První oběť koronaviru u nás: Ministr zdravotnictví. Média se nenávistně pustila do ministra Vojtěcha. Bez rukavic. Zastal se ho premiér Babiš, takže už víme, že…

KOMENTÁŘ. Jako smečka zuřivých psů se pustila média hlavního proudu (MHP) do ministra zdravotnictví kvůli preventivnímu umístění lékařky do karantény. Případ je jasnou ukázkou “našponování” médií proti vládě, protože až virus odezní, bude vláda vítěz.

“A kdo vám to řek? Vy tady šíříte poplašnou zprávu!” dotírala média z tábora miliardáře Bakaly na ministra. Premiér Babiš už to nevydržel a vložil se do situace. Teď už tedy víme, že informace o lékařce měl pan ministr od paní Mackové ze Státního zdravotního ústavu.MUDr. Barbora Macková

Ministr Vojtěch zkrátka dostal od státní úřednice zprávu, že lékařka ze soukromé laboratoře prováděla testy na koronavirus bez rukavic, tak byla poslána do karantény. Lékařka pak tvrdila, že rukavice měla, média uvěřila jí, ale kdo ví. Ministr Vojtěch se pro jistotu omluvil. Nic víc se nestalo.

Strhl se ale hon na čarodějnice. Inkvizitoři z médií hlavního proudu (MHP) spustili nenávistnou kampaň, do které zatáhli i premiéra.

MHP jsou: Česká televize a další Bakalova média (skomírající Respekt, deník N, Aktuálně, Seznam zprávy…), v této groteskní kauze se však přidaly i Novinky (Právo), Parlamentní Listy a překvapivě i běžně vyvážený Blesk. Hysterie se tak nezúčastnila z těch větších jen MF Dnes (iDnes), která patří Babišovi, resp. Lex Babišovi.

Lamentace nad scénkou “Babiš radí Vojtěchovi” dokonce mediálně přebila i to základní– tedy kolik je vlastně nakažených a co bude dál. Objevila se slova jako “chaos”, “ponížil”, “lhal” “nezvládl” a podobně. A přitom je opak pravdou. Vojtěch to zvládá skvěle.


Koronavirus v ČR odezní v řádech dnů, maximálně týdnů. Vysvitne slunce, vyschnou stráně, ubude chřipek… A pak bude vítěz ten, kdo virus “porazil”, kdo to všechno skvěle zvládl – tedy premiér Babiš a jeho “koronní princ” Adam Vojtěch.


Portál ARFA.cz je Hlídací pes objektivity českých médií. Prostě – jestli to či ono není bouda.

Jako třeba tato:

Ústav nezávislé žurnalistiky (t.č. v brdských lesích)

Nepřehlédněte:close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh