Tohle může být důležité: “Šílený Bernie” v amerických primárkách drtí konkurenci, ač ho nikdo z politbyra nechce. Demokratická strana USA (Obamova parta) se zhroutí zevnitř. Republikán Trump se směje, ale…

Ano, mohli bychom si prostě jen počkat, až Donald Trump znovu vyhraje volby. Ale to by byla škoda! Mediální kolotoč kolem je zkrátka úchvatný. Jako by platilo, že oč důležitější volby jsou, o to větší je to sranda. A navíc tu máme prvek dramatu – Trump má slabinu. A tou je “šílený stařík” Bernie Sanders.

“Volby nevyhrává ten, kdo má nejvíc hlasů, ale ten, kdo hlasy počítá.”

Nyní drtí “Šílený Bernie” (jak mu přezdívá Trump) svou konkurenci v primárkách zdevastované Demokratické strany – i když ho nikdo z politbyra nechce – a nenávidí ho skoro stejně jako Trumpa.


Voliči jsou však opačného názoru. Stařík je baví a většina z nich ho, jak vidno, považuje za široko daleko nejlepšího kandidáta. Dokonce lepšího, než všechny ty superženy, které tuto strany ovládly – a dovedly “zu grund.”

Což je dokonalá ukázka toho, jak zásadně se tzv. Demokratická strana USA, utápějící se v různých genderových hnutích, politicky korektních šovinistických výpadech typu MeToo a dalších pseudotématech, odtrhla od voličů. Nemá kde brát, tak aspoň škodí – a teď už i sobě.


Šílený stařík vítězí drtivě

“Vyhráli jsem primárky v Iowě. Vyhráli jsme v New Hampshire. A nyní i v Nevadě,“ řekl Bernie Sanders (78) nadšenému davu. Především primárky v Nevadě naplno ukázaly Bernieho potenciál. Zvítězil se ziskem skoro 50 procent mandátů (druhý Biden měl sotva 20).

Skřípot zubů politbyra Demokratické strany je slyšet až do Moskvy.

Volby v Iowě byly pro tuto stranu na odpis ten nejhorší možný začátek začátek: Chaos kolem počítání hlasů u mnoha voličů mohly vzbudit dojem, že jsou výsledky manipulovány. Ostatně – přístroje na počítání hlasů prý dodal miliardář Soros, známý odpůrce Sanderse.


Zatím to v primárkách v USA za Demokratickou stranu vypadá takto.

Volby v Nevadě měly být “bodem návratu” pro Joe Biden, hluboce namočeném v korupční kauze na Ukrajině. V jeho prospěch vypovídaly všechny výsledky volebního mínění. Prohra byla drtivá – a dala připomenout manipulaci s průzkumy při prezidentských volbách 2016.


Trump: Nejhorší předvolební debata všech dob.

Politbyro Demokratické strany (mnoho voličů již považuje tento název za vrchol cynismu), kontrolované genderovými soudružkami a figurami z různých menšin, skřípe zuby: “Ten Sanders nesmí vyhrát! Vždyť on vůbec nechápe podstatu ideálů Demokratické strany!”

“Je jen otázkou času, kdy budou všechny hanlivé označení opakováním vyprázdněny.”

Z politbyra Demokratické strany už zaznívají výkřiky, že je Sanders, stejně jako Trump, v podstatě nacista. Nadávka “nacisto” bude zřejmě provázet Sanderse celé primárky (končí v červnu 2020) protože nádoba jedu s údajným ruským vlivem je již vyprázdněná.


Genderové soudružky vrací úder

Vzpomeňte na volby v roce 2016. I tam měl Bernie pěkně našlápnuto – než ho zařízla ženská genderová loby, k pláči vyvážené trio “barevných” soudružek, které protlačily svou kandidátku: Hillary Clintonovou, která pak v konfrontaci s Trumpem shořela jako stará zástěra a zmizela v lesích.Likvidace Bernieho Sanderse před volbami 2016 měla všechny známky “feministického puče” – který po volbách vyvřel s sérii ničím nepodloženým obviněním ze sexuálního obtěžování v podobě kampaně MeToo.

“Debaty o údajně přežitém dělení pravice – levice jsou falešné. Pravice jsou republikáni. Levice tzv. demokraté.”

E-maily uniklé ze serveru Clintonové dokázaly, že vedení Demokratické strany se před volbami v roce 2016 od samého začátku spiklo proti Sandersovi. Že celé primárky byly jen mystifikací, hrou na svobodné volby, jakousi “Potěmkinovou vesnicí demokracie”.

Clintonová prohrála volby i přesto, že americká “státotvorná” média zcela rezignovala na jakékoli zdání objektivity a odhalila se v celé své nahé propagandě. I to svědčí o o hluboké propasti, která se rozevírá mezi voliči na jedné straně a o tandemem “Media” – “Deep state” na straně druhé.


Pražská kavárna bude zase plakat?

Demokratické straně USA ujel vlak – a je symptomatické, že Pražská kavárna po zveřejnění minulých výsledků voleb plakala (hysterický pláč se ozýval nejen z kavárny Mlýnská na Kampě, ale i z nedaleké ambasády USA, nebo Kavčích hor, kde sídlí Česká televize).


Jako by to politbyro Demokratické strany, zahlcené pocitem vlastní ideologické nadřazenosti, připravilo Berniemu tak, aby měl co nejsnažší. Proti staříkovi stojí fanatická feministka Elizabeth Warrenová, hysterický homosexuál Pete Buttigieg, nudný a skandály opředený Joe Biden, mediální magnát Michael Bloomberg přezdávaný Mini Mike…

Zkrátka z pohledu voliče: Naprosté panoptikum hrůzy a zmaru.

Připomeňme, že Bernie Sanders si získává publikum především svou vizí socialismu (ještě ostřejšího, než je ten bruselský či francouzský) a oslovuje především mladou generaci. Zkrátka – levičák jako poleno.Trump si lebedí, ale…

Pro “Deep state” – “hluboký stát” tak vzniká problém. V posledních dekádách byl skrze zbrojní průmysl (o který tu jde především) napojen na Demokratickou stranu – proto byl Obama nejzuřivěji válčícím prezidentem USA od konce II. světové války.


Takhle to vypadá u Trumpů

Teď tu ale stojí na jedné straně Trump (sice nevyzpytatelný, ale pragmatický a vyzkoušený) a na druhé “Šílený Bernie”, který je úplně mimo kontrolu.

Těžká volba?


Trump si samozřejmě lebedí: “Gratuluji Bernie, nenech si to ukrást!”

Snadné to nebude. Nejen proto, že Demokratická strana USA ztratila tváří v tvář blížícímu se výprasku všechny zábrany, ale i proto, že Bernie Sanders (78) má problémy se srdcem a před začátkem primárek byl na operaci.

Zdraví – to je to jediné, co může Bernieho Sanderse připravit od vítězství ve zdevastované straně, která nese, dnes již ironicky, v názvu výraz “Demokratická”.

Volby prezidenta Spojených států amerických proběhnou 3. listopadu 2020.

Sledujte je na portálu Argumenty & Fakta.close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh