Premiér Babiš si dal svařák a šokuje: “Jde po mě psychopatický Pirát! Je nemocný nenávistí a miluje udávání!” Zákulisní zdroj potvrzuje: “Piráti jsou agenti Evropské unie v ČR.” A kdy nám vrátí těch 820 milionů? Čau lidi.

Premiér Andrej Babiš se ostře vymezil proti Pirátovi, který připravil Českou republiku o 820 milionů korun a posílá do Bruselu jedno udání za druhým. Sice ho nejmenoval, ale z kontextu jasně vyplývá, že je jím jeho bývalý zaměstnanec Lukáš Wagenknecht. Babiš si dal svařák v Čapím hnízdě a pustil se do toho.

“Někteří lidé chtějí, abych zemřel. Jeden z mých největších odpůrců je člověk, kterého jsem si přivedl jako náměstka, když jsem nastoupil jako ministr financí. Tvrdil mi, jak bude bojovat s korupcí. Jenže je to psychopat a všude vidí zločince,” uvedl premiér Andrej Babiš ve svém pravidelném nedělním sloupku Čau lidi na Facebooku.

Pirát Wagenknecht, podle premiéra udavač

Padák kvůli konspiraci?

Wagenknecht prý udělal na ministerstvu takovou paseku, že s ním musel být ukončen pracovní poměr.

“Udělal audit výběrového řízení na klíčový IT systém, kvůli kterému jsme nevratně přišli o 820 milionů korun a ještě ohrozil proplácení VŠECH dotačních programů v Česku,” píše Babiš. Kvůli Wagenknechtově udání se musela IT zakázkou zabývat policie a finanční správa, která ani za 3,5 roku nezjistila žádné pochybení.


Babišova slohová práce Čau lidi na Facebooku: “Dal jsem si svařáka a přemýšlím si. Jsou lidé, kteří chtějí, abych zemřel.”

Domluvili jsme se s ním na ukončení spolupráce. Bylo jasné, že jeho hlavní cíl je poškozovat Českou republiku,” uvádí premiér Babiš ve sloupku Čau lidi.


Podle Babiše stojí právě tento jeho bývalý zaměstnanec (Lukáš Wagenknecht) za udáním ohledně premiérově údajného střetu zájmů v souvislosti s jeho bývalými firmami jako Agrofert a další.


Kdy Piráti vrátí těch 820 milionů?

Wagenknecht v době, kdy dělal Babišovi náměstka, postrašil Evropskou unii, že jsou na českém ministerstvu financí spiklenecké kartely a jakási mafie. EU se lekla a nedala ČT dotaci 820 milionů.

Kdy tuto čásku Piráti vrátí, není jasné, Wagenknecht vinu popírá. Prý jsou na vině české soudy, které jsou pozadu za evropskými. Piráti jsou v Evropském parlamentu součástí stejné skupiny jako jejich ideologičtí soudruzi němečtí Zelení. Propojenost Pirátů z Evropskou unií je zdaleka nejhlubší ze všech českých politických stran.


Průzkum volebních preferencí agentury Kantar, prosinec 2019. Berme to s rezervou, ale i tak jde o převratný vývoj. Skokan měsíce: Konzervativní Trikolóra (Václav Klaus ml.) je jako nová strana už na 4. – 6. místě. Babišovo lidově konzervativní ANO dlouhodobě osciluje kolem 30 procent. Pokles krajně levicových Pirátů (vnitřní spory, porno-skandál). Zřejmě rekordní výsledek liberálně konzervativního hnutí STAN. Komunisté na hraně vstupu do parlamentu.

Podle Babiše se Wagenknecht a Piráti domnívají, že je Česká republika vůči Evropském unii v podřízeném postavení. “Je přesvědčen, že Česká republika musí ve všem Evropskou unii poslouchat a že evropské právo je nadřazené českému. Není to pravda! Jsme svrchovaná země. Není možné, aby Brusel vykládal české zákony, na to tu máme české soudy, české soudce, českou justici,” píše Babiš.


Pan udavač je prý nemocný

“Pan udavač se teď přidal k Pirátům, kam samozřejmě patří, protože stejně jako on, i oni vše destruují. Přes svoje kontakty, které získal na ministerstvu financí, tlačí evropské úředníky, aby pomohli sestřelit Babiše, a píše na všechny evropské adresy, aby mě poškodil,” míní premiér. Mezi řádky tedy naznačuje, že se Wagenknecht díky němu dostal ke kontaktům, které nyní zneužívá proti němu. Celé to může vypadat jako msta.

“Pochopil jsem, že to má v povaze, je nemocný nenávistí. Miluje udávání. Systematicky poškozuje naše zájmy v rámci Evropské unie. V počtu udání jsme první země v EU. I ve zveřejňování důvěrných zpráv,” uvádí premiér Babiš.


Pirát Wagenknecht je od října 2018 senátorem za Českou pirátskou stranu obvodu Praha 8. Roku 2014 byl první náměstek ministra financí ČR pro oblast finančního řízení a auditu. Po průšvihu s udáním s ním byl ukončen pracovní poměr.


Nepřehlédněte

close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh