Extremista Novotný (ODS) z Řeporyjí: Video s dětmi na přejezdu – Učitelky jsou v tom nevinně! Za to on se musel vyplatit z vězení za těžké ublížení na zdraví…

Starosta Řeporyjí Pavel Novotný, který je tváří ODS, uveřejnil video se dvěma učitelkami, jak se skupinou dětí pospíchají na vlak. Jde o lacinou senzaci, která může učitelkám přivodit velké problémy (vyhazov z práce, obecné ohrožení), byť neudělali nic nezákonného.Na první pohled z toho mrazí, ale v celkovém formátu jsou v tom učitelky nevinně. Podle zákona totiž mohou přejít přes koleje, pokud jim dá pokyn zaměstnanec dráhy. Což se podle výpovědi očitých svědků stalo: Strojvůdce (mimo záběr zcela vpravo) na ně mával, že mohou v klidu přejít a nastoupit, že na ně počká. Tedy: Učitelky jednaly na pokyn zaměstnance dráhy.

Učitelky následně vyslechla policie, zřejmě ale žádný trest nepadne, nicméně je to pro ně nepříjemné. Na tomto železničním přejezdu nedošlo k žádné dopravní nehodě od roku 2008 .


Těžce zraněná stařenka

Na rozdíl od učitele se starosta Řeporyjí Novotný se zákonem příliš nepáře. Před dvěma lety byl uznán vinným z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. Soud ho odsoudil k trestu odnětí svobody na jeden měsíc. Trestu se vyhnul tím, že zaplatil pokutu 40 tisíc Kč. Součástí trestu je zákaz řízení všech motorových vozidel na dobu dvou let.

Zlomené prsty u nohou

Na Novotného jsou podány nejméně dvě další trestní oznámení pro podezření z trestného činu propagace a podpory fašismu, nebezpečného vyhrožování, schvalování trestného činu, výtržnictví a dalších. Pokud bude uznán vinným, hrozí mu deset let vězení.


Starostovi Řeporyjí vyjádřilo podporu vedení strany ODS, a to osobně předseda Petr Fiala. Strana ODS přitom již jeden skandál s podporovateli nacismu měla – loni zastupitel Lang z Jesenice tvrdil, že je prezident Zeman horší než Hitler a chtěl ho nechat rozemlít na mýdlo jako v koncentračním táboře.

Novotný kandidoval na posledním sjezdu na post místopředsedy. ODS se v průzkumech veřejného mínění pohybuje na druhém až třetím místě (zde se střídá s levicovými Piráty), těsně za ní je vlastenecká SPD a komunisté. První je s obrovským náskokem ANO.


Karavan, který Novotný špatně zaparkoval a pak vážně zranil chodkyni.

Novotný byl okresním soudem ve Žďáru uznán vinným v kuriózní kauze těžkého ublížení na zdraví. V září 2015 na náměstí ve Velké Bíteši zaparkoval karavan v zákazu vjezdu na mírném svahu a špatně je zabrzdil. Auto se rozjelo, sjelo přes náměstí na protější chodník a porazilo chodkyni.

Karavan s nápisy “Hruška” propagoval knihu pro kutily od televizního moderátora Ladislava Hrušky, kterému v té době dělal Novotný manažera.„Měla jsem zlomené všechny prsty na noze, rozbité koleno, tři týdny jsem byla v nemocnici,” popsala zraněná chodkyně u soudu. V domácím léčení pak byla přibližně dva měsíce odkázaná na pomoc jiných. Jak dodala, následky zranění se stále projevují.

Novotný z toho nakonec vyvázl celkem lacino. Rozsudek padl po sérii odvolání. Krajský soud v Brně, původně Novotného odsoudil k jednomu roku odnětí svobody s dvouletou podmínkou a zakázal mu řídit na tři roky. Jeho stanovisko zjišťujeme.Vyhrožování smrtí

Nejde zdaleka o jediný konflikt bývalého bulvárního novináře Pavla Novotného se zákonem. V září 2019 soud rozhodl, že má Novotný zaplatit 66 tisíc korun za nebezpečné vyhrožování sportovnímu manažerovi Marku Vítovi. Novotný v roce 2016 napsal policii, že Víta zavraždí.

Kromě toho vyhrožoval smrtí (kulkou do hlavy, oběšením) poslanci Zdeňkovi Ondráčkovi, nebo bývalému policejnímu řediteli Stanislavovi Novotnému a dalším lidem.

V lednu byl Novotný odsouzen za jízdu bez dokladů na 250 hodin veřejně prospěšných prací v domově seniorů v Řeporyjích, později kvůli střetu zájm v Praze 13.

Pozn.: Úvodní obrázek je ilustrační koláž, na kterém není ve skutečnosti zraněná žena, nýbrž nějaká úplně cizí ženaclose
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh