Extremistický starosta Novotný: V předvečer odhalení pomníku esesáků obviněn z podněcování k trestnému činu vraždy. V Praze klíčí semena nacismu, míní expert v České televizi

Starosta Řeporyjí Pavel Novotný (ODS) je obžalován z podněcování k trestnému činu vraždy, když o poslanci Zdeňkovi Ondráčkovi řekl, že by „měl viset“ a “měla by ho usmrtit tajná služba”. Hrozí až dva roky vězení. ODS se k tomu dosud nevyjádřila.


Starosta Novotný byl obviněn z podněcování k vraždě tento týden. Na snímku u odvolacího soudu v předchozí trestní věci (únor 2020). Zdroj: Facebook

Obžaloba je dalším z řady znepokojivých signálů sílícího extremismu v české politice. Na jev upozorňují nejen zahraniční komentátoři, ale i prezident Zeman, především v souvislosti s hnutí TOP 09, Piráty a ODS. Zahraniční experti již upozorňují, že v Praze klíčí semena nacismu a neonacismu.


Česká televize a názor historika: “Ve střední Evropě klíčí semena nacismu a neonacismu. Vpravo demontáž maršála Koněva, osvoboditele Evropy od nacistů.”

Novotný už byl dříve odsouzen za vyhrožování vraždou k peněžitému trestu 66 tisíc korun, trest mu byl potvrzen letos v únoru. Novotný v roce 2016 policii napsal, že chystá vraždu podnikatele Marka Víta.


ODS: Přestárlá svině

Novotný kandidoval na post místopředsedy ODS, má plnou podporu této strany, která měla i v minulosti potíže s extrémismem, když jeden z jejích oblastních předsedů, že je potřeba podříznout prezidenta “Zemana jako přestárlou svini” a rozemlít na masokostní moučku.


Ajajaj! Starosta Řeporyjí Pavel Novotný (ODS) už otevřeně podporuje nacismus: “Esesáci bránili Evropu před ruskejma švábama. Byli to hrdinové.” Vymklo se to kontrole. A co holokaust? Je ODS extremistická strana?


ODS extremistu Langa vyloučila, v případě Novotného je zatím nečinná.

ODS již dříve uvedla, že jako obviněný by neměl žádný politik vykonávat veřejnou funkci. Totéž má ODS i ve stanovách.


“Kontroverzní” Esesáci

V květnu nechává Novotný odhalit v Řeporyjích desku esesákům. V textu desky je podle informací deníku Arfa uvedeno, že jsou esesáci spjati s “četnými kontroverzemi” a “čest jejich památce”.


Starosta Řeporyjí Novotný se v České televizi odmítl vyjádřit k otázce, zda má ochranku jako jeho kolega z Prahy 6 Kolář. Vzadu text připravované desky esesákům.Druhé semeno

Lokální předseda TOP 09 Ondřej Kolář si vysloužil ostré odsouzení veřejnosti, když před několika týdny nechal tajně odstranit sochu maršála Koněva, osvoboditele Prahy, Osvětimi a poloviny Evropy od německých nacistů.


Otec a syn Kolářovi zamlžili odpověď na otázku ohledně nacistického dědečka – zase. Děsivá agitka České televize, kde pletou hroby s pomníky. Záběry maršála Koněva, osvoboditele Prahy a Osvětimi, ve skladu pod hadry


Starosta Kolář zneužil toho, že byla vyhlášena karanténa a zákaz shromažďování, takže se vyhnul, jak řekl, “problémům se spodinou”.

Nyní se skrývá před médii a vypráví bajku, že je mu v patách ruský agent kufrem. Kolářův případ souvisí i s obrovským selháním ministerstva zahraničí, které toleruje a dokonce kryje porušování mezinárodních smluv ohledně ochrany pomníků.


Článek o agentovi v dezinformačním Bakalově časopise Respekt pak ministerstvo hájilo slovy, že jde o “svobodu slova”. Ambicí článku byla přitom zjevně snaha vyvolat mezinárodní konflikt podobný kauze Skripal.
Třetí semeno

Podobným potížím čelí i primátor Prahy Zdeněk Hřib kvůli svým mnoha nenávistným komentářům ohledně Čínské lidové republiky a Ruské federace.


Jejda! Primátor Prahy pan Hřib pomlouval Čínu v Německu. Když lezete do postele, tak s Tchaj-wanem, vyprávěl Němcům, kteří si ťukali na čelo. Berlín slaví 25 let partnerství v Pekingem, obchod jen kvete


Všichni tři výše jmenovaní politici mají údajně ochranku poté, co má údajně starosta Kolář strach z údajného agenta s kufrem. Tato služba, placená s kapes daňových poplatníků, stojí v řádech desítek tisíc denně.


Čtěte též: Pražský bizár: Dva obdivovatelé generálů SS, jeden rusofob.


close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh