Zoufalí Řekové brání migrantům ve vylodění na ostrově Lesbos. VIDEO. Migrantská ubytovna v plamenech. Občanské nepokoje. “Běžte domů!” volají místní na přeplněné čluny.

Skupiny zoufalých obyvatel řeckého ostrova Lesbos v neděli na několika místech bránilo ve vylodění migrantům, kteří připluli z Turecka. Kolem místních ostrovů krouží desítky člunů přeplněných migranty z Turecka. Místní ubytovna pro migranty se ocitla v plamenech.


VIDEO (2:20). Zoufalí obyvatelé řeckého ostrova Lesbos brání člunům s migranty v přistání (1. března 2020)

Na videu vidíme zoufalé Řeky jak odhánějí migranty pryč od pobřeží a volají na ně “Go Home!” Na cestu jim dávají vodu a jídlo.


Nespokojenost a zoufalství na Lesbosu roste. Občané proklínají Evropskou unii a německou kancléřku Merkelovou


Řekové dávají migrantům vodu a jídlo na cestu zpátky do Turecka

Další čluny na obzoru

Migrantská ubytovna v plamenech

V neděli místní obyvatelé zapálili v neděli večer novou ubytovnu pro migranty, kterou tam postavila vláda. Nikdo nebyl zraněn. Středisko bylo dostavěno přes protesty místních obyvatel a od ledna bylo připraveno pro migranty. Německý tisk z činu obviňuje “pravicové extremisty”, ale ve skutečnosti jde o akci místních zoufalých obyvatel.


Migrantská ubytovna na Lesbosu v plamenech

Der Bild: Migranstkou budovu zapálili “pravicoví extremisté”


Občanské nepokoje

Obyvatelé řeckých ostrovů v Egejském moři v posledních týdnech demonstrují proti řecké vládě, která staví na ostrovech nové tábory a ubytovny pro migranty. Místní chtějí, aby se migranti vrátili tam, odkud přijeli.


Nepokoje na řeckých ostrovech

Kdysi vyhledávanou turistickou lokalitu změnila uprchlická krize v ruiny. Místní obyvatelé přišli o práci a příval uprchlíku se stále zvyšuje.


Uprchlické tábory na řeckých ostrovech jsou mnohonásobně přelidněné, například v táboře Moria a jeho přilehlém okolí je téměř 30 tisíc běženců.


Místní migrantský tábor

Migranti zaplavují Evropy v důsledku válek v arabském světě, rozpoutaných Spojenými státy za vlády prezidenta Obamy. Německá kancléřka Merkelová migranty následně pozvala do Německa pod heslem “My to zvládneme!”
Turecko vydírá Evropu

Migranty pustil do v pátek Evropy turecký prezident Erdogan, který tak porušil dohodu s německou kancléřkou Merkelovou, že si migranty nechá. Za to dostat dobře zaplaceno, ale nyní změnil názor.

V Turecku jsou asi tři miliony migrantů, kteří chtějí do Evropy. Od začátku migrantské krize v roce 2014 do Evropy přijelo odhadem asi 5 milionů migrantů, převážně ze Sýrie a Iráku.


Turecká armáda útočí na Sýrii, které pomáhá ruské letectvo. Erdogan vydírá Evropskou unii a NATO, aby ho v agresi podpořili, nebo mu v ní aspoň nebránili.


Turecko – řecká hranice 29. února 2020

Jen od pátku jich Turecko dovezlo k hranicím až 100 tisíc a hrozí, že bude ve svozu pokračovat.


Na hranicích Turecka s Řeckem přibývá migrantů. Turecká vláda v neděli oznámila, že u hranic je 80 900 migrantů. Řecko tvrdí, že 20 tisíc. Podle německého deník der Bild jich je zatím 75 tisíc.


Nepřehlédněte:close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh