Prezident Miloš Zeman se dobře vyspal: “Kecá, Minář naprosto, ale naprosto kecá. Měl by se vrátit do školy i s Gretou. Milion chvilek zneužívá odkaz 17. listopadu a místo pravdy nabízí šunt.” VIDEO

Prezident Miloš Zeman byl ve svém pořadu Týden s prezidentem v nebývalé formě. Protivládní demonstrace Milion chvilek označil na šunt a jejich organizátorovi, který ani nestihl dostudovat, doporučil, ať se nejdřív vrátí do školy.Prezident ocitoval slova textaře Jiřího Suchého, že „demonstrace spolku Milionu chvilek pro demokracii je zneužitím památky 17. listopadu 1989“. „S tím já souhlasím. Byla to velká odvaha, že to Suchý řekl, ale on odvahu vždy měl. Jsou lidé, kteří zkrátka monopolizují pravdu a jejich monopol je velmi pochybný a místo pravdy nabízejí šunty,“ konstatoval prezident Miloš Zeman.


“Kecá”, řekl prezident na adresu aktivisty, který kecá

Na poslední demonstraci Milionu chvilek (úterý 10. prosince), během které aktivisté obsadili Hlavní nádraží, organizátor Mikuláš Minář sdělil, že že je jejich úspěchem, že prezident neudělil abolici Babišovi v obnovení stíhání v kauze Čapí hnízdo.

Prezident to pobavilo: „Kecá! Naprosto kecá! Je vidět, že nemá ani základní informace“. Pokud si premiér Babiš abolici nepřeje, nemá možnost mu abolici udělit. „To by si měl ten zběhlý student teologie nastudovat,“ uvedl prezident Zeman.Miloš Zeman si v souvislosti s návštěvou nemocnice pochvaloval své zdraví: „Cítím se normálně, už jsem přibral pět kilogramů. Nebyla to žádná operace a dlouhodobá vytrvalá léčba. Bude-li to zapotřebí, objevím se tam na několik málo dní znova,“ prozradil.

Na závěr pak prezident přidal adventní pozdrav. „Vánoce jsou především svátky rodiny – otec, matka a děti. Víte, na co narážím… Můj pozdrav je pozdrav všem rodinám, kterým přeji, aby byly šťastné,“ řekl na závěr posledního rozhovoru v roce 2019 na TV Barrandov prezident Miloš Zeman.


close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh