Léčba Křečkem: Trestní oznámení na extremisty od Šabatové kvůli krádeži plakátu firmy RE/MAX. Ukradený banner jako nosič jediné pravdy? Propad na účtu Milionu chvilek

“Ocenění nemovitosti zdarma,” stálo na banneru, který vytasila parta nasupených extremistů, bránící demokraticky zvolenému ochránci lidských práv Stanislavovi Křečkovi (81) při vstupu do úřadu dne 20. února.

Logo firmy RE/MAX

Vedle nápisu bylo logo firmy RE/MAX, která se zabývá prodejem a oceňování nemovitostí, a také velká fotografie mladého muže s jmenovkou Filip Mlčoch.

Pro citlivější povahy to byl šok. Nasadit proti Křečkovi Mlčocha? A takto rafinovaný slogan? To je silná káva i pro protřelé ideology. Jasno bylo záhy, když anarchisté plakát otočili: “Ochránce utlačované většiny tady nechceme”.


Anarchisté ukazují banner RE/MAX na kameru, pak ho otáčejí…

Co na to Mlčoch?

Přítomní přívrženci nového ombudsmana nelenili a panu Filipovi Mlčochovi (RE/MAX) zavolali. Ostatně jeho telefonní číslo bylo uvedeno na banneru. Realitní makléř se velmi podivil, že extremisté zneužili jeho banner při obskurní extremistické demonstraci.


Anarchisté s bannerem firmy RE/MAX před úřadem ombudsmana

“Můj banner byl aktivisty zcizen. Celou věc podstoupím k šetření Policii České republiky. Je přímo absurdní, aby se někdo dovolával čehokoli na ukradeném banneru,” uvedl makléř Mlčoch a děkoval, že mi občané zavolali.


Facebook makléře Filipa Mlčocha

Makléř Filip Mlčoch (RE/MAX)

Situace mohla budit dojem, že firma RE/MAX podporuje anarchisty. Případ má i zvláštní souvislost v tom, že je Stanislav Křeček dlouholetým předsedou Sdružení nájemníků České republiky.

RE/MAX je mezinárodní společnost operující v oblasti realit (založena 1973 v Coloradu, USA). Společnosti RE/MAX je lídrem na českém realitním trhu, má téměř 120 kanceláří a více než 1000 makléřů. Je důsledně apolitická.


Podání vysvětlení pana Mlčocha na základě trestního oznámení

Pan Mlčoch již byl kvůli ukradenému banneru vypovídat na policii. Ukázalo se, že extremisté, podporující odcházející Šabatovou, banner ukradli. Podle svědků, přítomných na akci před úřadem ombudsmana v Brně, z rozhovorů mezi extremisty vyplynulo, že tvrdé jádro tvořili přívrženci Pirátů a agitky Milion Chvilek.

Při akci bylo zatčeno osm extremistů. Sedm z nich dostalo pokutu 500 Kč, organizátor Patočka je dále vyšetřován.


Anarchistická akce před úřadem ombudsmana 20. 2.

Stanislav Křeček byl s velkou převahou zvolen ombudsmanem na základě hlasování v parlamentu České republiky, když získal 91 hlasů. Kandidát na druhém místě obdržel pouhých 53 hlasů.

Na účtu Milion chvilek to drhne

Crowdfoundingová firma Milion Chvilek oznámila na příští týden sérii demonstrací proti zvolení Křečka ombudsmanem. Tato firma pořádá zábavné demonstrace za peníze dárců. Suma darů však, zdá se, dramaticky klesá a ty tam jsou časy, kdy chodilo těmto podnikatelům na účet 30 tisíc denně.

Včera (22. 2.) přišlo na účet jen 3412,70 Kč, a to včetně jedné koruny s poznámkou: “Premiér Babiš, prezident Zeman a ombudsman Křeček. Proč se tomu divíte? Co se nejdřív zkusit podívat do zrcadla namísto řvaní? S úctou, M.Š.”


Faksimile účtu Milion chvilek

Den předtím to bylo přibližně pět tisíc Kč. I tak má firma na transparentním účtě skoro tři miliony, které vytáhla z důvěřivých občanů pod záminkou “ochrany demokracie”.

Firma má ještě jeden tajný účet, ze které si vyplácí mzdy. Jejich objem tají. Prý “aby nevzbuzovali závist”.


Klesající částky na Účtu Milionu chvilekclose
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh