Stane se demonstrace Milionu chvilek ohniskem nové koronavirové infekce? Právě tady, na Staroměstském náměstí, to v březnu začalo, připomíná expert. Je Babiš tajný sponzor spolku?

S velkými obavami sledovala odborná lékařská veřejnost včerejší akci Milionu chvilek na Staroměstském náměstí. Právě zde se totiž konala 1. března demonstrace jen pár hodin poté, co ministr zdravotnictví ohlásil začátek epidemie koronaviru v České republice.Pódium včera. Minář v bílé “babišovské košili”. Jeho kolega v truchlivě černé

Připomeňme situaci z 1. března: Ve 14 h hodin svolává ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO) mimořádnou tiskovou konferenci: V České republice jsou zaznamenány tři případy koronaviru. Desítky lidí jsou v karanténě.

V 16 hodin zahajuje Milion chvilek demonstraci na téma: “Proč nemáme rádi Křečka”. Během demonstrace přítomní volají z plných plic, prskají, tisknou se jeden na druhého… Pokud měl tehdy jediný z davu koronavirus, měli ho pak všichni. Demonstrace se podle odhadů zúčastnilo pět tisíc lidí.


VIDEO (20 vteřin). To není hrobník! Pozvání na demonstraci přijal lékař Michal Šotola, který pohovořil o svém boji s koronavirem symbolicky na místě, kde to celé začalo. Prymula prý neměl čas, protože prý teď míchá vakcíny ve své tajné podzemní laboratoři v Jevanech.

Celkový počet osob s onemocněním COVID‑19 k 9. červnu 2020 (17.30 h):
9 728
Zdroj: MZ ČR
Co se změnilo

Za tři měsíce od vypuknutí epidemie se stalo mnohé. Vedoucí příspěvkového spolku Milion chvilek Mikuláš Minář strávil většinu času v lesích v Sudetech, kde meditoval, kladl si otázky. Byl živ jen z darovaného jídla, které mu nosili koně z obou stran hranice.

Levicový aktivista a vítač migrantů Benjamin Roll, který s Minářem tvoří duo, prý sice nemeditoval, ale za to si nechal narůst záměrně řídké fousy (viz video).


Včerejší demonstrace. Vpravo nový Mariánský sloup, vztyčený prst nejen proti koronaviru

Stejná akce 1. března, kdy vypukla epidemie koronaviru

Premiérovi Babišovi stouply od doby zahájení aktivity spolku Milion chvilek (únor 2018) voličské preference z 28 na rekordních 35 procent – což je posílilo spekulace, že je Babiš tajným sponzorem Milionu chvilek.

Minář měl navíc včera na sobě bílou “babišovskou košili”. Kalhoty měl v tradiční světle hnědé – barvě německých spolků. Obvykle má hnědou i košili.


Premiér Andrej Babiš a zakladatelé spolku Milion chvilek Minář a levicový aktivista a vítač migrantů Roll (rok 2018). Za nimi štít obchodu se saláty.
Ministr (ANO) to povolil, ale…

Není divu, že se na sociální sítích rozvířili debaty o tom, kdo ze spolku Milion chvilek nese případnou odpovědnost za další rozšíření nákazy. Tu se v době, kdy spolek nevyvíjel žádnou činnost, podařilo dostat pod kontrolu.

Teď jsou tu zas!


Minář děkuje cvičenému koni, že mu přinesl jídlo do lesa v Sudetech

Není divu, že měl ministr Vojtěch (ANO) oprávněné obavy, že se po demonstraci Milion chvilek spolku epidemie opět rozšíří a Česká republika se vrátí do 1. března. Nakonec však demonstraci nad 500 lidí povolil s tím, že bude nutné dodržovat rozestupy, mít roušky na ústech a žádné objímání. Říkat si mohou, co chtějí, ale ne z úst do úst.

Občané se ptají: Kdo ponese odpovědnost?

Na internetu se rozhořela vášnivá debata o tom, zda spolek Milion chvilek převezme odpovědnost za opětovné vypuknutí epidemie.
“V případě, že by se demonstrace stala lokálním ohniskem koronavirové infekce, kdo si za to vezme z organizátorů zodpovědnost?” ptal se uživatel Jan Vobořil.


Oprávněná obava občana Vobořila

Aktivisté se na něj okamžitě vrhli, protože facebook je pro ně klíčová platforma – jen kvůli této sociální síti, do které investují skoro 2 miliony ročně, mohou svá zábavná setkání organizovat v masové míře.

Ve svých odpovědích se shodli, že za všechno může vláda a za případné vypuknutí epidemie neponese z Milionu chvilek odpovědnost samozřejmě nikdo.


“Sledoval jsem počínání spolku Milion chvilek s obavami v březnu i včera,” říká lékař, který má ordinaci v nedaleké Dlouhé ulici a nepřál si být jmenován z obavy z možné nenávistné reakce přívrženců tohoto protisystémového spolku.


loading…

Odvážný výlet na transparentní účet 2,7 milionu chvilek

Ani korunu nevěnoval spolek Milion chvilek na boj proti epidemii koronaviru (podle dostupných informací)

Demonstrace každopádně rozhýbala skomírající pohyby na transparentním účtu Milionu chvilek. 9. června na ní přibylo celkem 20 tisíc korun od 27 dárců z řad důvěřivých občanů. Například dne 12. května se na účtu sešlo jen 1 960 korun 13 haléřů.

Na účtu je nyní 2,7 milionů korun, peníze tečou rychlostí 170 tisíc korun měsíčně.


Transpatretní účet Milionu chvilek ZDE


Osm hlavních členů spolku Milion chvilek se svým bezobsažným aktivismem již živí. Peníze pobírají z jiného, netransparentního účtu, takže nevíme, zda berou měsíčně 10 nebo 200 tisíc.

Výroční zprávu Milionu chvilek za rok 2018 ZDE. Zaujme částka 1,7 milionu korun za rok za reklamu na sociálních sítích (hlavně Facebook). Mzdy zaměstnanců jsme hledali marně. Herci v průměrném divadle berou cca 5 tisíc korun za představení.


close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh