečné to je, že dokonce jsou potřeba i rukavice z Lidlu. Na to aby se ten vir aspoň chvilku dal porazit. No ale nic víc nejde dělat. “


“Tady z tohoto terminálu odlétám hned po skončení této reportáže.”

Epidemiolog: “Prostě smiřme se s tím a kupujme rakve a náhrobní kameny! To je docela dobrá investice, sám jsem si jich pár koupil, když jak říkám, já jsem bohatý, tak emigrovat můžu a třeba se díky tomu zachráním. Tady z tohoto terminálu mimochodem odlétám hned po této reportáži.”

Klepetko: “Dobře! Já vám mockrát děkuji a jdu si taky koupit rakev. Díky za všechny ty informace, bylo to cenný, každopádně pro nás pro všechny.”


Redakce ARFA.cz bude čtenáře informovat o výsledcích pátrání a apeluje na veřejnost, aby nepropadala panice.close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh