Ajajaj! Starosta Řeporyjí Pavel Novotný (ODS) už otevřeně podporuje nacismus: “Esesáci bránili Evropu před ruskejma švábama. Byli to hrdinové.” Vymklo se to kontrole. A co holokaust? Je ODS extremistická strana?

Jako že už je všechno jedno? Starosta Řeporyjí Pavel Novotný (ODS) umístil na svůj twitter tento text: „Dnes již všichni víme, že WWII rozpoutali ruský šmejdi a Němci bránili Evropu a civilizaci před ožralýma mužikama ze zemljanek. Doba byla taková, tak nosil SS uniformu… Každej, kdo bojuje proti ruským švábům, je hrdina.”


Tweet člena ODS a starosty Řeporyjí Pavla Novotného

Tuto znepokojivou informaci včetně printscreenu twittu přinesla konzervativní agentura Sputnik, která uvedla i několik svědků, kteří zprávu viděli na vlastní oči. Tweet již na Novotného účtu není, zřejmě ho smazal po telefonátu některého ze svých zděšených známých.

Print screen tweetu Pavla Novotného na svých sociálních sítích publikoval bývalý místopředseda Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Petr Štěpánek. 


Pavel Novotný je od loňska starostou obce Řeporyje za Občanskou demokratickou stranu. Jde již o druhého člena této parlamentní strany, který vykazuje extrémistické tendence. V květnu uvedl radní ODS Martin Lang z obce Jesenice na sociálních sítích: “Prezident Zeman je druhý Hitler a je třeba ho podřezat jako přestárlou svini.”


Profil Pavla Novotného na webových stránkách ODS

Radní Lang byl za své extrémistické názory z ODS vyloučen. Také v případě Pavla Novotného je třeba si položit otázky:

“Podporuje pan starosta Řeporyjí nacismus?” “Schvaluje holokaust?” “Je sám, nebo jde o organizovanou skupinu?”, “Smýšlejí jeho straničtí kolegové stejně?”


ODS se k extremistickému tweetu svého člena zatím nevyjádřila.

Pavel Novotný na sebe upozornil před několika dny, kvůli záměru postavit v Řeporyjích pomník Vlasovcům. Tito zběhové a zrádci bojovali za II. světové války v nacistických uniformách v Hitlerově wehrmachtu.


close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh