Kokain? Policie zabavila bílý prášek v kanceláři starosty Řeporyjí Novotného (ODS). “Pár boulí, papíra a vystřelit…” Šest dávek LSD najednou! Proč mu neudělali krevní testy?

Bílý prášek v alobalu v obálce zabavila policie v kanceláři starosty Pavla Novotného na radnici v Řeporyjích. Podle svědků z místa činu prášek připomínal mouku a mohlo by jít o kokain nebo pervitin. Policie nyní látku prověřuje.Policie zasahuje na řeporyjské radnici

Starosta Novotný údajně prášek objevil při otvírání pošty. Sám má velmi pestrou drogovou minulost, je pravidelným kuřákem marihuany a to i v úřadě. V minulosti užíval i tvrdší drogy. Policie vyšetřuje různé verze, včetně toho, že drogu Novotnému někdo podstrčil, případně že jde jinou látku.


Držení drog pro vlastní potřebu je v České republice nelegální, ať se jedná o jakékoliv množství. V případě držení drogy pro vlastní potřebu v malém množství se jedná o přestupek, v případě držení drog pro vlastní potřebu v množství větším než malém se jedná o trestný čin.


Tato dávka kokainu vyjde až na pět tisíc korun

Před několika týdny Novotný kandidoval na místopředsedu ODS, podle průzkumů popularity druhé nejsilnější strany v České republice. Novotný je v podmínce kvůli vyhrožování smrtí jiným politikům.


Politik Novotný přiznal, že drogy bere pravidelně, většinou marihuanu. Zkušenosti má také s kokainem, heroinem, extází…

Přistihli ho, jak šňupe?

Podle verze, která se šíří z řeporyjské radnice byla v obálce droga kokain, kterou starostovi zřejmě někdo poslal. Další rozšířenou alternativou je, že starostu někdo při z úřadu přistihl při šňupání kokainu a on se vymluvil, že mu to přišlo poštou.

“Mluví se o tom v hospodě,” říká zdroj, dobře obeznámený se situací. “Přistihli ho prý přímo v kanceláři a protože tam měl na stole rozházené obálky, tak se jim snažil namluvit, že to právě přišlo. Prý ani nechtěl volat policii, ale pak už nemohl cuknout. Je veřejným tajemstvím, že starosta Novotný bere drogy.”
Zmatené pobíhání, růžová košile

Na místo přijela policie a hasiči. Prášek na místě zkontrolovala zkontrolovala chemická jednotka, dokonce musel přijet i pyrotechnik, který ji prozkoumal přivezeným speciálním rentgenem. Nyní je látka na expertize.


Podle našich informací nebyly u starosty Novotného provedeny krevní testy. Politik v růžové košili jen bloumal okolo, posmrkával a opakoval, že “nebude poskytovat žádné informace”.


Starosta: Za mě se v Řeporyjích drogy smí

Starosta Novotný již na začátku volebního období uvedl, že s jeho nástupem mají drogy v obci Řeporyje dokořán:

“V Řeporyjích budu prosazovat k uživatelům drog mimořádně liberální přístup,“ uvedl Novotný v rozhovoru pro Parlamentní listy a dodal, že je odpůrcem toho, aby někdo kvůli drogám nějak šacoval.

Průměrný věk obyvatel Řeporyjí je něco přes 50 let.

Boule, papír a vystřelit

Každý má mít podle Novotného právo v klidu opatřit si drogy a „nechat se vystřelit“. „Dealery kosit, beru. Dokud lidé nikoho neobtěžují, či neprovozují velkoobchod, nevadí to. Pár boulí, papíra a běhali jsme dva dny po fesťáku,” řekl politik Novotný nedávno serveru Parlamentní listy.

“Boule” a “papír” jsou slangové výrazy pro drogu extáze a LSD. Dříve Novotný natočil video, ve kterém divákům radí, jak se obléci na »koks« párty neboli kokainový večírek.


Psycholog Ivan Douda popisuje chování uživatele kokainu takto: „Kokain je stimulační droga, která podporuje aktivitu, sebevědomí, euforizuje…” Dotyčný často mluví rychle, trhaně a rychle mění témata. Právě toto chování je pro politika Pavla Novotného charakteristické.
Heroin jsem kouřil odmala

Časopisu Legalizace poskytl Novotný tento rozhovor (není datován):

Co jsi fetoval?

“Vyzkoušel jsem snad úplně všechno, i když jsem si nikdy nic nepíchal. Heroin jsem kouřil a s tanečníma drogama jsem začal dřív, než jsem se dostal k hulení. V sedmnácti osmnácti jsem byl schopnej si dát čáru čehokoli.”

“My jezdívali na taneční párty a já hrozně rád experimentoval s LSD a extází. Ale jestli mi něco zůstalo, je to hulení. A jestli mě nějaká droga fakt baví, tak LSD.”Dvacet pět tripů (LSD), i šest najednou

A koks a podobný věci?

“Všechny nakopávače jsem zkoušel. Já furt vypadám jako na koksu. A jak rychle mluvim a drmolim, to už by mi fakt nerozuměl vůbec nikdo.”


A LSD?

Já absolvoval asi tak pětadvacet tripů, z toho žádnej bad trip. Dneska, ve středním věku, už to ale není prdel. Obstarat si kvalitní papíry, mít jich hodně, zavřít se někam na 24 hodin, aby tě nikdo nerušil a nikdo nevolal, to už teď není tak jednoduchý.”


“Jednou o Štědrým dnu se otec uvolnil a vyprávěl nám, jak na sobě jako student filozofický fakulty v sedmašedesátým roce nechal testovat LSD. A já si v duchu říkal, kdybys věděl, jak jsem si dával šest papírů a pak ležel osmnáct hodin na zemi bez hnutí, protože jsem se pohyboval jenom transcendentálně…”


loading…


Křivé obvinění a ochranka

Podle jiné verze je celá akce provokací, sloužící k vyvolání dojmu, že Novotnému poslal prášek ruský agent, Kvůli neověřené zprávě v dezinformačním časopisu Respekt má nyní Novotný ochranku.

Ochranku dostal i kulturní pracovník velvyslanectví Ruské federace, kterého Česká televize (ve spolupráci s týdeníkem Reflex a bulvárním novinářem Kroupou) označila za “agenta s ricinem”.Zdroj: Facebook Řeporyje, magazín Legalizace
close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh