Koronavirus mezi účastníky demonstrace Milion chvilek? Nákaza se šíří rychle a především prskáním při provolávání hesel, říká expert

Přesně ve chvíli, kdy byly zveřejněny první zprávy potvrzující výskyt koronaviru v České republice, tedy v 16.00 h, začala v Praze demonstrace Milionu chvilek proti zvolení Stanislava Křečka ombudsmanem.


Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch na tiskové konferenci oznámil koronavirus v Česku. Krátce na to začala demonstrace Milionu chvilek

Na ulicích po České republice se začínají objevovat první občané v rouškách

Krátce předtím svolal ministr zdravotnictví Adam Vojtěch mimořádnou tiskovou konferenci. Oznámil, že jsou v České republice zaznamenány tři případy koronaviru: nakažený je muž, který byl na univerzitě v italském Udine, turistka z USA, která do Česka přijela přes Itálii, třetím případem je Čech, který se vrátil z lyží v Itálii. Desítky lidí jsou v karanténě.


Milion chvilek na Staroměstském náměstí 1. března 2020 krátce po oznámení koronaviru v Česku. Nákaza se šíří rychle


Koronavirus se šíří poměrně snadno a rychle, nejčastěji kapénkami, tedy vzduchem například při kašli nebo kýchání. „Respirační přenos je přitom ten nejjednodušší a nejhůře kontrolovatelný způsob šíření infekční nákazy,“ upozorňuje vedoucí Ústavu epidemiologie a ochrany veřejného zdraví Lékařské fakulty Ostravské univerzity Rastislav Maďar.


Během demonstrace Milionu chvilek přítomní hulákali z plných plic, prskali jeden na druhého… Pokud měl jediný z davu koronavirus, nyní už ho mohou mít všichni. Demonstrace se podle odhadů zúčastnilo pět tisíc lidí.

Vzhledem k bezobsažnosti demonstrace milionu chvilek proti demokraticky zvolenému ombudsmanovi tak jediným výsledkem akce je rozšiřování koronaviru.


Demonstranti. Podle svědků každou chvíli někdo kýchal nebo smrkalVýlet na účet Milionu chvilek

Demonstrace naplno ukázala prázdnotu akcí podnikatelského spolku Milion chvilek a potvrdila, že zlaté časy už má tato skupiny dávno za sebou. Stále se jim daří z důvěřivých občanů lákat peníze “na provoz”, ale na transparentním účtu již proskakují dny, kdy jim nepřijde ani koruna. I tak se měsíční částky pohybují kolem 250 tisíc Kč. Byly však časy, kdy chodil měsíčně i milion.


Všimněte si nápisu pod Minářem (vlevo): Pozor virus Babiš)

Nyní je na transparentním účtu Milionu chvilek 2,7 milionu Kč a není jasné, zač se je spolek chystá utratit. V souvislosti s dnešní demonstrací spolek utratil 99 tisíc korun za reklamní placky s logem firmy, 7 tisíc korun za blíže neurčený banner a záhadných 10 tisíc korun za signál wi-fi.


Účet Milion chvilek ZDE


Firma Milion Chvilek zaměstnává na plný úvazek osm lidí včetně majitele Mikuláše Mináře. Jejich platy jdou z druhého účtu, který je tajný. Odkud na něj proudí peníze, není jasné – jistě ne z transparentního účtu.close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh