Jak si Trump si v Bílém domě vychutnal polského klauna a obklíčil Kaliningrad. Ohňostroj polské servility žene Evropu do války.

Prezident Zeman se mýlí, když považuje Českou republiku za vůči USA nejvíce servilní zemi v Evropě. To, co včera předvedl polský prezident Andrzej Duda v Bílém domě, dalece překonává i slavnou scénku snaživého Hujera: “To jsem si dovolil na ukázku ze své zahrádky – pár švestiček, jestli se neurazíte…”

Hujerovy švestičky video (23 vteřin) ZDE

Takhle nějak začínají války. Zde vidíme obkličování ruské Kalinigradské enklávy v přímém přenosu.

Kaliningrad je ta malá hnědá oblast nad Polskem a pod Litvou.

Kaliningradská enkláva má ze severu a východu Litvu (obsazena NATO) a z jihu Polsko. Toto malé Ruské území (asi jako půlka Moravy) je nyní v pozici, které Američané říkají “sitting Dug”, tedy významově přeložena: “Kachna, která se krčí v rákosí a čeká na odstřel”.

Ze západu má Kaliningrad Baltské moře. Tam začalo před pár dny (2. června) vojenské cvičení NATO s názvem Tobruq Legacy, kterého se zůčastní 20 členských států, včetně České republiky. Baltické moře, do kterého létají rakety, oblévá též západní břehy Ruska (Petrohrad) nad Estonskem (obsazeným NATO).

Vojenské cvičení na Baltu za účasti 40 českých vojáků ZDE

V Kaliningradské enklávě žije asi milion Rusů. Je tu ruská flotila a podle plánu tu má stát jaderná elektrárna. Oblast Rusko “zdědilo” po Německu po válce a zůstala součástí Ruska po rozpadu SSSR v roce 1991.


Polský prezident Andrzej Duda přináší švestičky do Bílého domu

Dudovo vystoupení v Bílém domě bylo tak ponížené, až to vyvolává znepokojení. Už teď je v Polsku 5 tisíc vojáků armády USA, ale oficiálně tam americká vojenská základna dosud nebyla. To například v sousedním Německu, tam je to jiná! Tam mají základen 21 a stíhačky k tomu! Proč si nechat nasouvat do vlastní země cizí vojáky, řeklo by se.

S tím polský prezident Duda problém nemá.

Duda: “A víš ty co, Donalde? My vám tu vojenskou základnu u nás nejen postavíme, ale taky zaplatíme. Co takhle pro začátek 2 miliardy dolarů (45 miliard korun). Je to OK? A kdyby nestačila jedna základna, může jich být víc!”

(Pozn.: Uvedený rozhovor se opírá o fakta,
ale jde o parafrázi.)

Trump: “To je OK.”
Duda: “A nebudeme tomu říkat základna, to by voliči těžce nesli. Nazvěme to třeba… Vojenský objekt, ehm, objekty.”
Trump: “To máš fuk. Pošleme vám tam dva tisíce vojáků navrch. A zřejmě s sebou budou mít i nějaké ty tanky, ať se cítíte bezpečněji.”
Duda: “Więc byłoby świetnie (Tak to by bylo skvělé!) Jen bych si dovolil podotknout, že k nám můžete poslat vojáků kolik chcete. Kdykoliv! Klidně i v noci! Vlastně – čím víc amerických vojáků v Polsku, tím líp a doufejme, že zůstanou natrvalo!”

Armáda USA (NATO) staví od roku 2016 podél ruských hranic s evropskými státy celistvý pás armád. Kaliningradská oblast je již dnes v neprodyšném obklíčení NATO. Je tam cca jeden po zuby ozbrojený voják NATO na dvacet civilistů.

Ze severu má NATO asi 50 tisíc vojáků rotujících v pobaltských státech Estonsku, Lotyšsku a Litvě. Přibralo na pomoc i vojáky spřátelených zemí (včetně ČR) a pořádá tam provokativní cvičení. Z jihu Kaliningradské enklávy (Polsko) ale USA své vojáky nemělo, proto ta schůzka Trumpa s Dudou.

Servilita polského prezidenta tím však zdaleka nekončí. Naopak vytahuje švestičky: “Tak my tu základnu, ehm, vojenský objekt, nazveme Pevnost Trump!”
Trump: “No, to snad ani nebude třeba, ale pokud chcete být užiteční, kupte si od nás pravý americký kapalný plyn, jen tak pro změnu, ať se pořád nelopotíte s tím rádoby plynem z Ruska. Co takhle dva kubíky za 8 miliard dolarů (180 miliard korun)?”
Duda: “Przepych! Ten ruský plyn, co ho odebíráme odnepaměti, je už stejně nějaký divný. Vždycky se nám zdál málo tekutý.”
Trump: “OK. A jestli chcete, Poláku, tak vám píchneme s jadernou elektrárnou.”
Duda: “Serdecznie dziękuję! Ty Dondalde mluvíš, jako bys věděl, že v Polsku žádnou jadernou elektrárnu nemáme!”
Trump: “Jo a taky jsem tě chtěl pochválit, že od naší skvělé firmy Lockheed Martin koupíte 32 mírových stíhaček F-35, cena za kus bratru 100 milionů dolarů, to máme…”
Duda: “Pouhých 3,2 miliard dolarů (70 miliard korun)! To prawie za darmo!”
Trump: “Je také dobře, že jste rychle pochopili, že ty staré mírové stíhačky F-16, co jsme vám prodali předtím, jsou už naprd a Rus by je sestřelil natošup!”
Duda: “Bardzo dobrze. A ještě bych se chtěl osmělit, ehm… Co za to?”
Trump: “No… OK. Poláci budou možná moci někdy až uzraje vhodná doba jezdit do USA bez víza.”
Duda: “Serdecznie dziękuję! A už se těšíme!”

Každopádně: Do Varšavy se vracel Hujer Duda o 300 miliard lehčí. Takhle by ho neoškubali ani skořápkáři ve Varšavě na pouti.

Ruský prezident Vladimír Putin opakovaně prohlásil, že Ruska není třeba se obávat. Nepředstavuje hrozbu, neplánuje žádný útok. V Kaliningradské oblasti však v reakci na provokace a hrozby NATO nechal rozmístit rakety protivzdušné obrany Iskander. Slibuje, že se nenechá vyprovokovat.

Zbývá jen dodat: “Bóg z nami”(Bůh s námi). A taky: Bůh ochraňuj Kaliningrad.


Bizarní mapa americké vojenské přítomnosti v Evropě. Vlajky patří jednotlivým státům USA podle toho, odkud jsou vojáci.


close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh