Miloš Zeman Superstar světové módy: Nadšení britského tisku pro českého prezidenta ohledně jeho vytříbeného stylu na setkání světových lídrů v rámci oslav NATO. Gratulujeme!

Setkání světových představitelů před pár dny při příležitosti 70. výročí NATO v britském Watfordu, nepřineslo nic moc zajímavého, a tak si je vzali na paškál módní kritici a odborníci na řeč těla. Tento obor je specialitou britského tisku.

Obávaná sloupkařka britského listu The Guardian Hannah Jane Parkinsonová si servítky nebere, její poznámky jsou kousavé i sarkastické. Rozcupovala je všechny, včetně královny nebo Trumpa a jeho ženy. Jediný, pro koho měla slova chvály, je Miloš Zeman, prezident České republiky.


Miloš Zeman na společné fotografii v rámci 70. výročí NATO

Česká republika je považována za módní velmoc – především kvůli ohromujícím úspěchům českých modelka jako Eva Herzigová, Karolína Kurková nebo Pavlína Pořízková. A tradice pokračuje.

Miloše Zemana pochválila Jane Parkinsonová především v souvislosti s jeho posezem na společné fotografii politiků. „Je takový předsudek, že žena má při sezení mít kolena u sebe, zatímco muži toho zjevně nejsou schopni. Ať už jde o roztahování se na sedadle autobusu nebo u jídelního stolu. Jediný, koho na této fotografii oceňuji, je Miloš Zeman, prezident České republiky,“ napsala Parkinsonová a přidala detail na fotografii, na níž český prezident sedí s nohou přes nohu. Jako jediný ze všech přítomných mužů.


Jeden z mnoha postřehů vtipné novinářky: Melanie Trumpová jako múra

Tištěný deník The Guardian čte denně 150 tisíc čtenářů. Hodnocení obávané kritičky a sloupkařky se stalo hitem sociálních sítí.

Chvála českého prezidenta od oblíbené britské novinářky má dvě zajímavé souvislosti. Za prvé: Deník The Guardian je tahounem radikálního liberalismu, který nemůže český prezident ani cítit. A za druhé: Zemanovi kritici, především pak radikání liberálové (Sluníčkáři, Zelení, Piráti,…) tvrdí, že Miloš Zeman není dostatečně reprezentativní.

Takže přinejmenším ono “za druhé” už tedy neplatí.


close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh