Šokující výlet do archivu: Už v roce 2014 burcovala média kvůli stejné pandemii koronaviru. Stejné příznaky i netopýr. Generálka na COVID-19? Proč z toho tenkrát sešlo a jak s tím souvisí ropná krize a globální mediální nadvláda

Deník Bild, 1. října 2014: “Německá vláda varuje před vražedným koronavirem, hrozí pandemie!” Stejný problém, jiný čas, jiná situace. Co tehdy zastavilo světovou pandemii? Měli zázračný lék, nebo to bylo celé jen generálka na COVID-19?



Začalo o to úplně stejně. Také šlo o “nový koronoravirus”, také tam hrál důležitou roli netopýr a také se to velmi podobalo obyčejné sezónní chřipce. Jenže z toho sešlo, vše se rozplynulo jako pára nad hrncem. Proč?


Německý deník der Bild z 1. října pokračuje:

Patogen s názvem MERS-CoV je tzv. „koronavirus“. Důsledky infekce jsou horečka, dušnost, těžké plicní infekce… Na celém světě bylo do konce září nakaženo 130 lidí, 58 jich zemřelo. Existuje také dalších 17 podezřelých případů.


V Německu byly dva případy, z nichž jeden byl fatální. „Přibližně u poloviny pacientů, u nichž byl detekován MERS-CoV, onemocnělo šlo o smrtelné onemocnění,“ říká varovná zpráva.


Netopýr z deníku Der Bild 1. října 2014



Bild (1. října 2014): Původ patogenu dosud nebyl zcela objasněn. Téměř identické viry byly nalezeny u netopýrů a také u velbloudů. Cestovatelé by se měli vyhýbat „zbytečným kontaktům“ s velbloudy.

Virus byl objeven v netopýrech téměř v netopýrech v Saúdské Arábii. Podle vládní zprávy nelze vyloučit, že jiné zvířecí druhy budou působit jako „přenosy patogenů na člověka“.


Nakazili se pouze lidé, kteří byli v „blízkém okolí“ infikovaných, jako jsou členové rodiny nebo kolegové v práci. Inkubačí doba je až 15 dní.



loading…

Bild (1. října 2014): Proti zabijáckému viru dosud není vakcína. Díky celosvětové síti a rychlosti moderních dopravních prostředků by se mohla nákaza v krátké době rozšířit do celého světa.

Poprvé nový korona virus objevil v Číně a rozšířil se po celém světě. I tehdy byli netopýři považováni za možné nositele této choroby. Světová zdravotnická organizace (WHO) klasifikovala SARS v roce 2003 jako celosvětovou hrozbu.

Tolik deník Bild 1. října 2014.


Proč z toho nic nebylo?





WHO mění pravidla

Dne 1. října 2014 vydala o “novém koronaviru” varovnou zprávu také Světová zdravotnická Organizace (WHO).


Poprvé se “nový koronavirus” s verzí přenosu z netopýrů na lidi objevil v Číně již v roce 2002. Nemoc a její mediální výklad ale rychle vyšuměly – především proto, že WHO tehdy neměla nástroje jak z vyhlásit světovou pandemii.

To se změnilo až v roce 2010, kdy došlo ke změněn definic. Pak už bylo ze strany WHO možné vyhlásit pandemii každý rok (chřipka či její forma). Již tehdy byla WHO pod kontrolou Billa Gatese a jeho nadací.





Koronavirus a ropa

Pokud přijmeme tvrzení prezidenta Donalda Trumpa, že Světová zdravotnická Organizace (WHO) je v podstatě agent velkých farmaceutických firem, pak nejde ani tak o pandemii, jako spíše o politický a ekonomický nástroj.

Stejně jako začala letoší pandemie COVID-19 těsně po krizi na ropném trhu (hluboký, nevídaný pád cen kvůli sporům uvnitř OPEC plus) tak i ta v roce 2014 časově úzce souvisela s ropou.


V roce 2014 došlo k jednomu z největších poklesů cen ropy v moderní historii. Propad o 70 procent v tomto období byl jedním ze tří největších poklesů od II. světové války a nejdelší přetrvávající od kolapsu v roce 1986.







Ještě je brzy

Pád cen ropy v roce 2014 byl krizovým moment pro vývoj pro ropný průmysl a pro globální ekonomiku. Souběžně probíhala agrese Saudské Arábie proti Jemenu, která přerostla v kmenovou válku.

Pak se do toho vložily USA a po boku Saudské Arábie vybombardovaly sever Jemenu (bez mandátu OSN), zabili přes 60 tisíc Jemenců a způsobily hladomor, při kterém zemřelo 80 tisíc dětí.


Odměnou jim byla kontrola nad úžinou Bab al-Mandab, která odděluje Arabský poloostrov od Afriky. Touto úžinou proplouvají ropné tankery, které přepravují surovou ropu z Perského zálivu přes Suezský průplav do Středozemního moře a dál do Evropy.


Čtěte též:
Monstrózní podvod COVID-19? Děsivé detaily: Jak to udělali, jak podvádějí s čísly, falešné záběry z nemocnic, cenzura. Renomovaný lékař prozrazuje všechno. Video, které musíte vidět – dokud ho nesmažou

Jak se tehdy podařilo koronavirus zastavit?

Pandemii koronaviru se v roce 2014 i v roce 2002 podařilo zastavit tak, že se o ni přestaly média zajímat. Přitom byla načasována lépe, než letos (tehdy na začátek chřipkové sezóny, letos na konec).

V roce 2014 se zřejmě také projevila i vazba člověk velbloud, která je z mediálního hlediska nepoužitelná, protože velbloud je, jak známo, kamarád.


Video, které spustilo epidemii. Více než 100 milionů shlédnutí jen na youtube.

To vazba člověk – netopýr, tam je to jiná. Tam už je to vyloženě o hrůze, protože netopýr je tak trochu upír. Mediální tah s wuhanskou dívkou, pojídající netopýra byl stejně geniální, jako zrůdný.

Dnes už je samozřejmě jedno, že šlo o prokazatelný hoax, dívka nebyla z Wuhanu a video bylo staré.


Zdroje: Bill Gates předpovídá pandemii 2015, WHO, Bild






close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh