Coronavirus: Epidemie, nebo hysterie? 300 Číňanů zemřelo na zápal plic – a dál? Statistika hovoří jasně. Čínský prezident pod tlakem liberálů. Může dostat mobil kašel?

MUDr. Jonáš: “Údajná epidemie coronaviru je politickou manipulací.”

Základní fakta, jak je prezentují mainstreamová média o údajné epidemii čínského coronaviru, děsí. Při podrobnějším pohledu se však události jeví jinak: že jde spíše o příběh, než o realitu epidemie coronaviru. MUDr. Josef Jonáš z poradny celostní medicíny k tomu říká: “Úmyslně vyzvedávané počty mrtvých v Číně jsou politickou manipulací.”

“Podobné reakce jsem zažil při objevení HIV, ptačí chřipky, SARS. Vím, k čemu mediální masáž slouží. Jestli ji někdo zneužije je na mizerné morální úrovni. Jako lidé, kteří ji mediálně šíří. Imunita lidského organismu ničená stresy, jídlem a léky je jediná smysluplná věc, které je třeba se věnovat.” říká MUDr. Jonáš.


Počty úmrtí v údajné epidemii jsou jen zlomkem ve srovnání s běžným stavem umírajících na zápal plic, který coronaviorus způsobuje.

Upozornění: Následující text nechce v žádném případě zpochybnit nebezpečnost tzv. coronaviru. Pouze klademe otázky a hledáme odpovědi. Soucítíme s pozůstalými.


15 otázek a odpovědí

Otázka: Proč na Coronavirus umírají jen Číňané?

Odpověď: Asiaté jsou sice náchylnější k chorobám a mají slabší imunitní systém, ale proč jsou oběťmi jen Číňané je záhada. Nakažení coronavirem hlásí mnoho států (včetně evropských), ale žádná úmrtí mimo Čínu dosud nejsou, i když údajná epidemie vypukla již více než před měsícem a virus je údajně vysoce nakaživý. Z města Wu – han vycestovaly statisíce lidí.



Otázka: Co je to vlastně Coronavirus?

Odpověď: Obecně jde o virus, způsobující zápal (zánět) plic, nebo chřipku. Ročně na zápal plic (či v důsledku) umírá na celém světě přes 2 miliony lidí, většinou s oslabenou imunitou. Zápal plic je běžné onemocnění, které se léčí antibiotiky.

V případě provincie Wu-han jde o virus 2019-nCoV. Obecné pojmenování “coronavirus” je tedy nepřesné, údajná epidemie se týká jeho kmene “2019-nCoV”.

Zdroj: Světová zdravotnická organizace WHO


Otázka: Mohl být Coronavirus vyroben člověkem?

Odpověď: Ano. Výzkum coronaviru dlouhodobě platí vláda Spojených států amerických a nadace Billa Gatese. Izolovaný kmen coronaviru si nechala vláda USA patentovat v roce 2003. Později s tímto patentem začala obchodovat tak, aby získala kontrolu i nad lékem proti tomuto viru.

Nejsme zastánci teorie, že virus byl do Číny zavlečen tajnými službami USA. Je však třeba konstatovat, že mezi USA a Čínou zuří “studená” obchodní válka, jejíž hlavní zbraní je mediální obraz.


Genetika je již na takové úrovni, že zřejmě lze vyvinout a použít genetické zbraně zaměřené na určité skupiny obyvatelstva. Žádná šetření ohledně umělého zasazení viru do města Wu-han v tomto směru oficiálně neprobíhají.


Otázka: Kolik lidí zemřelo v Číně na zápal plic před vypuknutím tzv. epidemie?

Odpověď: Podle údajů Světové zdravotnické organizace WHO zemře na světě za rok na zápal plic (pneumonii) něco přes dva miliony lidí.

Ročně umírá v Číně (1,5 miliardy obyvatel) na zápal plic přibližně 375 tisíc Číňanů. Měsíčně tedy asi 31 tisíc Číňanů. Pozn.: Tento údaj je výpočtem, vycházejícím z celkových údajů Světové zdravotnické organizace WHO. Přesné statistiky nejsou známy.

Zdroj: Zdravotnický deník


Otázka: Kolik lidí zemřelo před vypuknutím tzv. epidemie v provincii Chu-pej?

Odpověď: V provincii Chu-pej (60 milionů obyvatel), ze které je drtivá většina údajně postižených virem 2019-nCoV, zemře na zápal plic ročně 15 tisíc místních obyvatel. Prostým přepočtem tak zjistíme, že měsíčně zemře v provincii Chu-pej 1 250 lidí. Vzhledem k větší genetické náchylnosti Asiatů k onemocněním je třeba tento údaj pro jistotu znásobit dvěma.

S vysokou mírou pravděpodobnosti tak lze uvést, že na Coronavirus umírá v čínské provincii Chu-pej maximálně 2,5 tisíce lidí měsíčně.


Otázka: Znamená počet úmrtí v čínské provincii Chu-pej způsobených virem 2019-nCoV nárůst oproti běžnému stavu?

Odpověď: Dosud není jasné, zda lze nákazu způsobenou coronavirem zahrnout do oněch 2,5 tisíce zemřelých v čínské provincii Chu – pej, nebo zda jde o 300 případů navíc. Každopádně jde jen o zlomek celkového počtu, který má k epidemii daleko.


Otázka: Proč tedy taková panika kvůli “pouhým” 300 zemřelým?

Odpověď: Panika souvisí s tím, že virus 2019-nCoV není dostatečně prozkoumán. Velkou roli sehrály sociální sítě. Na základě fake news o netopýrech vznikla panika, která postavila vládu Číny do situace, kdy musela jednat.

V podstatě však platí, že virus de facto vlastní vláda Spojených států s vazbami licencované laboratoře. Pokud bude prodáván lék, hlavní zisk z něj budou mít Spojené státy.


Otázka: Jaké je srovnání mezi coronavirem 2019-nCoV a virem SARS a dalšími?

Odpověď: Počet obětí je u viru 2019-nCoV takřka trojnásobně menší než u viru SARS před v roce 2002, kdy zemřelo v Číně 348 lidí. Nabízí se také srovnání s virem MERS, při kterém v roce 2015 zemřelo 450 lidí.

Zdroj: Marketwatch

Výrazně větší počet lidí zemřelo v roce 2009 například na tzv. “Prasečí chřipku”: Více než 150 tisíc. Na nemoc Ebola (krvácivá horečka) zemřelo 11 tisíc lidí v letech 2014 – 16.

Zdroj: CNN


Otázka: Jsou roušky, které vidíme na tvářích Číňanů v souvislosti s epidemií novinkou, souvislející s virem 2019-nCoV?

Odpověď: Ne. Roušky jsou záležitostí starou desítky let. Souvisí se třemi faktory: 1) Prudké zhoršení ovzduší v Číně v důsledku průmyslové a technologické revoluce. 2) Slabší imunitní systém daný geneticky. 3) Oslabený genetický systém kvůli pracovnímu vyčerpání.


Otázka: Přenáší 2019-nCoV opravdu netopýři?

Odpověď: Zápal plic (pneumonia) se přenáší “úzkým kontaktem člověka s člověkem, který trvá delší dobu”. Není s jistotou potvrzeno, že by se mohl člověk nakazit od od netopýra. Někteří vědci to označují za nesmysl. Zápal (zánět) plic mlže vzniknout i vdechnutím cizího tělesa.

Zdroj: Ministerstvo zdravotnictví ČR


Otázka: Jak vznikla verze, že virus 2019-nCoV přenášejí netopýři?

Odpověď: Jde o klasickou “fake news”, tedy zprávu šířenou sociálními sítěmi, která se přenesla do mainstreamových médií. Jejím základem bylo video dívky, jak jí netopýra v polévce. Mělo působit dojmem, že právě v ten moment vypukla epidemie. Toto video se později ukázalo jako podvrh a není jasné, kdo je jeho původce. Není prokázána vazba mezi člověkem, netopýrem a virem 2019-nCoV.


O dívce s netopýrem ZDE

Otázka: Znamená nakažení 2019-nCoV smrt?

Odpověď: Ne, ač je 2019-nCoV považován za zřejmě agresivnější formu. Liší se však údajně tím, že je infekční už v inkubační době, která pravděpodobně trvá jeden až dva týdny. Tento údaj sice není potvrzen, ale přispívá panice. Sezonní chřipka je de facto více infekční než tento coronavirus.

Běžně zemře v důsledku zápalu plic přibližně 0,5 procenta nakažených. Příčina smrti bývá většinou vyčerpání organismu a celkové sehnání orgánů.

Zdroj: Aktuálně.cz


Otázka: Kolik obyvatel České republiky zemře ročně na zápal plic?

Odpověď: Každý rok u nás na zápal plic zemřou 3 tisíce lidí, to je 250 za měsíc. To je zhruba tolik, kolik zemřelo za měsíc v Číně po údajném nakažením virem 2019-nCoV.


Otázka: Jak velký problém znamená vypuknutí údajné epidemie pro prezidenta Si Ťin-pchinga?

Odpověď: Ne, pokud se mu podaří situaci zvládnout. Proto ty rychle vybudované obří nemocnice v postižené oblasti. Uvnitř Číny jsou liberální síly, které se snaží oslabit, nebo dokonce odstranit Xi Jinping.


Otázka: Co by získají Spojené státy tím, že po vypuknutí epidemie bude Čína oslabena?

George Soros

Odpověď: USA vede proti Číně silnou informační válku, nyní samozřejmě využívající současnou situaci. Prvotním cílem byly čínské telefony, které válcují po celém světě bývalou americkou chloubu iphone (Apple).

Je zřejmě jen otázka času, kdy se objeví zprávy, že virus lze přenášet i pomocí telefonů, vyráběných v Číně – nehledě na to, že čínské služby pro výrobu mobilů využívá i americká forma Apple.

Prezident Trump uzavřel těsně před vypuknutí paniky z viru s Čínou obchodní dohodu. Ta je kritizována hlavně liberální mega-donátorem barevných revolucí po celém světě Georgem Sorosem. Naposledy tak učinil před několika dny v Davosu na obchodním kongresu.

Zdroj: CNBC


close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh